تازه های مطبوعات/ کشف دست های نامریی در خرابکاری هسته ای

تازه های مطبوعات/ کشف دست های نامریی در خرابکاری هسته ای

همشهری – این روزنامه در مطلبی با عنوان " کشف دست های نامریی در خرابکاری هسته ای" نوشت: آذرماه سال 92 چند هفته بعد از آنکه توافقنامه هسته ای ژنو امضا شد، 'باراک اوباما' رییس جمهوری آمریکا در مرکز 'سابان' مؤسسه 'بروکینگز' حاضر شد و گفت اگر گزینه ای در اختیار داشت که با توسل به آن می توانست یک یک پیچ ها و مهره های برنامه هسته ای ایران را از بین ببرد، حتما آن گزینه را انتخاب می کرد. او سپس خطاب به مخالفان توافقنامه ژنو در آن مرکز گفت که «ولی... دوست دارم همه این را درک کنند که چنین گزینه (خاصی) در دسترس نیست». آنهایی که آن روز در آن مرکز بودند و کسانی که روز بعد سخنان رییس جمهوری آمریکا را در روزنامه ها خواندند گمان کردند که اوباما از یک استعاره برای از بین بردن برنامه صلح آمیز هسته ای ایران استفاده کرده اما واقعیت این است که اوباما دروغ می گفت. او و دولت آمریکا این گزینه را از سال 2003 آزموده بودند و خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران را از قطعاتی که ایران بنا به تحریم از بازار آزاد و نه مستقیما از شرکت های تولید کننده قطعات هسته ای تهیه می کرد، آغاز کرده بودند.

اعتماد - این روزنامه در مطلبی با عنوان" کنایه و گلایه آیت الله مصباح " نوشت: این روزها هر چقدر اصلاح طلبان روی سیکل وحدت و انسجام حرکت می کنند رقبای اصولگرایشان اوضاع و احوال خوبی ندارند تا جایی که هر روز گره های جدیدی بر گره های پیشین اضافه می شود. در جدیدترین این اتفاقات آیت الله مصباح یزدی از نسخه انتخاباتی جبهه پایداری دفاع کرد تا مشخص شود که اصولگرایان در غیاب شیخ نامدار خود راه سخت و پیچیده یی را برای رسیدن به وحدت عملی و نه شعاری در فضای سیاسی کشور پیش روی خود دارند. این سختی شرایط برای دغدغه داران جناح اصولگرا شاید این روزها رنگ و بویی دیگر دارد چرا که آیت الله مصباح یزدی که پس از انتخابات با انتقادات تند و تیز آیت الله محمد یزدی برای عملکرد جبهه پایداری در انتخابات مواجه شده بود در جدیدترین اظهارات خود بازهم از مواضع و رفتارهای خود و جبهه پایداری دفاع کرده و خطاب به سیدرضا تقوی که از سوی آیت الله محمدیزدی برای همنشینی و هم نظر کردن اصولگرایان هر روز به دیدار گروهی از اصولگرایان مدعی می رود، گفته است: «برخی مواقع حمایت از اصلح ارجح است، حتی اگر رای نداشته باشد.»

اعتماد
- محمدعلی نجفی حرف های تازه یی دارد. حرف هایش شاید پاسخ به آنهایی باشد که این روزها در تلاش هستند تا او به عنوان گزینه وزارت علوم به مجلس معرفی نشود. او اما می گوید که ان شاء الله خودش گزینه پیشنهادی وزارت علوم خواهد بود. از عزل وزیر علوم 17 روز و نزدیک به دو ماه و اندی از اداره این وزارتخانه با سرپرست می گذرد اما گزینه نهایی وزارت علوم هنوز مشخص نیست. گمانه زنی ها زیاد است و نظرات متفاوت اما سرپرست کنونی وزارت علوم نظر دیگری دارد. از آخرین تحولات وزارتخانه اش می گوید و آینده یی که ظاهرا برای آن متصور است. محمدعلی نجفی که یک بار صابون عدم رای اعتماد مجلس به تنش خورده است ظاهرا برنامه های جدی برای به سرانجام رساندن این وزارتخانه دارد.

آرمان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "العفوالعفو پس از بردن آبروی فرد معنا ندارد "گفت و گوی خود با آیت ا... موسوی منتشر کرد و نوشت : مسئولان باید تدبیری بیندیشند که رسانه ها این فرهنگ تهمت زدن و افترا و آبروبردن یا دروغ گفتن را ترک کنند. در کشور اسلامی، این از وظایف اولیه است. شما خیال می کنید در حکومت علی ابن ابیطالب کسی می توانست به کسی دروغ بگوید با تهمت برند؟ اصلا این حرف ها نبود. واقعا مسئولان باید تمام سعی خود را معطوف به این کنند که این فرهنگ را باطل کنند و از بین ببرند. فرهنگ دروغ، افترا و آبروی افراد را مثل آب خوردن، بردن و هزار تا موضوعات ناپسند دیگر خلاف شرع و تعدی به حقوق مردم است. اگر شما آبروی یک نفر را بردید، تا فردا العفوالعفو هم بگویید به درد نمی خورد و باید رضایت طرف را جلب کند. همه این رفتارهای ناپسند ریشه در عملکرد رسانه ها دارد و به وضوح شاهدیم برخی رقابت ها برای رسیدن به قدرت هم سهمی در این بی اخلاقی ها دارد.

