تولید سوخت زیستی از میکروب های روده

تولید سوخت زیستی از میکروب های روده

آستان مهر/ دانشمندان از مدتها پیش به بررسی محتوای شکمبه گاو و روده موریانه ها پرداخته اند. یافته ها نشان می دهد میکروب های ساکن در آنها به طرز حیرت انگیزی دیواره سلول های گیاهی را تجزیه و به نسل آتی سوخت های زیستی تبدیل می کنند.
اما اکنون مشخص شده که عملکرد میکروب های موجود در روده انسان نیز نه تنها دسته کمی از همتایانشان در شکمبه گاو و روده موریانه ندارد بلکه حتی تأثیرگذارتر از آنهاست.
مطالعات محققان دانشگاه «ایلینیوز» نشان می دهد مکیروب های موجود در روده انسان توانایی هضم فیبرها و در ادامه تجزیه این مواد به قند ساده را دارند.
محصول نهایی این میکروب ها غذایی کافی برای سلول های بدن انسان است اما این تنها کارکرد مؤثر میکروب های روده نیست.
جزئیات این بررسی نشان می دهد از این میکروب ها می توان برای تولید سوخت زیستی نیز استفاده کرد به طوریکه قند تولید شده توسط آنها را می توان به عنوان ماده غذایی کامل برای مخمر به کار برد و البته مشخص شده که از مخمر می توان اتانول و سایر سوخت های زیستی را تولید کرد.
آنچه که محققان دانشگاه «ایلینیوز» متوجه شدند حاکی از آن است که میکروب های موجود در روده انسان دارای آنریم هایی هستند که در مقایسه با میکروب های موجود در شکمبه گاو و روده موریانه ها به شیوه ای مؤثرتر فیبرهای پیچیده گیاهی را تجزیه می کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید سوخت زیستی از میکروب های روده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X