بیش از 60 گمرک مجهز به سامانه اظهار از راه دور شدند

بیش از 60 گمرک مجهز به سامانه اظهار از راه دور شدند

مهر/ از آغاز راه‌اندازی سامانه اظهار از راه دور در گمرک، این سامانه تاکنون در بیش از 60 گمرک در رویه‌های ترانزیت و واردات و 55 گمرک در رویه صادرات پیاده‌سازی شده است.

سامانه اظهار از راه دور در رویه ترانزیت در 61 گمرک، رویه واردات در 60 گمرک و رویه صادرات در55 گمرک اجرایی شده و این ارقام همچنان در حال افزایش است.

بر اساس این گزارش با راه اندازی سامانه اظهار از راه دور، تشریفات ترخیص کالا به نحو محسوسی از نظر زمان انجام تشریفات و هزینه صاحبان کالا کاهش یافته و اقدامات صورت گرفته منجر به بهبود فرآیند امور گمرکی شده است.

یکی از مهمترین سیاست‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران برای پیاده سازی این سامانه در گمرکات سراسر کشور، در اولویت قراردادن گمرکات مستقر در نقاط صفر مرزی است که می توان در این خصوص به بهره برداری از سامانه اظهار از راه دور در گمرکات میرجاوه، بیله سوار، باشماق و اینچه برون اشاره کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 60 گمرک مجهز به سامانه اظهار از راه دور شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X