درمان بیماریهای صعب العلاج در بیمارستان رویان

درمان بیماریهای صعب العلاج در بیمارستان رویان

مهر/ حمید گورابی در مراسم کلنگ زنی احداث مجتمع درمانی، تحقیقاتی و آموزشی رویان ضمن عرض تبریک میلاد امام رضا(ع) گفت: پژوهشگاه رویان 23 سال پیش توسط دکتر کاظمی آشتیانی بنیانگذاری شده است که امروز با کلنگ زنی این مجتمع فصل نوین و انقلاب دوم برای پژوهشگاه رویان باز خواهد شد.

پژوهشگاه رویان از ابتدا به صورت یک درمانگاه کوچک فعالیت خود را آغاز کرده که در سال 1370 به ساختمانی 300 متری و در سال 86 به ساختمانی 8 هزار متری نقل مکان کرده است که امروز شاهد طراحی و اجرای پروژه ای خواهیم بود که بیش از 140 هزار متر مربع زیر بنا دارد.
رئیس پژوهشگاه رویان با بیان این که ورود به عرصه سلول های بنیادی انقلاب اول پژوهشگاه رویان قلمداد می‌شود، خاطرنشان کرد: در پژوهشگاه رویان و سلول های بنیادی به عرصه پزشکی گام جدیدی برداشته ایم.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در سال 1381 به پژوهشگاه رویان پیام فرستادند که با همت و پشتکار هدف ها را در این پژوهشگاه دنبال کنند و به تولید ثروت بپردازند عنوان کرد: محققان پژوهشگاه رویان در جهت انجام عملیات و تحقیقاتی فعالیت می‌کنند که خدمات زیادی را به صورت محصول در اختیار مردم قرار دهند.

گورابی با اشاره به این که حرکت از علم و کاربرد سرلوحه کار ما در پژوهشگاه رویان است، اظهار داشت: اولین کارآزمایی بالینی را در سال 1383 در پژوهشگاه رویان شروع کردیم که این موضوع مقدمه ای برای سرویس و خدمات رسانی در حوزه سلول های بنیادی با کمک دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بوده است و اکنون تعهد ما به گونه ای است که جزء 10 کشور اول در زمینه کارآزمایی بالینی هستیم.
وی با بیان اینکه امروز یک قدم اساسی در جهت حرکت علم به سوی کاربرد با کلنگ زنی این پروژه صورت می گیرد، اظهار داشت: امیدواریم در این بیمارستان درمان بیماری های صعب العلاج، درمان سرطان، ژن درمانی، سلول درمانی به عنوان یکی از روش های نوین پزشکی که در جهان مطرح است را به کار گیریم.

رئیس پژوهشگاه رویان یادآور شد: تاسیس این بیمارستان به هیچ وجه به معنای قطع ارتباط با سایر مراکز درمانی نیست بلکه ایجاد فضای استانداردی برای جامعه پزشکی و کاربرد راهکارهای ارایه شده برای درمان بیماران صعب العلاج است.
وی یکی از خصوصیت های این پژوهشگاه را قرار گرفتن پژوهش در کنار خدمات درمانی دانست و اعلام کرد: امیدواریم در زمینه طب درمانی و سلول درمانی شاهد اتفاقات خوبی باشیم.
گورابی با اشاره به اینکه در سال اقتصاد و فرهنگ و عزم ملی و مدیریت جهادی این پروژه را کلنگ زنی می کنیم، افزود: مسئولین زیادی از این پژوهشگاه بازدید کرده اند و این پژوهشگاه را مورد تشویق خود قرار داده اند که یکی از این مسئولین شهردار تهران بوده ایشان با توجه به هیجان جهادی شان این موضوع را در مدت زمان کوتاهی پیگیری کرده اند.
وی عنوان کرد: این پژوهشگاه باید آموزش های خود را برای تربیت کادری مجرب و حرفه ای تجهیز کند تا خدماتی را بتواند در آینده به مردم ارایه کند.
به گزارش مهر، در ادامه تفاهمنامه ای سه جانبه میان جهاد دانشگاهی، پژوهشگاه رویان و شهرداری تهران به امضا رسید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درمان بیماریهای صعب العلاج در بیمارستان رویان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X