عجیب‌ترین اشیایی که تاکنون به فضا فرستاده‌اند (قسمت اول)

عجیب‌ترین اشیایی که تاکنون به فضا فرستاده‌اند (قسمت اول)

آسمان شب ایران/ دو سال قبل، یک بسته جیغ به فضا ارسال شد! یکی از موشک هایی که  هند به فضا ارسال کرد، حامل یک گوشی هوشمند بود که روی آن جیغ انسان ثبت شده بود تا این جیغ در فضا پخش شود و تاثیر آن بر محیط اطراف بررسی شود. محققان دانشگاه سوری با این کار می خواستند این فرضیه را آزمایش کنند که هیچ کس در فضا صدای جیغ شما را نخواهد شنید! آنها 100ویدئوی ارسالی از مردم سراسر دنیا جمع کردند که هر کدام سعی کرده بود جیغ بلندتری بزند! بعد 10 نمونه از این جیغ ها را انتخاب کرده و با گوشی تلفن هوشمند به فضا فرستادند تا ببینند در جو خلاء وجود دارد یا صدا می تواند لا به لای مولکول‌ها حرکت کند. اما این محموله عجیب و غریب، تنها محموله ارسال شده به فضا نبوده که دنیا را به تعجب واداشته. در دهه‌های گذشته، اشیای عجیب دیگری هم به فضا فرستاده شده اند. در زیر لیستی از این محموله های عجیب و غریب فضایی را می بینید:

ژوپیتر و دوستان
ناسا در جریان یکی از تحقیقات خود، سه آدمک لگویی را به سیاره مشتری فرستاد تا نمادی باشد برای علم آموزی از سوی کودکان. این سه لگویی که شانس فضایی شدن را داشته اند، سه چهره نمادین از ژوپیتر، ژونو و گالیله هستند. لگوی سمت راست ژوپیتر، خدای خدایان رومی است و در کنار او همسرش ژونو با ذره بینی در دست ایستاده است. سومین لگو هم نماد گالیله ستاره شناس است که در یک دستش تلسکوپ دارد و در دست دیگرش ماکت مینیاتوری مشتری را نگه داشته است.

سخنرانی جناب رئیس‌جمهور
در سال 1977 وقتی ناسا دو کاوشگر وویاگر 1 و 2 را به فضا می فرستاد، یک دیسک طلایی را همراه آنها کرد که روی آن مجموعه ای از موسیقی های ملل و آواهای زمینی مثل صدای باد و باران و دریا ضبط شده بود. علاوه بر این بخشی از سخنرانی جیمی کارتر به همراه 115 عکس هم روی این دیسک ذخیره شده بود. ناسا همراه این دیسک یک کارتریج و سوزن چاپ هم ارسال کرد؛ برای روزی که شاید چاپ عکس ها ضروری شود. این دو کاوشگر هنوز هم در فضا مستقر هستند.

لوح سنگی تاریخی
این لوح سنگی که باستان شناسان آن را در جیمزتاون پیدا کرده بودند، همراه دو سکه قدیمی در سال 2007 با کاوشگر شاتل آتلانتیس به فضا فرستاده شد. به نظر می رسد این لوح زمانی بر بدنه یک کشتی باری نصب بوده باشد.

تجارت فضایی با نامه های جنجالی
وقتی در سال 1971 کاوشگر آپولو15 به ماه فرستاده شد، فضانوردان همراه خود 400 پاکت نامه تمبردار را به ماه بردند تا وقتی آنها را به زمین برمی گردانند، بین عاشقان فضا به مزایده بگذارند! اقدامی که تنبیه ناسا را برای این فضانوردان در پی داشت و منجر به وضع قوانین جدیدی برای جلوگیری از این سودجویی ها شد.

اسلحه ای برای شلیک نکردن
این اسلحله لیزری در سال 2007 با شاتل دیسکاوری به فضا فرستاده شد تا بزرگداشتی باشد برای سی امین سالگرد ساخت مجموعه جنگ ستارگان. این اسلحه لیزری با اسکورت یکی از نیروهای فرودگاه کالیفرنیا که لباسی شبیه چوباکا (گوریل معروف فیلم جنگ ستارگان) پوشیده بود، به هوستون فرستاده شد و در آنجا بعد از حضور در کارناوالی که دیگر شخصیت های نمادین جنگ ستارگان ترتیب داده بودند، به فضا فرستاده شد و بعد از مدتی باز به زمین برگشت.

عجیب‌ترین اشیایی که تاکنون به فضا فرستاده‌اند (قسمت اول)

عجیب‌ترین اشیایی که تاکنون به فضا فرستاده‌اند (قسمت اول)

عجیب‌ترین اشیایی که تاکنون به فضا فرستاده‌اند (قسمت اول)

عجیب‌ترین اشیایی که تاکنون به فضا فرستاده‌اند (قسمت اول)

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عجیب‌ترین اشیایی که تاکنون به فضا فرستاده‌اند (قسمت اول)» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X