برنامه «رادیو هفت» به استقبال پاییز رفت

برنامه  «رادیو هفت» به استقبال پاییز رفت

برنا/ رشید کاکاوند مجری برنامه رادیو 7 در ویژه برنامه شروع فصل پاییز، فصل پاییز را برگشت به سمت موجودیت خودمان تعریف کرد و گفت: فصل پاییز، شرایطی را ایجاد می کند که ما به سمت خودمان بر می گردیم، یعنی به احساسات، اندیشه ها و موجودیت خودمان بر می گردیم.

وی افزود: در شکل اجتماعی هم به این گونه است، شاید بلند شدن کم کم شب ها، باعث می شود که آدم ها به سمت خانه ها بروند و جمع ها شکل بگیرد، درست است که زمستان در این جریان است و سرما باعث می شود انسان ها در گرمای خانه جمع شوند، اما حرکت به این سمت که خیلی دلچسب است در پاییز اتفاق می افتد.

کاکاوند توجه به اطراف و ریزبین تر شدن انسان ها را در فصل پاییز بیشتر دانست و افزود: در پاییز، آدم ها از یک جهت به خودشان نزدیک می شوند و زیبایی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، چرا که مکث مان بیشتر است. وقتی که از کنار یک باغچه رد می شوید یک حس کلی به شما دست می دهد، اما و قتی در کنار یک باغچه می ایستید آن وقت تک تک برگ گل ها شما را جذب خودش می کند. پاییز چنین فضایی را برای ما ایجاد می کند. تک تک زیبایی های جهان ما را به سمت خودشان می کشانند. این جور زیبایی ها در ارتباط با دیگران هم برایمان ایجاد می شود، عاطفی تر و متفکر تر هستیم.
وی در ادامه گفت: اگر کسی هست که چنین اتفاقی در او ایجاد نمی شود باید یک بازنگری در خودش کند، شاید به سرعت جهان عادت کرده است. شاید بخاطر همین، آغاز مدرسه رفتن در اول پاییز است، زیرا تمرکز و جمع بودن حواس را بیشتر برای آدم ایجاد می کند.

مجری رایو 7، با اشاره به اینکه فصل پاییز در گذشته برای ایرانیان عزیز و مبارک بوده است، افزود: در، گاه شماره ی قدیم ایران در یکی از فصل هایش، پاییز اول سال است، یعنی یکی از مبدأهای گاه شماری محسوب می شده و مناسبت های خودش را داشته و پاییز برای مردم ایران خیلی مبارک و محترم بوده است، چون عموما ایران، سرزمین کشت و کار و دامپروزی بوده، فصل پاییز یک معنای جدیدی داشته است.
کاکاوند اظهار داشت: ایرانیان در گذشته خیلی دور با یخبندان های بزرگی سر و کار داشته اند، برای همین ترس از زمستان که همواره وحشت بر دل ایرانی ها ایجاد می کرده باعث می شده که این محصول برداری در پاییز عزیز باشد و پاییز فصل خیلی خوبی به حساب بیاید که اینها بتوانند محصولشان را جمع کنند و انبارشان را پر کنند و خیالشان از زمستان راحت باشد.

وی پاییز را فصل انسجام روح و بدن دانست و گفت: وقتی تابستان ها گرم و طولانی می شود، آنچنان سرحال نیستیم، اما در پاییز کم کم حس منسجم و خوبی به آدم روی می آورد و این حس خوبی است.

جشن پاییزی «رادیو هفت» همزمان با آغاز فصل پاییز به مدت 5 ساعت از شبکه آموزش سیما پخش شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه «رادیو هفت» به استقبال پاییز رفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X