سخنگوی فدراسیون کشتی: تازه از جنگ برگشته ایم!

سخنگوی فدراسیون کشتی: تازه از جنگ برگشته ایم!

مهر/ سخنگوی فدراسیون کشتی پس از حضور آزاد و فرنگی کاران ملی پوش در رقابتهای جهانی ازبکستان، نتایج حاصله را نقطه عطفی در این رشته خواند و گفت: خوشبختانه درایت و تلاش متولیان فدراسیون،‌ مربیان و کشتی گیران به نتایجی انجامید که پیش بینی بسیاری از کارشناسان و منتقدان را برهم زد.
علیرضا رضایی با بیان این مطلب اظهار داشت: رقابتهای قهرمانی جهان در تاشکند ازبکستان در حالی برای کاروان کشتی ایران به پایان رسید که ملی پوشان ما همزمان در هر دو رشته آزاد و فرنگی توانستند عناوین نایب قهرمانی و قهرمانی را از آن خود کنند و یک سر و گردن بالاتر از حریفان تا دندان مسلح خود قرار گیرند.
وی با اشاره به قهرمانی تیم کشتی فرنگی تصریح کرد: پس از بازگشت از بازیهای المپیک، وضعیت کشتی فرنگی ایران به گونه ای در آمد که هیچکس توان و جرات قبول مسئولیت آنرا نداشت. کشتی فرنگی با حواشی و اتفاقات مختلفی دست به گریبان بود که به واقع جمع و جور کردن این وضعیت، کار آسانی نبود و هیچکس فکر نمی کرد این شرایط بحران زده به این زودی ها سر و سامان گیرد. خوشبختانه با درایت و تلاش رئیس فدراسیون کشتی و همچنین تلاش اعضای کادر فنی جدید و مربیان تیم ملی توانستیم تا حد امکان بر مسایل حاشیه ای غلبه کرده و تیمی را راهی ازبکستان کنیم که در نهایت بر قله رقابتهای جهانی بایستاد.
رضایی در ادامه به گلایه از برخی بی مهری ها اشاره کرد و گفت: در حالی شاهد این اتفاقات بزرگ و تاریخی هستیم که فدراسیون کشتی همچنان در مشکلات مالی و حمایتی خود غرق شده و به واقع ادامه کار با این مشکلات بدون تکیه بر غیرت و تلاش تمامی عوامل کشتی امکان پذیر نیست. کاروان کشتی ایران در شرایطی توانست نتایج درخشانی در رقابتهای جهانی ازبکستان کسب کند که بر خلاف دیگر حریفان و مدعیان جهانی از حمایت مالی کافی و خوبی برخوردار نبود و به هیچ عنوان نمی توان خودمان را با ساز و برگ و تدارکات تیمهای توانمندی همچون روسیه،‌ترکیه و آذربایجان مقایسه کنیم.
سخنگوی فدراسیون کشتی موفقیت های کسب شده در دو رشته آزاد و فرنگی را قایل بر فرد ندانست و گفت: وقتی می گوییم تیم ایران در رقابتهای جهانی قهرمان یا نایب قهرمان شده باید به این نکته توجه داشت که یک حرکت تیمی و منسجم گروهی توانسته ما را به این جایگاه برساند. طبیعتا تلاش و کوشش فرد فرد اعضای تیم اعم از مدیر و سرمربی تیم تا کشتی گیر و پزشک و ماساژور به گونه ای بوده که ابزار و عوامل قهرمانی فراهم آید.در نتیجه نمی توان گفت بار قهرمانی و نایب قهرمانی ملی پوشان در رقابتهای جهانی بر دوش فرد خاصی سنگینی می کرده و بر دوش فرد دیگری سبک تر بوده است.
مدیر فنی تیمهای ملی کشتی آزاد در خصوص بازگشت ملی پوشان به روال عادی و آماده سازی برای حضور در بازیهای آسیایی نیز گفت: باور کنید وضعیت کاروان کشتی ایران بعد از بازگشت از رقابتهای جهانی به گونه ای است که گویی تمامی ملی پوشان از جنگ بازگشته اند. طبیعتا این سربازان وطن باید تا بازیهای آسیایی به خوبی ریکاوری و آماده شوند تا بتوانند در این میدان قاره ای نیز حماسه خلق کنند. در این خصوص ما به محض بازگشت از ازبکستان تمامی بچه های آزادکار را در خانه کشتی گردهم آوردیم تا این نفرات ضمن ریکاوری و بازگشت به آمادگی لازم،‌ مهیای بازیهای آسیایی شوند. ضمن اینکه فرنگی کاران نیز به محض بازگشت به جمع اردونشینان آزادکار خواهند پیوست و روندی مشابه را در پیش می گیرند.
رضایی افزود: بازگرداندن روحیه به برخی کشتی گیران ناکام و آماده سازی آنان برای حضور در میدان آسیایی و همچنین حفظ روحیه و بالابردن انگیزه دیگر کشتی گیران موفق رقابتهای جهانی یکی از مهمترین اهداف ما در آخرین اردوی آماده سازی تا بازیهای آسیایی است که با دقت از سوی رسول خادم و همکارانش در کادر فنی تیمهای ملی دنبال خواهد شد.
سخنگوی فدراسیون کشتی در آستانه اعزام تیمهای ملی کشتی آزاد و فرنگی به بازیهای آسیایی کره جنوبی اظهار داشت: یکی از بزرگترین مشکلات فدراسیون کشتی،‌ بحران مالی و حمایتی است که باید بیش از هر چیز بر این مشکلات فائق آید.دست فدراسیون کشتی همچنان خالی است، ‌اما به هر حال کاروان کشتی ایران بار دیگر باید با تکیه بر فدارکاری و غیرت ملی پوشان خود راهی یک میدان بین المللی تازه شود و پاسخ توقع و انتظارات سنگین مسئولان و مردم را به بهترین شکل بدهد.
رضایی در خاتمه اعلام کرد: ترکیب نهایی تیم کشتی آزاد اعزامی به بازیهای آسیایی کره جنوبی روز پنجشنبه مشخص و اعلام خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی فدراسیون کشتی: تازه از جنگ برگشته ایم!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X