لاغرها به بهشت نمی‌روند!

لاغرها به بهشت نمی‌روند!

ترنجی/ شاید بشه اسمشون رو لاغرهای ورزیده گذاشت. آیفون شش، سامسونگ گلکسی آلفا ، سونی زد تری کامپکت؛

با جثه‌های کوچک اما ادعاهای بزرگ

از کجا شروع کنیم؟

بله ! فکر کنم طراحی بهتر باشه. چرا که نه ، شاید بزرگترین فاکتوری که امسال بشه روش مانور داد همین طراحی باشه . در قلب طراحی ، ارگونومی‌نیز در امان نخواهد بود. سه ورزشکار در خط شروع؛ سامسونگ گلکسی آلفا در خط یک ، آیفون 6 در خط دو و سونی زد تری کامپکت در خط سه

آقا و خانمهای گرامی‌! فریم فلزی بخواید یا نخواید داره یه استاندارد میشه. هر سه استخوان بندی فلزی دارند اما با عضلات متفاوت!

آلفا فریمی‌فلزی با بدنه ای پلاستیکی ، کامپکت فریمی‌فلزی و بدنه ای شیشه ای و آیفون تمام فلزی (اگر دوستان الومنیوم رو فلز قلمداد کنند).

اگه از نیم رخ به این سه نگاه کنید یه تفاوتهایی دارند، بله!

به ترتیب قد اگه نگاه کنیم

آیفون شش با 138.1 اول ، آلفا با 132.4 دوم و زد تری کامکت با 127.3 در مقام سوم .

قد بلند را می‌پسندید یا قد کوتاه؟

بزارید به ترتیب ضخامت هم یه نگاهی بکنیم ، اما صبر کنید. قراره بیشترین ضخامت دستگاه محاسبه شه یا ضخامتی که خود شرکتها آعلام کردند؟ چون با واقعیت سرو کار داریم پس بزارید ضخامت اصلی رو بزاریم. یعنی چی؟ یعنی دوربین رو هم حساب کنیم . بیاید شگردهای تبلیغاتی رو کنار زده و خودمون یه حساب کتاب کنیم.

حدود ضخامت دستگاه‌ها

آیفون شش حدودا 7.5 ، آلفا هم حدود 7.4 و کامپکت بدون تغییر 8.6
دوربین سامسونگ با شگرد انحنا در شروع از کناره کمتر جلوه می‌کند اما در آزمایشات ما حدود7.5 میلی متر ضخامت دارد. آیفون شش هم که متاسفانه اپل حتی در سایت خود هم بیرون زدگی دوربین رو از عکسها حذف کرده بسیار کلاسیک و دایره وار و شاید پارادکس وار ، زیبا و زشت بیرون آمده و سونی هم در بدنه جا خوش کرده است.

شاید اپل با حربه پوشش سافایر دوربین ، خود را از گزند خط و خش گرفتن دوربین مصون کند اما این اتهام آلفا را به زندان خواهد انداخت! سونی هم که تکلیفش معلوم و بیرون زدگی دوربین دامنش را نمی‌گیرد.

اگر قرار است گوشی خود را بر روی یک میز مسطح قرار دهید و با آن کار کنید بهترین گزینه سونی خواهد بود زیرا تکان نخواهد خورد و نگران دوربین نیز نخواهید بود. بعد از آن آلفا چون دوربین در حاشیه نیست اما استعداد خش پذیری دارد و آیفون نیز با هر کلیک و تماس تکان خواهد خورد و البته به خاطر سافایر دوربین خش نخواهد خورد.

ارگونومی‌کاملا سلیقه ای است ، انحنای گرد در گوشه‌ها کمی‌کفه ترازو را به سمت آیفون و سونی خواهد چرخاند اما برش و سیقل سامسونگ نیز زیباست.

هنوز معلوم نیست سونی مثل زد وان کامپکت بعد از ماهها تن به پلاستیکی بودن (هر چند بسیار مهندسی شده ) پشت دستگاه خواهد داد یا نه . اما ما به قول آقای مدیرعامل اعتماد کرده و جنس پشتی را شیشه آبدیده اعلام می‌کنیم !!

وزن آلفا 115 گرم ، آیفون شش و زد تری کامپکت هم 129 گرم خواهد بود.

بگذریم از این چشم و هم چشمی‌هاو زیبایی شناسی‌ها .

موافقید سنت شکنی کنیم؟

بریم سراغ آیتم بسیار مهم

باتری

آیفون 1810 ، سامسونگ 1860 و سونی 2600 میلی آمپر

بیاید یه محاسبه کنیم؛ طبق محاسبات جلو بریم

تکلیف آلفا معلومه . طبق نظر جی اس ام آرنا عمر باتری 52 ساعت اعلام شده . خواننده‌های محترم ترنجی دیگه می‌دونند این یه میانگین از وب گردی ، پخش ویدئو و صحبت در شبکه تری جی است.اما رقابت اصلی بین آیفون و سونی خواهد بود. آیفون شش بیشترین رشد به نسبت فایو اس را در قسمت صحبت با تلفن در شبکه تری جی دارد. عمر باتری آیفون شش به احتمال زیاد در بازه 60 تا 65 خواهد بود.

