نخستین حضور بانوان ایرانی در مسابقات رالی خاورمیانه

نخستین حضور بانوان ایرانی در مسابقات رالی خاورمیانه

تسنیم/ فریبا جوانمردی اظهار کرد: مسابقه رالی خاورمیانه رویداد مهمی برای کشور و شیراز محسوب می‌شود زیرا فرصت خوبی برای شناساندن ظرفیت‌های مختلف استان فارس است.
وی با بیان اینکه برگزاری این دوره از رقابت‌ها در شیراز سبب شناسایی و جذب حامیان مالی برای تیم‌های اتومبیل‌رانی استان فارس می‌شود، گفت: برگزاری رویدادهای بین‌المللی و کشوری در استان‌های مختلف سبب معرفی فرهنگ و ظرفیت‌های اقتصادی آن استان می‌شود.
نائب رئیس بانوان فدراسیون اتومبیل‌رانی با اشاره به حضور بانوان در این دوره از مسابقات به عنوان نخستین حضور بانوان در مسابقات رالی خاورمیانه، خاطرنشان کرد: نماینده‌ استان فارس خانم نگار درویش رحیمی با وجود اینکه قبلا در مسابقات رالی کشوری حضور یافته و مقام کسب کرده ولی برای خیلی از هم استانی‌های خود شناخته شده نیست و این مسابقه سبب مطرح شدن این افراد می شود.
وی با بیان اینکه این مسابقات شرایطی فراهم می‌کند که بانوان علاقه‌مند به این رشته ورزشی نیز بتوانند در کنار آقایان حضور یافته و توانمندی‌های خود را بروز دهند، گفت: خانم نگار درویش رحیمی نیز در صورت حمایت حامیان مالی در این مسابقات حضور یافته و ما امیدواریم شرایط برای حضور این بانوی توانمند استان فارس فراهم شود.
جوانمردی با بیان اینکه شرایط اقتصادی برای حضور در مسابقه اتومبیل‌رانی سنگین است، بیان کرد: کسانی که بخواهند در این رشته ورزشی حرفه‌ای شوند باید هزینه زیادی پرداخت کنند بنابراین جذب حامیان مالی برای این رشته بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه حضور دو تیم بانوان از تهران در این مسابقات قطعی شده و خانم صدیق و سید مهدی در این دوره از رقابت‌ها حضور می‌یابند، عنوان کرد: به طور قطع کسب مقام از سوی تیم‌های بانوان در این رقابت‌ها مهم نیست بلکه مسئله حضور آنها برای ما مهم است زیرا این رشته تنها رشته ورزشی است که به دلیل پوشش کامل و عدم برخورد فیزیکی جداسازی نشده است.
نائب رئیس بانوان فدراسیون اتومبیل‌رانی با بیان اینکه امسال سال آموزش در فدراسیون اتومبیل‌رانی اعلام شده است، گفت: در این رشته ورزشی به دلیل شرایط اقتصادی جذب نیرو خیلی سخت است بنابراین فدراسیون از سال گذشته ماشین‌های ال 90 ویژه آموزش در پیست قرار داده است.
وی اظهار کرد: سال گذشته در تهران دو دوره آموزشی مبتدی و نیمه حرفه‌ای برگزار کردیم و اگر کسی شرایط تمرین با ماشین خود را نداشته باشد با ماشین‌های ال 90 که در پیست قرار داده شده تمرین کرده و آموزش می‌بیند.
نائب رئیس بانوان فدراسیون اتومبیل‌رانی ابراز امیدورای کرد که امسال که سال آموزش نامیده شده بعد از برگزاری مسابقات رالی خاورمیانه به میزبانی شیراز، دوره‌های آموزشی فدراسیون اتومبیل‌رانی برگزار شود.
وی از برگزاری تمرین‌ ویژه بانوان در روزهای شنبه و یک‌شنبه در پیست اتومبیل‌رانی خبر داد و افزود: امسال دو دوره کلاس رالی خاورمیانه و یک دوره کلاس داوری برگزار شده که بانوان نیز در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.
جوانمردی اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد حضور پررنگ بانوان در این رشته ورزشی باشیم و کلاس‌های رالی به ویژه رالی شهری و خانوادگی برای حضور بانوان در این رشته برگزار شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین حضور بانوان ایرانی در مسابقات رالی خاورمیانه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X