گفت‌وگو با تنها زن ایرانی در رالی خاورمیانه

گفت‌وگو با تنها زن ایرانی در رالی خاورمیانه

مهرخانه/ لاله صدیق نفر اول رشته اتومبیل رانی ایران گفت: حضورم به عنوان تنها زن اتومبیلران کشورم در نخستین دوره این رالی به میزبانی ایران یک واقعه تاریخی است.
لاله صدیق که پیش از این به سبب بازی در یک فیلم با عنوان لاله و حاشیه های آن به چهره شناخته شده عرصه ورزش و هنر تبدیل شده است، نخستین زن اتومبیل ران در جمهوری اسلامی ایران است که در این رشته با مردان به رقابت پرداخت.
صدیق قهرمان اتومبیلرانی «ریس» کشور بااتومبیل شماره 100فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۶ آغاز کرد و پس از پنج سال وفقه تصمیم گرفته است در نخستین دوره رقابت های رالی خاورمیانه که از دوم تا چهارم مهرماه به میزبانی ایران در شیراز برگزار می شود، شرکت کند.
صدیق گفت: برگزاری نخستین رقابت های رالی خاورمیانه به میزبانی ایران پس از گذشت سی سال و حضور اتومبیل ران زن در این رقابت یک رویداد بسیار مهم برای فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی ایران است.
وی بابیان اینکه در این رقابت ها تنها شرکت کننده زن اتومبیل ران است، اظهار داشت: پیش ازاین قرار بود دو تیم دیگر از اتومبیل رانان زن ایران در این مسابقات حضور داشته باشند که به دلیل آماتور بودن آنها و مناسب نبودن نوع خودرو شان با تشخیص نماینده فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی از حضور در این رقابت ها بازماندند.
پیشتر نایب رییس اموربانوان فدراسیون موتورسواری واتومبیلرانی ازحضور قطعی سه زن اتومبیل ران در این مسابقات خبر داده بود که به این ترتیب صدیق تنها نماینده ایران خواهد بود.
صدیق گفت: تلاش دارم تا در این رقابت ها حضوری قوی داشته باشم.
وی درباره آخرین وضعیت آمادگی خود دراین رقابت ها اظهار داشت: آماده کردن خودرو دراین رقابت ها کار سختی است زیرا باید متناسب بااستانداردهای امنیتی باشد درحال حاضر دراین مدت باقی مانده تا زمان آغاز این رقابت ها مسیر مسابقه را بررسی کردیم و آخرین اقدامات لازم را درباره معاینات فنی نیز انجام داده ایم.
وی اظهار داشت: نوع خودرو ام در این رقابت ها 206- 1600است و حریفانم در این رقابت ها حسین قطبی از تهران راننده تیم ساپیا و آقایان علی مسگرها و محمد قلعه بانی از تیم ایران خودرو هستند.
صدیق درباره توسعه ورزش زنان در رشته های مختلف گفت: حضور ورزشکاران زن ایرانی در سطوح قهرمانی باعث افتخار ایران است و انتظار می رود با فراهم کردن شرایط مناسب ورزش زنان را توسعه دهند.
وی افزود: زنان ورزشکار بدانند قهرمانی در هررشته ای امکان پذیر است.
رقابت های رالی خاورمیانه از تخت جمشید آغازمی شود و پس از عبور از شهرهای مرودشت، زرقان، ارسنجان و خرامه در کنار دریاچه آباده طشک پایان می یابد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گفت‌وگو با تنها زن ایرانی در رالی خاورمیانه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X