زنان ایرانی، صبور و عفیف

زنان ایرانی، صبور و عفیف

ایرنا/ زنان مسلمان، با تاسی از زینب کبری(س) سمبل هایی که تبدار عشق و عاشق معرفت و احیا کننده ارزش ها و آغاز 'زیستن' و تمنای واقعی و حقیقی اصالت و رسالت زن شدند.
زنان مسلمان که شمیم دل انگیز و دلنواز واقعیت حقیقی 'زن' را بر جانها روان ساختند، پر تلاش و فداکار روزهای پست و بلند زندگی را پشت سر گذاشتند و در دامن خویش دلاورمردانی برای اعتلای میهن پروراندند.
اسطوره های ایمانی که سرود بلند ایثار را سر دادند و با طریق حق و ترسیم خط مانا و پر افتخار ایثار و شهادت درس ها آموختند و شور و حماسه حضورشان سرفصل رویش ها شدند.
آنهایی که ساربان قافله عزم و دفاع در صحنه های مختلف پیکار در هشت سال دفاع مقدس بودند، با قدرت ایمان کمر همت بر بستند و در نبود شوهر، پدر و فرزند خویش گلیم زندگی با بچه های قد و نیم قدر را از آب بیرون کشیدند.
زنان پر تلاش و عفیف ایرانی همان امیدوارانی که دلهای خسته را امید، روح های گسسته را پیوند، پاهای از رمق افتاده را حرکت و به قامت های خمیده استقامت آموختند.
زنان، رهروان مکتب حقی که در اعتلای نامشان و احیای کرامت شان و ثبت حماسه های سترگ شان و قداست راه شان باید به قیام ایستاد و به پاس این تلاش ها بر همت والایشان درود فرستاد.
زنان مسلمانی که رهروان حقیقی مکتب نور بودند و درس گرفته از مکتب فاطمه اطهر، سختی بر جان خریدند در جنگ و بمباران و نبرد سنگر خانه را خالی نکردند و با استقامت خود حدیث پایمردی سرودند.
اکنون که کلام در دریای معرفت این شیرزنان به تلاطم می افتد و کرامت وجودی این سروران انقلاب، واژه ها را به دریوزگی و شکست می کشاند و روح پاک و بلند این ره پویان مکتب ایمان، 'واژه ها' را به حقارت می کشد باید گفت از استقامت و صبوریشان و عفاف و حجابشان که نه تنها آنها را محدود و خانه نشین نساخت بلکه مصونیتی شد در برابر تیز زهر آلود نگاه نامردان تا پا به پای مردان در عرصه تولید، علم، فناوری و اقتصاد به حرکت در آیند و گاه از مردان پیشی بگیرند.
امروز در پناه اسلام در جمهوری اسلامی ایران ، زنان بیش از هر زمان دیگری در همه عرصه ها حضور دارند و به خرده گیری های غرب خط بطلان کشیده اند.
امروز در میهن اسلامی ایران، زنان عفیف و پاکدامن در کشاورزی و تولید، در علم و فناوری، در اقتصاد و سیاست مشق عشق می کنند و به مدد همت والای خویش اراده ای از جنس پولاد ساخته اند تا ایران را بر قله های رفیع جهان بنشانند.
به پاس تلاش شبانه روزی همه زنان و دختران ایران اسلامی که درس آموخته مکتب زهرای اطهر و زینب کبری(س) ایند و به شکرانه عزت و استقلال میهن اسلامی، خداوند متعال را سپاس.
از اول ذی القعده مصادف با میلاد حضرت معصومه (س) تا دهم همین ماه همزمان با سالروز میلاد خورشید هشتم به نام دهه کرامت نامگذاری شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنان ایرانی، صبور و عفیف» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X