قزوین به عنوان پایلوت شکوفایی شهرهای اسلامی معرفی شد

نصرتی شهردار قزوین شهردار قزوین گفت: در راستای زدودن غفلت ۱۵۰ ساله توجه به شهرهای اسلامی قزوین به عنوان پایلوت شکوفایی شهرهای اسلامی معرفی شد.

مسعود نصرتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره ضرورت احیای شهرهای اسلامی اظهار داشت: در راستای احیای شهرهای اسلامی بر اساس معماری ایرانی – اسلامی موضوع برگزاری دوازدهمین همایش بین‌المللی شکوفایی شهری در دستور کار شهرداری قزوین قرار گرفت که به نحو مطلوبی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع شکوفایی شهری از دیدگاه سازمان ملل متحد برنامه نویی است و حدود چهار سال از عمر آن می‌گذرد افزود: ایران و شهر قزوین یکی از استقبال کنندگان از این همایش بودندکه توسط این استان برگزار شد.

شهردار قزوین نگاه بومی به شکوفایی شهری را مهم برشمرد و عنوان کرد: شهر قزوین برای اجرای شکوفایی شهری با نگاه بومی به 6 شاخصه مهم CPI می‌پردازد تا بتواند غفلت 150 ساله در مورد شکوفایی و احیای شهرهای اسلامی را تحقق بخشد.

نصرتی با بیان اینکه شاخصه‌های CPI باید با نگاه ایرانی و اسلامی اجرا شود تصریح کرد: چهار شاخصه از 6 شاخصه این موضوع برای اجرا در استان قزوین احصاء شده که برای اجرایی کردن آنها باید تدابیر لازم اندیشیده شده و برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

شهردار قزوین بیان کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی که از قبل شده بود، قزوین در اجلاس وین طوری ورود پیدا کرد که این کار مهم به مجمع جهانی شهرهای اسلامی (قزوین) سپرده شود و قزوین نیز به عنوان پایلوت اجرای این مهم انتخاب شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قزوین به عنوان پایلوت شکوفایی شهرهای اسلامی معرفی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X