معاون دفتر برنامه عمران ملل متحد: شاخصه رفاه انسانی رشد اقتصادی و درآمد افراد نیست

معاون دفتر برنامه عمران ملل متحد: شاخصه رفاه انسانی رشد اقتصادی و درآمد افراد نیست

معاون دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد در تهران، گفت:‌ بر اساس گزارش توسعه انسانی شاخصه رفاه انسانی، رشد اقتصادی و درآمد افراد نیست.

بالاسوپرا مانیام مورالی نماینده و معاون دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد در تهران امروز در نشست هم‌اندیشی سوادآموزی و توسعه پایدار که در دفتر کمیسیون ملی یونسکو در تهران برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت:‌در سال 1990 اولین گزارش توسعه با شاخص انسانی منتشر شد.

وی ادامه داد:‌ در توسعه ملی باید به سوادآموزی نیز توجه شود و در این گزارش هر ساله، انسان‌ها ماهیت اساسی و ثروت جوامع هستند.
مورالی افزود: گزارش توسعه انسانی 25 سال است که چاپ می‌شود و مشخص شده است شاخصه رفاه انسانی، رشد اقتصادی و درآمد افراد نیست و باید توان این را داشته باشیم که اندازه‌گیری کنیم آیا افراد فرصت استفاده درست از آموخته‌های خود را دارند تا جوامع خود را شکل دهند.

نماینده و معاون دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد در تهران یادآور شد: مهم‌ترین اثر گزارش‌های توسعه انسانی، تأثیرگذاری و تفکر سیاست‌گذاران بوده است و کشورها باید کارهای زیادی در بالا بردن سطح زندگی مردم داشته باشند.

وی گفت:‌ بسیاری از کشورها با درآمد پایین پیشرفت خوبی در سوادآموزی و بهداشت داشته‌اند و در مقابل کشورهایی با درآمد بالا وجود دارد که در این خصوص موفق نبودند بنابراین واضح است برای رسیدن به اهداف نیاز به اراده جدی و تعهد بین‌‌المللی داریم.
مورالی اضافه کرد:‌ سازمان ملل متحد سال‌های 2005 تا 2014 را دهه آموزش برای توسعه پایدار اعلام کرد و آموزش پایدار برای جوامع پایدار از طریق آموزش صحیح به دست می‌آید.

نماینده و معاون دفتر برنامه عمران ملل متحد در تهران،‌ افزود: دستور کار توسعه جهانی فرصت خوبی برای آموزش دگرگون‌کننده است و باید در این دستور کار، مسائل اقتصادی و اجتماعی در نظر گرفته شود اما این دو باید با مسائل زیست‌محیطی هماهنگ باشند و از اقدامات تجاری فاصله بگیریم.

مورالی بیان داشت: لازمه آن انتقال دانش، منابع مالی و انتقال تجربه است و در کنار آن تغییر تفکر افراد است تا هزینه‌های بالای توسعه پایدار را فهمیده و خطرات توسعه نیافتن را درک کنند و همه ما متوجه می‌شویم سوادآموزی نقش کلیدی در توسعه پایدار دارد.
وی خاطرنشان کرد: سوادآموزی بنیان همه اشکال یادگیری آموزشی است و تسهیل کننده توسعه پایدار در جوامع است.
نماینده و معاون دفتر برنامه عمران ملل متحد در تهران افزود: حدود 80 درصد زنان ایران آموزش دیدند و چالشی که با آن در ایران مواجه هستیم این است که سوادآموزی را در جهت توسعه پایدار به کار ببریم و نقطه شروع درک چالش‌های توسعه پایدار است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون دفتر برنامه عمران ملل متحد: شاخصه رفاه انسانی رشد اقتصادی و درآمد افراد نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X