سونی در زد وان کامپکت عمر باتری حدود 65 ساعت داشت و به احتمال زیاد اگر با همان ضریب رشد دوام باتری در مقایسه زد تو با زد وان داشتیم ، برای آن عمر باتری بالای 75 را پیش بینی می‌کنیم.

دوربین

دوربین اصلی

قبل از بررسی یک نکته ضروری است. هر سه محصول از لرزش گیر دیجیتال بهره مند هستند و اینجا با خرید هر کدام از این سه محصول از لرزشگیر اپتیکال بی بهره خواهید بود.

آیفون جدید همان 8 مگاپیکسل و فلش دوگانه اما با بهینه سازی‌های مخصوص خودش . اپل در زمینه بهینه سازی‌ها به بلوغ رسیده است. این دوربین برای شما ویدوئوهای فول اچ دی با 60 فریم بر ثانیه و اچ دی با 240 فریم بر ثانیه ضبط خواهد کرد و خب خبری از ضبط 4کی نیست.

آلفا با دوربین 12 مگاپیکسلی و فلش ال ای دی تکی برای شما ویدئوهای 4کی با 30 فریم بر ثانیه و فول اچ دی با 60 فریم بر ثانیه و 120 فریم در اچ دی ضبط خواهد کرد. زد تری کامپکت هم با دوربین 20.7 مگاپیکسلی جی لنز به مانند آلفا برای ظبط ویدئوها در خدمت شما خواهد بود.

در زمینه قدرت عکاسی هم باید به صورت بسیار ریز موشکافی شود. آیفون شش تصاویری 8 مگا پیکسلی برای شما شکار خواهد کرد.یعنی تصویری که زیباست تا زمانی که شما در ابعاد بزرگ نخواهید آن رو چاپ کنید.

آلفا حد میانگین است یعنی کیفیت به مقداری پایین تر اما با ابعادی بزرگتر از آن. سونی هم با رزولیشن 20.7 مگاپیکسلی در خدمت شماست و اگر ادعای مدیرعامل سونی در واقعیت جامعه عمل پوشانده شود دست شما تا ایزوی 12800 باز خواهد بود و باید دید آیا مثل زد تو فقط در نسخه 8 مگا پیکسلی؟ شاید سیاست سونی همین 8 مگاپیکسل در نور کم برای نویز کمتر تصاویر باشد.

اگر هر سه را در حالت 8 مگاپیکسل قرار دهیم احتمالا تصویر آیفون به خاطر سایز پیکسل 1.5 شفافتر خواهد بود. به احتمال زیاد عکس‌های پاناروما در آیفون کیفیت بهتری نسبت به دو محصول دیگر خواهد داشت. اما بررسی قسمت دوربین در آینده ای نه چندان دور در آزمایشگاه ترنجی امکان پذبر خواهد بود و ما نیز شما را به بررسی دقیق در آینده دعوت می‌کنیم.برای گرفتن عکسهای سلفی هم به گزینه‌های بهتر مراجعه کنید …

پردازنده و مشخصات


ما در این بررسی بین دو گوشی‌های اندرویدی همان نسخه اسنپدراگون رو مورد بررسی قرار داده ایم.

آلفا و زد تری کامپکت از سیستم عامل اندروید 4.4.4 که آخرین به روزرسانی اندروید بوده در حال استفاده هستند.

آلفا و زد تری کامپکت هر دو از نسخه اسنپ 801 با کلاک 2.5 و گرافیک آدرنو 330 استفاده کرده اند.آلفا از دو گیگ مموری و زد تری از 3 گیگ بهره مند است .آلفا 32 گیگ حافظه داخلی و بدون درگاه حافظه خارجی و زد تری کامپکت از 16 گیگ حافظه داخلی و ساپورت تا 128 گیگ کارت حافظ خارجی بهره مند است.

داستان آیفون کاملا جداست. سیستم عامل جداست.پردازنده و همه چیز جداست. سیستم عامل 64 بیتی است و دو رقیب 32 بیت.

آیفون نسل جدید از آی او اس 8 ، پردازنده دو هسته ای 1.4 گیگاهرتز و معماری وی هشت آرم بهره مند است.مموری یک گیگ و در سه مدل 16 ، 64 و 128 گیگ حافظه داخلی عرضه خواهد شد.

پس مقایسه سخت و شاید غیرممکن است !

اگر وارد بحث‌های تخصصی تردر سیستم عامل و تناسب سخت افزار ، مزایای هر سیستم عامل و روانی و … شویم گام در مقایسه ای هزاران صفحه ای گذاشته ایم ! پس به همین بسنده می‌کنیم.

