عضو ارشد انصارالله یمن: به رئیس جمهور توصیه می‌کنم که آخرین فرصت را از دست ندهد

عضو ارشد انصارالله یمن: به رئیس جمهور توصیه می‌کنم که آخرین فرصت را از دست ندهد

تسنیم/ جنبش انصار الله یمن به رئیس جمهور این کشور توصیه کرد که آخرین فرصت را از دست نداده و به خواسته های مردم تحصن کننده در خیابان‌ها پاسخ مثبت دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جنبش انصار الله یمن، صالح هبره رئیس شورای سیاسی جنبش انصار الله در سخنانی مطبوعاتی گفت: نگاه مغرورانه و متکبرانه حکومت به ملت و بی توجهی آن به درد و رنج آنها به حدی است که ناشنوا و نابینا شده اند به گونه ای که صدای ملت را نمی شنود و آنها را که از چند هفته پیش برای دستیابی حقوق مشروع خود در میادین حضور دارند، نمی بیند و به این مردم بی توجه هست. این حکومت اشتباه خود را درک نمی کند زیرا به مصادره اراده ملت و مقابله با آن که منشاء قدرت و مشروعیت به طور کامل است، اصرار می ورزد.

وی افزود: مسئولان حکومتی با رفتار خود فاش کردند که بدتر از –علی صالح- هستند و آنها از علی صالح (رئیس جمهور سرنگون شده پیشین یمن) به خاطر چنگ زدنش به ریاست جمهوری در کشور انتقاد می کردند و امروز خود بر چنگ زدن به نخست وزیری بر دولتی اصرار می ورزند که همه جهان بر فساد آن گواهی می دهد. مسئولان حکومتی حکومت خانوادگی علی صالح را سرنگون کردن و به جای آن یک حکومت حزبی گزینشی را ایجاد کردند.

هبره در اشاره به مسئولان حکومتی تصریح کرد: اصرار آنها بر مقابله با ملت و اراده آنها با این وقاحت و اشک تمساح ریختن آنها برای جمهوریت و وحدت و نظایر آن در واقع برملاکننده ورشکستگی و انحطاط اخلاقی و دروغ گویی آنها در برابر ملت است .

وی افزود: آنها این مرحله را به خوبی درک نکرده اند و از تحولات پیرامون خود بهره نبرده اند زیرا اگر اینگونه بود می دانستند که مسیر قطب نما به سمت خواست و اراده ملت های مستضعف و گزینه های برحق آنها تغییر مسیر می دهد و کسانی که جلوی اراده ملت ها بایستند – هرکه باشند- شکست خواهند خورد؛ حال می خواهد آمریکا و اسرائیل باشد یا کشورهای استکباری که در مقابل مقاومت فلسطین ایستادند؛ مقاومتی که این روزها پیروزی آن را جشن گرفته ایم.

هبره خطاب به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن گفت: من به رئیس جمهور توصیه می کنم که آخرین فرصت را از دست ندهند و به خواسته های ملت پاسخ مثبت دهد و قبول نکند که از سوی برخی طرف ها که در تلاش برای وارد کردن او به دام مقابله با ملت هستند، مورد باج خواهی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: ملت عزم خود را برای تداوم انقلاب تا دستیابی به خواسته های خود جزم کرده است و نه رئیس جمهور و نه دیگران نمی توانند ملت را به زانو در بیاورند زیرا دوران شکست ها گذشته است و دوران مستضعفان فرا رسیده است.

مردم یمن از سه هفته پیش جنبش اعتراضی و مسالمت آمیز خود را برای برآورده شدن سه خواسته اصلی شامل "سرنگونی دولت فاسد، لغو دستور آزادسازی حامل های سوخت و اجرای نتایج کنفرانس گفت وگوی ملی" این کشور آغاز کردند که رهبری این حرکت گسترده مردمی را جنبش انصار الله برعهده دارد.

مذاکرات و رایزنی های برگزار شده بین جنبش انصار الله به عنوان نماینده مردم و نهاد ریاست جمهوری یمن در طول دو هفته اخیر با وجود طرح برخی پیشنهادها به نتیجه نرسید. جنبش انصار الله چند روز پیش در واکنش به طرح کمیته ریاست جمهوری برای حل اوضاع یمن گفت که این طرح خواسته های مردم را برآورده نمی کند و در واقع دور زدن این خواسته ها است.

کمیته ریاست جمهوری یمن در این طرح از تشکیل دولت وحدت ملی ظرف یک هفته سخن گفت که چهار پست کلیدی آن از جمله وزیر دفاع و دارایی را شخص رئیس جمهور انتخاب کند. یکی دیگر از مفاد این طرح کاهش اندک قیمت فرآورده های سوختی بود. جنبش انصار الله در واکنش تاکید کرد: تشکیل دولتی با این شکل همان بازتولید دولت قبلی است و دور زدن مطالبات مردم به شمار می رود.

مردم یمن از دوشنبه گذشته به دعوت سید عبدالملک الحوثی گام های تدریجی مرحله سوم جنبش اعتراضی خود را برای رسیدن به خواسته هایشان آغاز کرده و در اطراف مقر دولت و وزارتخانه ها در شهر صنعا و ورودی‌های این شهر چادر تحصن برپا کرده اند. آنها همچنین بویژه در شهر صنعا تظاهرات می کنند.

کمیته سازماندهی اعتراضات یمن، مردم را به تظاهرات در چند میدان اصلی صنعا در امروز و فردا دوشنبه و تحصن در این میادین برای اجبار دولت پیشبرد امور یمن به تغییر سیاست های خود فراخوانده بود.

درهمین راستا، مردم یمن امروز یکشنبه درچارچوب سومین مرحله از جنبش اعتراضی و مسالمت آمیز خود برای تاکید بر خواسته هایشان که جنبش انصار الله یمن نمایندگی آن را به عهده دارد، به خیابان فرودگاه شهر صنعا آمدند.

این درحالی است که مردم یمن به رهبری جنبش انصار الله همچنان در چادرهای تحصن در مقابل تعدادی از ساختمانهای دولتی در شهر صنعا و ورودی‌های این شهر به سر می برند.

رئیس جمهور یمن زیر فشار مردم چهار روز پیش دولت باسندوه را برکنار و این دولت را تا تشکیل دولت آینده مامور پیشبرد امور کرد. وی در عین حال جنبش انصار الله یمن را به سرکوب تهدید کرده است.

در همین حال، عبدربه منصور هادی رئیس جمهور یمن طرح شیوخ قبائل و شخصیت های اجتماعی برای حل و فصل اوضاع این کشور را نیز رد کرده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو ارشد انصارالله یمن: به رئیس جمهور توصیه می‌کنم که آخرین فرصت را از دست ندهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X