گوناگون/ وقتی نژاد در میزان حقوق افراد تاثیرگذار است

گوناگون/ وقتی نژاد در میزان حقوق افراد تاثیرگذار است

بازارخبر/ اداره آمار و ارقام آمریکا اخیراً گزارشی را درباره وضعیت درامد و میزان فقر در کشور آمریکا منتشر کرده است.
یکی از عجیب‌ترین و قابل توجه ترین جنبه‌های این گزارش تفاوت بسیار زیاد بین میزان درآمد نژادهای مختلف شاغل در این کشور است.
این تبعیض نژادی و تفاوت میزان درامد در بین نژادها و قومیت‌های مختلف موضوع جدیدی در آمریکا نیست اما آمار جدید نشان دهنده عمق این فاصله در میزان درآمد نژادهای مختلف در آمریکا است.
همانطور که در نمودار زیر مشهود است، نژاد آسیایی در سال 2013 به طور متوسط 67 هزار دلار درآمد داشته‌اند در حالیکه نژاد اسپانیایی (کشورهای مکزیک و اسپانیا و...) متوسط درآمد 41 هزار دلار را در سال 2013 داشته‌اند.
در نهایت نیز نژاد سیاه پوست در امریکا در همان سال متوسط درامد 34 هزار دلار داشته‌اند. نمودار متوسط حقوق را از سال 1967 تا سال 2013 برای نژادهای مختلف در آمریکا نشان می‌دهد.
همانطور که مشخص است این تفاوت در میزان حقوق بین نژادهای مختلف در امریکا از همان سال‌های اولیه وجود داشته و در این مدت تنها تغییرات کمی داشته است.
خطوط آبی در نمودار سال‌های را نشان می‌دهد مه اقتصاد آمریکا با رکود مواجه بوده است.

گوناگون/ وقتی نژاد در میزان حقوق افراد تاثیرگذار است

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گوناگون/ وقتی نژاد در میزان حقوق افراد تاثیرگذار است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X