تنها عکس اینشتین و معادله‌ی معروفش

تنها عکس اینشتین و معادله‌ی معروفش

باشگاه خبرنگاران/ در سخنرانی عمومی اینشتین در دانشگاه پیتزبورگ- آمریکا که سال ۱۹۳۴ برگزار شد، چهارصد دانشجو حضور داشتند و اینشتین معادله‌ی معروف هم ارزی جرم و انرژی خود را به طور ریاضیاتی ارائه داد E=mc2
به نظر می رسد این تنها عکس باقی مانده از اینشتین است که دیوید توپر و دویت وینسنت از دانشگاه وینیپگ آن را از روزنامه‌ای قدیمی بریده اند؛ آنها این عکس را در سال ۲۰۰۷ کشف کردند.
اگر با دقت نگاه کنید، فرمول هم ارزی جرم و انرژی را در گوشه‌ی چپ تخته سیاه سمت راست مشاهده می کنید. می‌توانید تشخیص دهید که معادله‌ی معروف می‌گوید Δ E0=Δ m و E0=m که بجای E=mc2 مورد انتظار بکار رفته است.
تروپر و وینسنت در مقاله‌ی خود توضیح می‌دهند: این سمت راست تخته سیاه است که شامل معادله می‌باشد. اما ممکن است فرمت آن مشاهده کنندگان را ناامید کند یا آنها را به اشتباه بیندازد، زیرا از ابتدای سخنرانی، اینشتین بر اساس قرارداد، سرعت نور c را برابر با یک در نظر گرفت. از این رو، نگاه دقیق به معادله‌ی گوشه چپ تخته سیاه سمت راست [در تصویر] رابطه ی Δ E0=Δ m را نشان می‌دهد و در پایین آن، E0=m قرار دارد. تا جایی‌که می دانیم، [این تصویر] تنها عکس اینشتین و معادله‌ی معروف او است.

تنها عکس اینشتین و معادله‌ی معروفش

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تنها عکس اینشتین و معادله‌ی معروفش » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X