میراث/ «مامایف کورگان» و مام وطن در شهر ولگا گراد

میراث/ «مامایف کورگان» و مام وطن در شهر ولگا گراد

ایراس/ ارتفاع مرکزی روسیه با ساختن این بنا، درست در مسیری که جنگ بزرگ میهنی رخ داد، تغییر کرد. دو اثر تاریخیِ با شکوه و یادبود "قهرمانان نبرد استالینگراد" در این مکان ساخته شده است تا داستان شجاعت و شهامت مدافعان استالینگراد در طی یک نبرد بزرگ را برای حفظ شهر، تا برای همیشه جاودانه کند.
بنای یاد بود شامل مجسمه غول پیکر مادری است که فرزندانش را به نبرد فرا می خواند و مجسمه های فرزندان نیز در اطراف او نشان از آماده بودن جوانان برای نبرد و پیروی از دستور مادر دارند. اثر یاد شده، یکی از به یاد ماندنی ترین آثار یادبود در جهان به شمار می رود و تاریخ آن پر از لحظات سراسر تراژدی و نگرانی هایی است که بخش جدایی ناپذیر تاریخ کشور روسیه به شمار می آید.
هر سال ده ها هزار نفر از بازماندگان جنگ و فرزندانشان در این مکان گرد هم می آیند تا یاد قهرمانان به خاک افتاده ای را که با جان فشانی، یک کشور آزاد را برای ملت روسیه به ارمغان آوردند، زنده نگه دارند. (شدت نبرد در مکانی که مامایف کورگان بنا شد، چنان بود که از کل ۲۰۰ روز نبرد استالینگراد، ۱۳۵ روز درگیری فقط در این منطقه اتفاق افتاد. سراسر این منطقه پر از گودال های ناشی از انفجار بمب و مین شده بود. حتی در روزهای برفی نیز دود و سیاهی بود که فضا را پر می کرد. تراکم آتش در آن جا چنان بود که برف با رسیدن به زمین و در مواجهه با آتش توپخانه فورا ذوب می شد. در یک متر مربع زمین بین ۵۰۰ و ۱۲۵۰ گلوله و ترکش فرود می آمد.)

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میراث/ «مامایف کورگان» و مام وطن در شهر ولگا گراد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X