جان کری: پادشاه عربستان و مقامات اماراتی اطلاع دادند که در صورت حضور ایران، در کنفرانس پاریس شرکت نخواهند کرد

جان کری: پادشاه عربستان و مقامات اماراتی اطلاع دادند که در صورت حضور ایران، در کنفرانس پاریس شرکت نخواهند کرد

ایرنا/ جان کری وزیر امور خارجه آمریکا دوشنبه شب پس از پایان کنفرانس پاریس گفت: دولت اوباما همچنان درها را برای ارتباطات محرمانه با ایران درباره بحران امنیتی عراق باز نگاه می دارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، کری اذعان کرد که آمریکا با نقش ایران در کنفراس بین المللی پاریس برای تقویت دولت عراق در مبارزه با داعش، مخالفت کرده است.

کری گفت که پادشاه عربستان و مقامات امارات عربی متحده به آمریکا اطلاع داده بودند که در صورت حضور ایران در کنفرانس پاریس، این کشورها حضور نخواهند یافت.

کری همچنین گفت که آمریکا هماهنگی نظامی با ایران (علیه داعش) نخواهد داشت.

وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال گفت: مقامات آمریکا همچنان آماده مذاکره و گفتگو با مقامات ایران درباره عراق و سوریه - از جمله در حاشیه مذاکرات هسته ای که قرار است روز پنجشنبه در نیویورک از سر گرفته شود - هستند.

وی افزود: صرف اینکه ایران در کنفرانس پاریس حضور نداشت، به این معنا نیست که ما مخالف ایده ارتباط (با ایران) درباره یافتن راهی برای پیوستن آنها و شرایط مورد نظر آنان برای این کار، هستیم.

وی تاکید کرد: داشتن یک مجرای ارتباطی درباره یکی از بزرگترین موضوعات امروز جهان ، کاری عقلانی است.

نیویورک تایمز افزود: در تهران لحن مقامات متفاوت بود. مقامات ایران روز دوشنبه در اظهارات مختلفی گفتند که دعوت های متعدد از سوی آمریکا برای پیوستن به این ائتلاف را رد کرده اند.

این مقامات تاکید کردند که تروریست ها در منطقه را غرب پرورش داده و ایران هرگز کار کردن با آمریکا برای پاکسازی منطقه از تروریست ها را مد نظر نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا ، اظهارات دوباره وزیر امور خارجه آمریکا و تاکید او بر داشتن مجرای ارتباطی با ایران برای مبارزه با داعش ، بار دیگر نشان می دهد که غرب برای رهایی از مشکلاتی که در نتیجه سیاست های خود آنها ایجاد شده است، راهی به جز جلب همکاری ایران ندارد و هرگونه طرح امنیتی در خاورمیانه بدون همکاری ایران محکوم به شکست است.

این موضوعی بود که روز دوشنبه بسیاری از رسانه های جهان نیز مورد اشاره قرار دادند و عدم حضور ایران و دولت سوریه در کنفرانس به اصطلاح مبارزه با داعش را نقطه ضعف اصلی این کنفرانس دانستند.

کشورهای غربی در حالی که تا مدتی پیش از حامیان اصلی گروههای تروریستی در سوریه با عنوان 'مخالفان میانه رو' بودند، اکنون ظاهرا درصدد مبارزه با تهدیدهای تروریستی در عراق و سوریه بر آمده اند اما بسیاری از کارشناسان نسبت به اهداف و مقاصد اصلی و پشت پرده ایجاد باصطلاح ائتلاف جهانی ضد داعش تردید دارند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جان کری: پادشاه عربستان و مقامات اماراتی اطلاع دادند که در صورت حضور ایران، در کنفرانس پاریس شرکت نخواهند کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X