آرمان – این روزنامه تحرک خاموش اقلیت در تعطیلات را برجسته کرد و نوشت: «بیش از 50 نماینده نامه استیضاح وزیر آموزش و پرورش را امضا کرده اند.» این جمله ای بود که عزت ا... یوسفیان ملا، رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در واکنش به ادعاهای اخیر حداد عادل مبنی براینکه هیچ استیضاحی در دستور کار نیست، گفت. پایداری ها هرچند در تلاشند تا موضوع استیضاح وزرای دولت را بی سروصدا دنبال کنند اما از یک طرف افشاگری نمایندگان میانه رو و از سوی دیگر بی تابی برخی اعضای جبهه پایداری این امکان را به آنان نمی دهد.

آرمان – این روزنامه با عنوان " خداحافظی رضازاده از شورای شهر تهران؟" نوشت : از ابتدای شهریور امسال زمزمه خداحافظی حسین رضازاده از شورای شهر تهران به گوش می رسد. در واقع سال قبل وقتی هادی ساعی و عباس جدیدی به علت 2 شغله بودن نتوانستند در انتخابات فدراسیون تکواندو و کشتی کاندیدا شوند و احمد دنیامالی مجبور به استعفا از ریاست فدراسیون قایقرانی شد، همه نگاه ها به حسین رضازاده دوخته شد. فردی که همزمان با حضور در شورای شهر، ریاست فدراسیون وزنه برداری را هم داشت. رییس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این سوال که از بین فدراسیون و شورای شهر کدامیک را ترجیح می دهد؟ گفت: من از جنس ورزش هستم و علاقه دارم که در فدراسیون وزنه برداری به کارم ادامه دهم.

ابتکار – این روزنامه در مطلبی با عنوان "احتمال استیضاح وزیر مدرسه ها در ماه مهر" نوشت : در حالی انتشار خبری درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش با امضای بیش از 50 نماینده مجلس دست به دست و دهان به دهان می چرخد که هنوز سه هفته از استیضاح وزیر علوم نگذشته است و وزیری که نهادهای آموزشی و به ویژه مدارس کشور زیر نظر وزارتخانه اش اداره می شوند، در آستانه بازگشایی آنها تهدید به استیضاح شده است. اصرار مجلس بر استیضاح وزرای علوم و آموزش و پرورش در شرایطی از سوی برخی نمایندگان در حال پیگیری است که کمتر از 2 هفته به آغاز سال تحصیلی جدید باقی مانده است.


جوان – این روزنامه در مطلبی با عنوان '20 ساعت مذاکره هم فاصله ها را کم نکرد'، نوشت: از محتوای مذاکرات طرفین چیزی به بیرون درز نکرده، ولی پیش از این هر دو طرف تأیید کرده بودند که تعیین ظرفیت غنی سازی ایران و نحوه لغو تحریم های طرف مقابل، مهم ترین موارد اختلافی بین طرفین است. ایران تأکید دارد که در انتهای فرآیند توافق جامع باید بتواند به اندازه 190 هزار سو غنی سازی کند، ولی آمریکا در مرحله ابتدایی فقط حاضر است چند هزار سانتریفیوژ ایران را بپذیرد. این روزنامه نوشت: هر دو طرف پذیرفته اند که لغو تحریم ها تدریجی خواهد بود اما درباره جدول زمانی لغو تحریم ها اختلاف نظر وجود دارد.

جوان
– این روزنامه درگزارشی با عنوان "تیشه سودجویان به ریشه بازارهای منطقه ای"نوشت: متأسفانه هم اکنون به دلیل نبود نظارت کافی از سوی اتاق های بازرگانی برای صدور کارت بازرگانی بسیاری از بازارهای خارجی از جمله کشورهای ذکر شده یا عراق و افغانستان حساسیت بیشتری را در واردات از کشور ما لحاظ می کنند و ترجیح شان واردات کالاهای مشابه از سایر کشورهاست. صدور بی رویه کارت های بازرگانی که به عنوان نمونه پیرزن 70 ساله صحنه ای ( از توابع کرمانشاه ) به عنوان یکی از صادر کنندگان چرم، روده و سالامبور شناسایی شده و محصولات نامرغوبی هم صادر کرده است ! یا آن مرد روستایی مرز نشینی که صدها میلیون تومان به سازمان مالیاتی برای صادرات و واردات بدهکار است، نمونه هایی از خروارها بی تعهدی و سوءاستفاده و نگاه های کوتاه مدت به بازار خارجی و منطقه ای است.

