مدیرعامل بانک توسعه تعاون: مطالبات معوق این بانک در حال حاضر کمتر از 10 درصد است/ رتبه اول بخش کشاورزی در دریافت تسهیلات

مدیرعامل بانک توسعه تعاون: مطالبات معوق این بانک در حال حاضر کمتر از 10 درصد است/ رتبه اول بخش کشاورزی در دریافت تسهیلات

ایسنا/ مدیرعامل بانک توسعه تعاون با بیان اینکه بخش کشاورزی در رتبه اول دریافت تسهیلات قرار دارد گفت: مطالبات معوق این بانک در حال حاضر کمتر از 10 درصد است با توجه به اینکه عمده مشتریان بانک تعاونی‌ها هستند.

محمد علی سهمانی در جمع تعاونگران اظهار کرد: از زمان انعقاد قرارداد عاملیت با صندوق توسعه ملی، کل تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون از محل منابع صندوق، 1900 میلیارد ریال بوده که 1400 میلیارد ریال آن در 5 ماهه امسال پرداخت شده است.

وی رقم پرداخت تسهیلات بانک در طول 5 ماهه نخست امسال را 6 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: بخش کشاورزی در رتبه اول دریافت تسهیلات و بخشهای صنعت و معدن در رده بعدی قرار دارند.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون درباره میزان مطالبات معوق بانک اظهار کرد: مطالبات معوق این بانک در حال حاضر کمتر از 10 درصد است با توجه به اینکه عمده مشتریان بانک تعاونی‌ها هستند و عمده تسهیلات پرداختی بانک خرد است ریسک تمرکز پایینی دارد از سوی دیگر بانک پروژه‌های کلان اعتباری چندانی ندارد و از این نظر تحت فشار نیست از این رو مطالبات معوق و غیر جاری بانک به زیر 10 درصد می‌رسد.

وی افزود: غالب تعاونی‌ها خوش حساب هستند و اگر در پرداخت تسهیلات دچار مشکل شوند از ناتوانی مالی آنها است بر همین اساس نگرش بانک توسعه تعاون نسبت به تشکل های تعاونی بیشتر حمایتگرانه است.

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در ادامه از بهره‌برداری 70 پروژه‌ تعاونی در هفته تعاون خبر داد و گفت: هزینه سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 70 میلیارد تومان بوده که بیش از 75 درصد تامین مالی آنها بر عهده بانک بوده است.

وی بانک توسعه تعاون را یکی از 5 بانک توسعه‌ای کشور در بخش دولتی ذکر کرد که ماموریت اصلی آن خدمت‌دهی به تعاونی‌ها و تامین مالی تعاونگران است.

به گفته سهمانی فرابخشی بودن تعاون یکی از مزایای آن به شمار می‌رود که موجب می‌شود از آن به عنوان یکی از روشهای مطلوب مشارکت مردمی یاد شود.

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون سرمایه فعلی بانک را حدود 5 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: با افزایش سرمایه‌ای که از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود سرمایه اسمی بانک به 8 هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

وی ابراز امیدواری کرد: در قالب طرحی که دولت به منظور خروج از رکود ارائه کرده است بخشی از افزایش سرمایه بانک اتفاق بیفتد.

سهمانی همچنین با تاکید بر بهینه سازی شعب بانک، اظهار کرد: درصدد هستیم تا با حذف شعب غیر کارآمد و زیان ده به سمت فعالسازی و بهینه سازی شعب بانک برویم.

وی در عین حال با تاکید بر نقش موثر بخش تعاون در تجمیع سرمایه‌های خرد و کوچک خاطرنشان کرد: تعاون مجموعه‌ای است که با ایجاد تشکل‌های اقتصادی در بخشهای مختلف تولید، توزیع، مصرف و خدمات مشارکت مردم را گسترش می‌دهد و اشتغالزایی قابل توجهی را به ارمغان می‌آورد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: در بین نهادهای مالی بخش تعاون‌ و بانک توسعه تعاون، بیمه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون را هم داریم و امیدواریم که دیگر ارکان و نهادهای بخش تعاون نیز شکل بگیرد تا در آینده نزدیک بخش تعاون از ساختار منسجم، متشکل و منضبط برخوردار شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل بانک توسعه تعاون: مطالبات معوق این بانک در حال حاضر کمتر از 10 درصد است/ رتبه اول بخش کشاورزی در دریافت تسهیلات» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X