برگزاری نشست فعالان اقتصادی با کارگروه علمی تخصصی اقتصاد مقاومتی در ساری

برگزاری نشست فعالان اقتصادی با کارگروه علمی تخصصی اقتصاد مقاومتی در ساری

ایسنا/ به همت مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزارت کشور و استانداری مازندران نشست فعالان اقتصادی با کارگروه علمی تخصصی اقتصاد مقاومتی در استانداری مازندران برگزار شد.

محمد ابراهیم مداحی عصر روز گذشته در نشست فعالان اقتصادی که در استانداری مازندران برگزار شد، گفت: دولت ستاد ویژه تشکیل داده و 16 دستگاه را مامور به پیگیری برنامه‌های اقتصاد مقاومتی کرده است.

وی افزود: در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی مجلس با تشکیل کمیته‌ای برای پالایش قوانین و قوه قضائیه نیز با حرکت جدی در مقابله با هر گونه مفاسد اقتصادی توجه ویژه ای به اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی دارند.

رئیس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام با خطاب به فعالیت اقتصادی تصریح کرد: لازم است فعالین اقتصادی در بخش خصوصی با تشکیل پارلمان موانع را احصا و به کارگروه ویژه اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی ارسال کنند تا با رای زنی با قوای سه گانه این مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه باید بیشتر به سوی راهکارها و شناخت موانع حرکت کنیم و از انتقاد بدون راهکار دوری کنیم افزود: مثلث بیمه، دارایی و بانک سبب برخی مشکلات برای بخش خصوصی شده ما از راهکارهای فعالین اقتصادی برای رفع این مشکلات استقبال می کنیم.

در ادامه این نشست حسین کنعانی مقدم، گفت: بحث بیمه تجار، بحث توریسم فرهنگی و ارایه امکانات it و فعال کردن ظرفیت‌های آن و بحث مشتری مداری از موضوعاتی است که در اقتصادمقاومتی در پی حل آن هستیم که باید دنبال شود.

وی افزود: ما باید سطح زندگی را طوری طراحی کنیم که مصرف کنندگان ما خریدار بازار داخلی باشند.

رئیس کمیته طرح و برنامه و بودجه کمیسیون تلفیق مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگر هر حوزه ای در استان به تنهایی و بدون در نظر گرفتن مولفه های اقتصاد به فعالیت بپردازد موفق نخواهد بود.

وی افزود: فرآوری محصولات در کشاورزی یکی از اقداماتی است که در اقتصاد مقاومتی به آن اشاره شده است.

در ادامه این نشست، مستشرق، عضو هیئت اتاق بازرگانی مازندران، گفت: در ایران صادرات دوران نوجوانی خود را طی می‌کند.

وی افزود: ما برنامه مستمر بلند مدت نداریم و با تغییر مسئولان برنامه‌ها تغییر می کند که این به اقتصاد آسیب می رساند.

مستشرق اظهار کرد: کشاورزی و توریسم دو قابلیت مازندران است که به هر دلیلی این دو حوزه آن گونه که باید بهره ببریم نبردیم.

عضو هیات اتاق بازرگانی مازندران عنوان کرد: روسیه یک موقعیت اقتصادی برای مازندران است و به سبب عدم ارتقای کیفیت کالا و عدم حمایت از تولید کننده برای بهره گیری از بازار این کشور با مشکل رو برو هستیم.

وی افزود: با توجه به تحریم هایی که به روسیه شده مازندران با توانایی و ظرفیت‌هایی که در بخش دام و طیور دارد می تواند قراردادهای خوبی در این حوزه با روسیه داشته باشد.

مستشرق اظهار کرد: ما در تمام اقلام کشاورزی و باغی توان تولید وعرضه را داریم .

در ادامه علی احسانی، معاون برنامه ریزی استانداری مازندران خود را در جایگاه بخش خصوصی قرار داد و به بیان مشکلات بخش خصوصی پرداخت.

وی افزود: بخش خصوصی در همه دوران به نوسانات تن دادند و با این وجود نباید غافل شد که بخش خصوصی مناطق اقتدار مالی بالایی ندارند.

معاون برنامه ریزی استاندار مازندران تصریح کرد: در حال حاضر عدم یک مطالعه عمیق پژوهشی دولتی برای حضور بخش خصوصی در حوزه صادارت و بازرگانی مشهود است و تاکنون تحقیقاتی در بخش بازار نداریم.

وی با بیان اینکه باید در تقسیم کار ملی جایگاه مازندران مشخص شود افزود: وقتی حوزه اصلی اقتصادی مازندران کشاورزی است چرا ما با کمبود آب مواجه هستیم.

احسانی نقش رایزنی های نظام در کشورها را در راستای گسترش تجارات مهم دانست و اظهار کرد: حوزه گردشگری مازندران به علت داشتن آبهای معدنی، قله البرز، آب و هوای مختلف و پتانسیل سلامت در کشور مطرح است.

وی با اشاره به اینکه در قوانین سالانه نکات منطقه ای از آن استخراج نمی شود افزود: این قوانین کلی هستن و مسئله ای از مسائل ما را باز نمی کنند.

احسانی خاطرنشان کرد: در فعالیت های اقتصادی استان ارتقای و توسعه سرمایه نیز باید دیده شود.

در ادامه این نشست فعالان اقتصادی اجرایی نشدن بسته های حمایتی دولت، عدم اجرای مصوبات دولتی، نبودن مسئول پیگیر در بخش دولتی و نامشخص بودن تکلیف موانع فعالیت بخش خصوصی را از عوامل دست و پا گیر عرصه اقتصاد بیان کردند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری نشست فعالان اقتصادی با کارگروه علمی تخصصی اقتصاد مقاومتی در ساری» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X