وزیر راه خبر داد: پیشرفت 40 درصدی فاز اول توسعه بندر چابهار

وزیر راه خبر داد: پیشرفت 40 درصدی فاز اول توسعه بندر چابهار

فارس/ وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه فاز نخست توسعه بندرچابهار به پیشرفت 40 درصدی رسیده است، گفت:‌ عملیات اجرایی اتصال بندر چابهار به شبکه ریلی آغاز شده است.

به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی‌ عباس آخوندی که در سفر هیات دولت به استان خراسان رضوی در وزرشگاه شهرستان خواف سخن می‌گفت، با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت سواحل بنادر دریای عمان، بیان کرد: با توسعه بندر چابهار ظرفیت این بندر از 2.5 میلیون تن در سال به 6 میلیون می رسد.

وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: در نظر داریم از خواف تا چابهار خط آهن کشیده شود و مطالعه اتصال ریلی بیرجند به زاهدان در حال انجام است.

وی تاکید کرد: در سفر رئیس جمهور به استان خراسان رضوی پیشنهاد ما فعال کردن راه‌آهن خواف - هرات و آغاز ریل گذاری آن بود که در این سفر از پروژه بازدید خواهم کرد.

آخوندی گفت: 50 میلیارد تومان در سال 93 با 100 درصد تخصیص به راه‌آهن خواف - هرات اختصاص می‌یابد تا ریل گذاری این پروژه تسریع شود‌ همچنین طی مکاتباتی با معاون اول رئیس جمهور قطعه سوم و چهارم این پروژه را پیگیری می کنیم.

وی اضافه کرد: اتصال خواف به سمت هرات و ایجاد شبکه ریلی از چابهار تا مقصد چین در توسعه های بعدی مد نظر قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت‌های ریلی از برنامه های اصلی وزارتخانه است، ‌بیان کرد: دولت ‌در جلسات متعدد با حضور رئیس جمهور و معاون اول بحث توسعه محور شرق را به طور مکرر مورد بحث قرار داده است که این محور از چابهار به سمت خواف و تایباد گسترش می‌یابد.

وی با اشاره به سفر خود به ترکمنستان به منظور شرکت در اجلاس گسترش کریدورهای حمل و نقلی و ترانزیت یاد‌آور شد: دراین اجلاس کشورهای آسیای میانه به کریدورهایی که از ایران عبور می کند امید دارند و در حال حاضر کریدور امن که دریای عمان و خلیج فارس را به آسیای مرکزی‌، دریای بالتیک‌، دریای سیاه و چین حمل می‌کند مسیری است که از ایران عبور می کند.

وی ادامه داد: کشورهای شرکت کننده در اجلاس ترکمنستان پیگیری محور ریلی خواف - هرات که به مزار شریف و به کشور ازبکستان می‌رسد بودند و راه‌آهن گرگان - اینچه‌برون که ما را به ترکمنستان متصل می‌کند و راه‌آهن رشت - آستارا که از طریق آن به آذربایجان و روسیه متصل می‌شویم از محورهای مورد توجه کشورهای آسیای مرکزی است.

‌وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه‌های این حوزه در استان خراسان رضوی یادآور شد: در این سفر دوربرگردان سه راهی نشتیفان به طول 7 کیلومتر‌، واریانت دردوی در محور خواف - تایباد به طول 7 کیلومتر و تعریض محور سه راهی نشتیفان و حد فاصل بیاس آباد - کالشور به طول 23 کیلومتر به بهره‌برداری رسید‌.

وی اعلام کرد:‌ عملیات اجرایی چهاربانده کردن محور خواف به سمت رشتخوار با هزینه 50 درصدی وزارت صنایع و 50 درصدی وزارت راه و شهرسازی آغاز شد و برای ادامه این مسیر به تربیت حیدریه برنامه ریزی می‌شود.

آخوندی گفت: همچنین در سفر هیات دولت 14500 واحد مسکن مهر در استان خراسان رضوی به بهره برد‌اری رسید و امیدواریم که بخش عظیمی از مسکن‌های مهر در سال 93 به اتمام برسد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر راه خبر داد: پیشرفت 40 درصدی فاز اول توسعه بندر چابهار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X