معاون سازمان بنادر: سرمایه گذاری در دریا را تضمین می کنیم

معاون سازمان بنادر: سرمایه گذاری در دریا را تضمین می کنیم

ایرنا/ معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از احتمال افزایش میزان پرداخت تسهیلات دریایی از صندوق توسعه ملی، گفت: طبق قانون، این سازمان هرگونه سرمایه‏ گذاری در بخش دریا را تضمین می‏ کند.

علی جهاندیده در نشست با اعضای هیأت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران بر نگاه مثبت سازمان بنادر به توسعه همکاری‏ ها با بخش خصوصی و انجمن ‏های صنفی تأکید کرد و افزود: توسعه همکاری با بخش خصوصی، رویکردی به شمار می آید که مورد تایید مدیران سازمان بنادر است.

وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی براساس برنامه ریزی های به عمل آمده قصد دارد تا ظرفیت 190 میلیون تنی بنادر را افزایش دهد چرا که بنادر ایران محل لجستیک کالا نه فقط برای کشور 75 میلیونی ایران، بلکه برای جمعیت 400 تا 500 میلیون نفری منطقه است.

جهاندیده با اشاره به اهداف سند چشم ‏انداز توسعه کشور اضافه کرد: اینکه رقبای منطقه ای کشور همواره جلو بروند و ما درجا بزنیم نوعی بی‏ انصافی و قدرنشناسی در قبال موقعیت ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک کشور است.

وی گفت: در این راستا، انجمن مهندسی دریایی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی به جای آنکه احیاناً مقابل هم باشند، باید همدیگر را کمک کنند، زیرا سود این همکاری به مردم خواهد رسید.

جهاندیده با اشاره به جایگاه علمی و تخصصی انجمن مهندسی دریایی ایران اعلام کرد: سازمان بنادر و دریانوردی این آمادگی را دارد که حتی در اجلاس‏ های بین‏ المللی مرتبط با بخش دریا، نمایندگانی از این انجمن به عنوان عضو هیأت ایرانی حضور داشته باشند و در طرح پیشنهادها و اتخاذ تصمیمات مشارکت کنند.

رییس کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه به تشریح فعالیت ‏ های این کمیته پرداخت و ادامه داد: بحث وجوه اداره شده درون سازمان بنادر نهادینه ‏تر شده است تا آنجا که مدیر عامل سازمان آمادگی دارد چند برابر منابع فعلی (در صورت جذب) در بانک‏ های عامل سپرده ‏گذاری کند.

وی با بیان اینکه رایزنی‏ های مختلفی برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در بخش دریایی صورت گرفته است اعلام کرد: وزیر راه و شهرسازی در این‏ باره با مدیرعامل صندوق توسعه ملی، مذاکرات مختلفی داشته‏ اند و اقبال خوبی به بخش دریا نشان داده است.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ثابت کرده ‏ایم سرمایه‏ گذاری در بخش دریا با بازگشت سرمایه و سود تا 30 درصد همراه است گفت: در مجلس هم قانونی تصویب شده که طبق آن، سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه‏ گذاری در بخش دریا را تضمین می‏ کند.

وی همچنین اعلام کرد: طبق تفاهمنامه منعقدشده بین سازمان بنادر و دریانوردی با بانک توسعه صادرات، این سازمان می ‏تواند در صورت سلب صلاحیت هر یک از متقاضیان، متقاضی دیگری را جانشین کند.

جهاندیده با اشاره به آغاز فعالیت ساخت شناور از محل منابع کمیته وجوه اداره‏ شده از سال 82 یادآور شد: البته در روند ساخت شناورها، در مجموعه‏ هایی نظیر کشتی‏ سازی اروندان مشکلاتی به وجود آمد اما در نهایت، ساخت این شناورها تجربه جدیدی بود که برای مالکان آنها ارزش افزوده به همراه داشت به طوری که شناورهایی که در آن زمان به قیمت 800 میلیون تومان ساخته شد امروز تا 4.5 میلیارد تومان خرید و فروش می ‏شوند.

رییس کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در حال حاضر با اغلب بانک‏ ها از جمله بانک توسعه تعاون، ملت، صادرات، صنعت و معدن و توسعه صادرات قرارداد همکاری منعقد شده و بدین ترتیب، منابع مالی کافی برای اجرای پروژه‏ های دریایی را در اختیار داریم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان بنادر: سرمایه گذاری در دریا را تضمین می کنیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X