حضور 1195 اثر در جشنواره قرآن و عترت استان کرمانشاه

همایش روز قرآنی بوشهر مدیر دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: ۱۱۹۵ اثر در بخش‌هایی هم‌چون فیلم و سرود و نغمات قرآن در هفته قرآن و عترت استان کرمانشاه حضور دارند.

علی‌اصغر امیرنیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه قرآن تنها متعلق به یک قشر خاص یا وزارتخانه نیست بلکه همه باید در جهت توسعه و ترویج آن گام بردارند اظهار داشت: با توجه به تأکید قرآن کریم بر مالیات حتی دستگاه‌های اقتصادی باید در راستای توسعه و ترویج مفاهیم قرآن تلاش کنند و مفاهیم قرآن در مصرف صحیح آب و نحوه استفاده از زمین کشاورزی نیز مؤثر است.

امیرنیا با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها در ترویج مفاهیم قرآن متولی هستند و هیچ دستگاهی خود را از این موضوع مبرا نمی‌داند گفت: یک مجموعه سلسله مراتب هم‌چون ارشاد، سازمان تبلیغات و اوقاف، صنایع دستی و حوزه هنری در این بحث متولی اصلی هستند و باید با کمک دیگران و بر اساس اعتبار محدودی که در عرصه قرآن وجود دارد استفاده و هم‌افزایی برای رسیدن به موفقیت وجود داشته باشد.

وی با اشاره به میزبانی استان کرمانشاه از هفته قرآن و عترت عنوان کرد: در هفته‌های قرآن و عترت با محوریت تولیدی هنرمندان، اصحاب فرهنگ و هنر، صنعتگران هنرهای تجسمی و تمام کسانی که اهل اندیشه و علم هستند با نگاه توسعه و ترویج قرآن و عترت در قالب رقابتی اقداماتی را انجام می‌دهند.

مدیر دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: برای انتخاب استان‌های مجری هفته قرآن و عترت علاوه بر جنبه رقابتی جنبه تقریبی یعنی حضور بردران اهل سنت در آن استان نیز مورد توجه بود و این سبب می‌شود با تأکید بر مشترکات جنبه وحدت مد نظر قرار گیرد.

امیرنیا با اشاره به اینکه هفته قرآن و عترت به بازه زمانی چهار تا پنج ماه برای اعلام فراخوان نیاز داشت عنوان کرد: این زمان فرصتی برای افراد توانمند و متخصص بود که بتوانند براساس تدبر و تعمق در آیات قرآن کریم و احادیث و روایات, ایده‌ای که در ذهن دارند به یک محصول و اثر قرآنی تبدیل کنند.

وی با بیان اینکه هر چیزی که با نام ائمه اطهار(ع) مزین شود در طول زمان و اعصار مختلف ماندگار می‌ماند افزود: عدم غفلت از هیچ جنبه و ظرفیتی دلیل اصلی برگزاری این هفته در قالب جشنواره و در تمام عرصه‌ها بود و با این روند تمام افراد معتقد به آموزه‎‌های دینی می‌توانند در این راستا گام بردارند.

امیرنیا با اشاره به اینکه برای هفته قرآن و عترت استان کرمانشاه به عنوان یکی از هشت استان مجری 1195 اثر در بخش های مختلف ارسال شد گفت: آنچه که مد نظر قرار گرفت این بود که غیر از فعالیت تمام افراد صاحب فرهنگ و هنر در این زمینه تمام دستگاه‌های استانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای برگزاری این هفته تلاش کنند.

مدیر دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به اینکه استان کرمانشاه برگزاری هفته قرآن و عترت را به دلیل تقارن با پایان سال و اطلاع‌رسانی از اسفند به اردیبهشت ماه موکول کرد اظهار کرد: امید داریم در این هفته در تمام شهرها یک جریان بزرگ قرآنی اتفاق بیفتد و تنها به این هفته اکتفا نشود.

امیرنیا با بیان اینکه هفته قرآنی آغازی برای فعالیت‌های دیگر است بیان کرد: با برگزاری این هفته قرآنی شناختی ایجاد شده است که از دریای بیکران و اقیانوس بیکران قرآن و وحی الهی به‌ویژه از سیره ائمه اطهار(ع) برای زندگی بهتر و آسانتر بهره برد.

انتهای پیام /

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور 1195 اثر در جشنواره قرآن و عترت استان کرمانشاه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X