دنیای اقتصاد-این روزنامه به ترسیم سه سناریو (نسبتا خوش‌بینانه، محتمل و نسبتا بدبینانه) برای مسیر پیش روی تورم تا پایان سال پرداخته است که این سناریو‌ها نشان می‌دهد نرخ تورم در پایان سال‌جاری (در ‌صورتی‌ که اتفاق غیرمترقبه بزرگی تا پایان سال رخ ندهد)، بین ۲/۱۵ درصد و ۳/۱۶ درصد قرار خواهد گرفت که بر اساس آن، می‌توان از تحقق تورم ۱۶ درصدی تا پایان سال‌جاری خبر داد.

شرق – این روزنامه در مطلبی با عنوان 'تخلف 729 میلیارد تومانی در پرونده بورسیه های غیرقانونی'، نوشت: ماجرای بورسیه ها به خاکستر زیر آتش می ‏ماند و با هر بادی شعله ای از آن برمی خیزد. این روزها برخی در تلاش اند ماجرای سه هزار بورسیه غیرقانونی دولت احمدی نژاد، هرطور شده به فراموشی سپرده شود، اما هر دم از این باغ بری می رسد. «حامد قادرمرزی»، نایب رییس «فراکسیون دانشگاهیان» مجلس خبر داده که تنها یکی از تخلف‏ های مالی صورت گرفته در اعزام دانشجو به خارج از کشور رقمی در حدود 729میلیارد تومان است.

کیهان -یک نشریه اصلاح‌طلب تصریح کرد اصلاح‌طلبان همواره جوگیر شده‌اند و اکنون شکست‌های زنجیره‌ای مجدداً به سراغ آنان آمده است.روزنامه هفت صبح با اشاره به شکست اخیر طیف متبوع خویش در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران نوشت: اصلاح‌طلبان هر ستی که می‌برند چنان فریاد شادمانی و هل من مبارز سر می‌دهند که فراموش می‌کنند برای امتیاز بعدی باید تمرکز داشته باشند. از موفقیت‌هایشان افسانه می‌سازند و یادشان می‌رود که بازی ادامه دارد. این داستان مختص امروز و ماجرای انتخاب رئیس شورای شهر نیست. از همان سال 76 که به قدرت رسیدند، همیشه با شور و شعف غیرقابل کنترل سیاستمداران این جناح رو به رو بوده‌ایم که معمولاً ختم به یک شکست سخت می‌شود. 

کیهان - آذر منصوری معاون سیاسی حزب منحله مشارکت، محسن هاشمی (نامزد ناکام تصدی شهرداری) و احمد مسجدجامعی رئیس پیشین شورای شهر تهران را عاملان اصلی ناکامی اصلاح‌طلبان در انتخابات هیئت رئیسه شورا معرفی کرد.وی با اشاره به نامزدی محسن هاشمی از سوی اصلاح‌طلبان برای تصدی شهرداری تهران و رقابت ناکام وی با قالیباف خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان محسن هاشمی را در مقابل قالیباف قرار دادند و همین مسئله، اجماع و اتفاق اصولگرایان را برای رأی به قالیباف دوچندان کرد. 

کیهان - یک سایت اصلاح‌طلب نزدیک به دولت اعلام کرد: اصلاحات به معنی حزب و جناح سیاسی سالهاست که مرده است.خبر آن‌لاین نوشت: سال پیش وقتی اصلاح‌طلبان شادمانه پیروزی حسن روحانی در اتنخابات ریاست جمهوری را به نام خود می‌زدند غافل بودند که در حقیقت چالش اصلی و رقابت حقیقی‌شان با اصولگرایان در شورای شهر بود و حقیقتاً آن رویارویی را واگذار کرده بودند.

کیهان - رسانه‌های اصلاح‌طلب این روزها همه اختلافات لاریجانی با طیف پایداری را یک به یک لیست می‌کنند؛ اما از فحاشی‌های سال 79 به لاریجانی پس از پخش کنفرانس برلین سخنی به میان نمی‌آورند و ترجیح می‌دهند در خاطره‌ها نباشد که پس از پخش آن 30 دقیقه از شبکه اول سیما، اصلاح‌طلبان تا مرز تکفیر علی لاریجانی پیش رفتند و وسط خیابان شعار می‌دادند سیمای لاریجانی تعطیل باید گردد! حالا راه ندادن رئیس سازمان صدا و سیما به هیئت دولت اصلاحات که بماند!