صفحه نمایش
واژه‌هایی آشنا همچون آی پی اس ، امولد ، رتینا

سونی پس از استفاده از صفحات نمایش تی اف تی در محصولاتی همچون زد ، تی ایکس ، زد آر و … از زمان زد آلترا به سراغ آی پی اس رفت. درست بود که در پنل‌های تی اف تی به روشنایی حتی تا حد 700 نیت هم دست یافت ، اما بازار مصرف ، از سونی تقاضای زاویه دید و نوع دیگری از رنگ‌ها را کرد! تقاضایی درست که سونی را مجبور کرد به مانند خیلی از شرکت‌ها به سراغ آی پی اس و ژاپن دیسپلی شریک قدیمی‌خود برود.

در نسخه زد تو گلایه‌ها از میزان روشنایی و قابلیت دید زیر نور آفتاب بود. سونی با دست پر بازگشته است. روشنایی صفحه را بیشتر و لایه ای ضد انعکاس بر روی محصول خود قرار داده است. پس با یک صفحه اچ دی با زاویه دید گسترده و سفید مناسب و مشکی عمیق قابل قبول ( نه به میزان عمق مشکی آمولد‌های سامسونگ و نوکیا ) و تراکم پیکسلی 319 به میدان رقابت بازگشت.

سامسونگ با آمولد معروف خود آمده . مشکی عمیق ، دقت رنگ بهتر نسبت به نسل‌های پیش و صفحه ای جذاب و غلظت 312 پیکسل در هر اینچ آماده نبرداست و نیازی به توضیح بیشتر ندارد!

آیفون هم در جدیدترین محصولش از تراکم پیکسلی 326 پیکسل بر اینچ در صفحه نمایش آی پی اس خود با نام معروف رتینا بهره مند است. همه از کیفیت بسیار خوب و زاویه دید آن اطلاع کافی داریم.

هر سه محصول باید به زیر تیغ جراحی رفته و توسط مهندسین به طور کامل بررسی شوند ، بررسی که شاید هفته‌ها به طول انجامد.

داستانی طولانی از قابلیت‌های اضافی

سامسونگ از گلکسی اس 5 خود شروع به استفاده از سنسور اثر انگشت کرد. آلفا فرزند خلف او نیز از این امکان بهره مند است. شاید بی انصافی نباشد اگر تاچ آیدی را کاملتر و بالغ تر از سنسور اثر انگشت سامسونگ بدانیم به دلایلی همچون کاربرپسندتر بودن استفاده از این سنسور. اپل در سیستم جدید خود از اثر انگشت در تراکنشات مالی نیز برای کاربر جامه عمل پوشانده و آن را کاملتر نیز کرده است. سامسونگ نیز در این راستا حرکت کرده اما هنوز به کاربردی کردن آن به میزان اپل نرسیده است.

هر سه محصول از یو اس بی تو استفاده می‌کنند و سونی علاوه بر آن از او تی جی نیز بهره مند است.

سونی بر خلاف دو محصول دیگر استاندارد ضد آب و ضد گردو غبار را دارد.

اگر اپل پی را به زبانی دیگر معنی کنیم هر سه محصول دارای ان اف سی هم هستند.

قیمت نسخه 16 گیگ آیفون 649 دلار ،آلفا 638 دلار و سونی هم در همین بازه قیمتی خواهد بود.

شاید هر سه محصول انقلابی در صنعت گوشی‌های تلفن همراه نباشند اما به نظر نویسنده تلاش شرکت‌ها برای نفوذ به بازار بزرگی باشند که افرادی هستند هنوز که دوست دارند با گوشی‌هایشان از یک دست استفاده کنند. سایز تلفن‌های همراه اعم از اسمارت فون و فبلت تا پارسال افزایش داشت اما نکات جالب همین بازارهای خالی هستند. در سالی که سامسونگ سایز فبلت خود را تغییر نداد اپل خیلی بزرگتر شد…

هر سه محصول زیبایی‌ها ، ارزش‌ها و نوآوری‌های تیم‌های بزرگی از متخصصین را به دوش می‌کشند. اپل با معرفی نسخه پلاس آیفون شش خیلی از سنت‌ها را شکست. پس به اپل جدید خوشامد می‌گوییم.

زمان کار بهترین محصولات با یک دست نیز شاید به آخر راه رسیده است. گزارشات مالی که در سرتاسر جهان بوده حاکی از کاهش میانگین قیمت‌های تلفن همراه در جهان داشته است.

نگاه مردم برای خرید محصولات اکنون علمی‌تر ، دقیق تر و با تحقیق بیشتر شده است.

با ما نظرات خود را در مورد این سه محصول در میان بگذارید و اینکه کدام یک گوشی مورد علاقه شماست ، گوشی مورد علاقه شما در این سایز‌ها باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

لاغرها به بهشت نمی‌روند!

لاغرها به بهشت نمی‌روند!

لاغرها به بهشت نمی‌روند!

لاغرها به بهشت نمی‌روند!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لاغرها به بهشت نمی‌روند!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X