تناسب اندام/ چه ورزشی برای کاهش وزن مناسب است؟

تناسب اندام/ چه ورزشی برای کاهش وزن مناسب است؟

سلامت نیوز/ متخصصان کانادایی دریافتند نوجوانان مبتلا به اضافه وزن می‌توانند با انجام تمرینات ورزشی خاص روند کاهش وزن را در خود افزایش دهند.
دکتر «ران سیگال» از موسسه سلامت عمومی کالگری و موسسه قلب و عروق «لیبین» از آلبرتا و متخصص ارشد این مطالعه گفت: معمولا به نوجوانان مبتلا به اضافه وزن توصیه می‌شود تا فعالیت بدنی بیشتری داشته باشند اما شواهد محدودی در مورد بهترین نوع ورزش که بتوان مقدار بیشتری چربی سوزاند وجود دارد.
در این مطالعه 304 شرکت کننده کانادایی به چهار گروه تقسیم بندی شدند. گروه اول ورزش‌ها و تمرین‌های مقاومتی با استفاده از دستگاه‌های مخصوص را انجام دادند. گروه دوم تنها به انجام ورزش‌های هوازی روی دستگاه تردمیل یا دوچرخه‌های ثابت اقدام کردند. در گروه سوم ترکیبی از ورزش‌های هوازی و مقاومتی آزمایش شد و گروه چهارم نیز هیچ فعالیت ورزشی نداشتند.
یافته‌ها نشان داد در حالی که تمامی انواع حرکت‌های ورزشی سودمند هستند اما میزان بالایی از فرآیند چربی سوزی در گروه سوم مشاهده شد که ترکیبی از ورزش‌های هوازی و مقاومتی را با یکدیگر امتحان کرده بودند.
همچنین مشاهده شد شرکت‌کنندگان گروه سوم که در 70 درصد جلسات ورزشی توصیه‌شده شرکت کرده بودند، اندازه دورکمر آنان هفت سانتیمتر کاهش یافته بود در حالی که در شرکت کنندگان گروه اول و دوم تنها چهار سانتیمتر کاهش دورکمر مشاهده شد و مسلما در گروه چهارم هیچ تغییری مشاهده نشد
سلامت نیوز: چه ورزشی برای کاهش وزن مناسب است؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تناسب اندام/ چه ورزشی برای کاهش وزن مناسب است؟ » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X