ایران – این روزنامه گفت‌وگوی سید حسین موسویان تحلیلگر و عضو پیشین تیم هسته‏ ای را باعنوان "نشانه‏ های واقعی تغییر رفتار امریکا کجاست" نوشت :تیم هسته‌ای فعلی ما هم درحال حاضر به صورت حداکثری، بدونجار و جنجال، شعار و خودنمایی برای تأمین حقوق ملت ایران، مقاومت می‌کند وی گفت : با توجه به شرایطی که به وجود آمده ارزش دارد که ایران تعامل تازه‌ای را با امریکا آزمایش کند؛ هرچند که ممکن است به نتیجه 100 درصدی نرسد

ایران - برخی محافل اصولگرا با آنکه بیشترین سهم را از اینترنت برده‌اند اما به تازگی در دشمنی با این فناوری ارتباطی داد سخن سر می‌دهند. یک ارگان این جناح روز گذشته وزیر ارتباطات را به تعبیه «اسب تروا» در داخل دولت متهم کرد. به گزارش ایران این روزنامه مدعی شده «نقض حاکمیت ایران در فضای مجازی» توسط وزیر ارتباطات صورت گرفته است. وطن امروز ادعا کرده فتنه‌ای جدید با هدف «اشغال سایبری ایران» در راه است.

ایران - دوعضو شورای شهر تهران با اشاره به بازدیدی که اعضای شورا از برخی بوستان‌های پایتخت داشته‌اند معتقدند متأسفانه بسیاری از بوستان‌های پایتخت به فضاهای نا امن و به پاتوقی برای اراذل و اوباش منطقه تبدیل شده‌اند. اقبال شاکری و ابوالفضل قناعتی دو عضو شورای شهر هستند که پیشنهاد داده‌اند که نیروی انتظامی با همکاری شهرداری نظم و امنیت را در بوستان‌ها پیاده کند.

ایران
- بخش خبری 20:30 که علاقه زیادی به رسیدگی به برخی پرونده‌ها دارد و اغلب اخبار برگزاری دادگاه‌های خاصی را دنبال می‌کند، درباره اخبار دادگاه «سعید مرتضوی» و خبر صدور حکم برای معاون اول رئیس دولت قبل سکوت کرد. به گزارش ایران علاوه بر صدا و سیما، رسانه‌های منتسب به جبهه پایداری هم چشم خود را بر جلسات رسیدگی به پرونده این دو مدیر ارشد سابق بستند.

ایران - معصومه ابتکار در واکنش به طرح سؤال‌های مکرر در صفحه فیس بوکش درباره بحران آب، از همگان خواست الگوی مصرف آب را تغییر بدهند. به گزارش ایران رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در صفحه فیس بوکش به کامنت‌های تند و تیز کاربران برای وی اشاره کرد و نوشت: «اینکه عده‌ای بیایند اینجا از من هر روز مطالبه کنند، سؤال کنند، عصبانی و احساسی شوند یک روش است، یک روش هم این است که بگوییم ما هر کدام چه می‌توانیم انجام دهیم تا ایران از این شرایط نجات پیدا کند. سازمان حفاظت محیط زیست نه تحت فشار قومیتی نظر می‌دهد و نه از سر تهدید. دوستانی که نگران چهار محال و بختیاری یا آنهایی که نگران زاینده رود هستند بدانند هیچ منبعی برای نجات طبیعت منطقه غیر از صرفه‌جویی و کاهش جدی مصرف آب وجود ندارد. »

جمهوری اسلامی- اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در خصوص این که شهرام جزایری معتقد است محکومیتش پایان یافته اما هنوز در زندان است، گفت: محکومین ادعاهای زیادی مطرح می‌کنند. اخیرا مراجعه‌ای به سابقه محکومیت وی نداشته ام. این پرونده مفتوح و در واحد اجرای حکم دادسرا است. گفت: این یک الزام قانونی و یک تکلیف شرعی است که اگر کسی محکومیتش به پایان برسد در زندان نخواهد بود و در این رابطه تفاوتی ندارد که محکوم علیه چه کسی می‌خواهد باشد.اسماعیلی گفت: قطعا روزی که محکومیت شهرام جزایری به پایان برسد از زندان آزاد خواهد شد. 

آرمان - عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جلسه شب جمعه جامعه مدرسین به ریاست آیت‌ا... یزدی و با حضور امیر احمدی نماینده مردم قم در مجلس برگزار شد. حجت‌الاسلام سیدمحمد غروی درباره جزئیات این جلسه ادامه داد: اعضا به بحث و بررسی و تبادل اخبار درباره شانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری پرداختند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تازه های مطبوعات/ کشف دست های نامریی در خرابکاری هسته ای» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X