تدوین سند ملی سالمندان در هفته آتی/ راه‌اندازی شهر دوستدار سالمند

تدوین سند ملی سالمندان در هفته آتی/ راه‌اندازی شهر دوستدار سالمند

فارس/ رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: هفته آینده و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سند ملی سالمندان به تصویب نهایی خواهد رسید؛ ضمن اینکه طرح شهر دوستدار سالمند به زودی در چند استان به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.

صادق رستمی در جلسه هم‌اندیشی نمایندگان دستگاه‌های عضو شورای ملی سالمندان در راستای بازنگری، اصلاح و تکمیل سند ملی برنامه راهبردی سالمندان که صبح امروز برگزار شد، اظهارداشت: امروزه بحث سالمندان کانون توجه بسیاری دستگاه‌ها مرتبط با این حوزه است.

وی تصریح کرد: صندوق جمعیت ملل متحد توجه ویژه‌ای را به برنامه‌های سالمندی دارد و آمادگی خود را برای حمایت از ایران و بحث سالمندی اعلام کرده است.

رستمی با اشاره به سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری اظهارداشت: در این سیاستها به مقوله سالمندی ، تکریم و فرهنگ‌سازی و استفاده از تجربیات آنها اشاره کرده است و انشاالله ما نیز در برنامه پنجم ششم توسعه تحول خوبی را شاهد باشیم.

رستمی خاطرنشان کرد: پیشنهاداتی از سوی شورای ملی سالمندان به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی بهزیستی و همچنین سازمان مرکز نوسازی سازمان ارائه شده است و امیدواریم پیشنهادات ارائه شده در تدوین برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با اشاره به اینکه متاسفانه در برنامه پنجم توسعه توجهی به سالمندان نشده بود، گفت: امید داریم در تدوین برنامه ششم توجه ویژه‌ای به موضوع سالمندی و تکریم آنها صورت گیرد.

وی ادامه داد: طی هفته آینده و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نخستین سند ملی سالمندان به تصویب نهایی خواهد رسید.

رستمی خاطرنشان کرد: نگاه دنیا به سالمندی تغییر کرده است و ما می‌توانیم با توجه به فرصتهای فراهم شده از تجارب سالمندان بهره کامل را ببریم و اگر غیر از این موضوع برنامه ریزی شود قطعاً به چالش کشیده خواهیم شد.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان اظهار امیدواری کرد: با تدوین سند ملی سالمندان بتوان از تجارب و ظرفیت سالمندان در توسعه اقتصادی، اجتماعی، علمی و ... کشور استفاده کرد.

وی تصریح کرد: تحقیقات نشان می‌دهد 10 درصد از سالمندان ناتوان هستند و ما می‌توانیم از ظرفیت 90 درصدی سالمندان استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اجرایی شدن شهر دوستدار سالمند گفت: به زودی این برنامه به صورت پایلوت در برخی از استان‌ها انجام می‌پذیرد.

رستمی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی بانک اطلاعات سالمندی از دیگر برنامه‌های دبیرخانه شورای ملی سالمندان است و این در حالی است که ما بیش از 6 میلیون سالمند داریم که باید اطلاعات آنها به ثبت برسد و به زودی این بانک اطلاعاتی راه‌اندازی می‌شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تدوین سند ملی سالمندان در هفته آتی/ راه‌اندازی شهر دوستدار سالمند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X