جهان نما/ مسکو؛ شهر هفت خواهران

جهان نما/ مسکو؛ شهر هفت خواهران

ایراس/ هفت بنای مرتفع که در اواخر دهه ۱۹4۰ و اوایل سال های ۱۹۵۰ میلادی در مسکو ساخته شدند. گاهی اوقات «ساختمان فرهنگستان علوم لتونی» در ریگا، «کاخ فرهنگ و هنر» در ورشو لهستان، «دانشگاه دولتی اورال جنوبی» در چلیابینسک، هتل «اوکراین» در کی یف، هتل «کرئون پلازا» در پراگ و نیز «خانه مطبوعات آزاد» در بخارست را نیز جزء این ساختمان ها به شمار می آورند.
تاریخچه ساخت بناها
در تاریخ ۱۳ ژانویه سال ۱۹۴۷ میلادی به پیشنهاد استالین، مجمع وزیران اتحاد جماهیر شوروی ساخت بناهای چندین طبقه در مسکو را به تصویب رساند. در مصوبه مقرر شده بود که هشت بنا ساخته شود و گمان می رود که عدد هشت بیانگر هشتصد سالگی شهر مسکو است. در ساخت این بنا ها از مهندسین، معماران و کارگران بسیاری استفاده شد که عده ای از آن ها زندانیان و تبعیدی ها بودند و در مدت نه سال هفت بنا بر فراز تپه ای از تپه های هفتگانه مسکو ساخته شدند و به دلیل زیبایی چشمگیرشان به هفت خواهران معروف شدند. (چرا که در اغلب فرهنگ ها جنس مونث مظهر زیبایی است)
از این هفت خواهر دو عدد ساختمان مسکونی، یکی از آن ها دانشگاه، دو عدد هتل (لنینگراد و هتل اوکراین) و دو ساختمان دیگر، ساختمان وزارت امور خارجه و وزارت راه و ترابری(در دوران شوروی) هستند. اما ساخت یکی از هشت بنا که قرار بود در منطقه «کیتایگورودسکی» باشد پس از مرگ استالین انجام نپذیرفت. در محل ساخت همین بنا بعد ها هتل «روسیه» ساخته شد. طراحان این بنا ها موفق شدند معماری منحصر به فردی را در ساخت بنا ها به کار برند به طوریکه این بنا ها «امپراطوری استالینی» و یا «یادواره کلاسیک عصر شوروی» لقب گرفتند. اما با این وجود معماران روسی در طراحی و معماری از وام گیری از برخی آسمان خراش های آمریکا غافل نشدند. ساختمان شهرداری منهتن در نیویوک ساخته شده در سال های ۱۹۰۹ -۱۹۱۴ توسط آقای کندال و به سبک نئوکلاسیک را می توان پیش طرحی برای هفت خواهران استالین دانست. در ساخت هفت خواهران از بهترین معماران آن روزها نظیر "ساپریکین" استفاده شد.

جهان نما/ مسکو؛ شهر هفت خواهران

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهان نما/ مسکو؛ شهر هفت خواهران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X