تازه های مطبوعات/ ملاحظاتی پیرامون توافق تجاری ایران و روسیه

تازه های مطبوعات/ ملاحظاتی پیرامون توافق تجاری ایران و روسیه

ایران - معاون نظارتی بانک مرکزی از اعلام اسامی بدهکاران بانکی به مراجع ذیصلاح خبر داد. «حمید تهرانفر» گفت: به بانک‌ها مهلت 15 روزه دادیم تا اسامی شرکت‌هایی را که در اختیار دارند، اعلام کنند و پایان این هفته، آخرین مهلت آنان به شمار می‌آید.

شرق – این روزنامه در مطلبی با عنوان "هفته آینده؛ گشت های ارشاد «انصار» با 4هزار نیرو می آیند،"نوشت. عبدالمجید محتشم، دبیرکل انصار حزب الله، از آغاز به کار گشت های ارشادی این تشکل خبر داده افزود: که نیروهای عملیاتی انصار حزب الله برای اجرای این طرح «از خواهران، 3 هزارنفر و از برادران تقریبا هزارنفر هستند.» او نحوه جذب این افراد را از طریق توزیع فرم عنوان کرده و گفته «مربیان آنها ائمه جماعات مساجد و روحانیون بوده اند.» 

وطن امروز – این روزنامه در مطلبی با نگاهی به عملکرد فانی وزیر آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی جدید به ان نمره مشروط داد.

همشهری – این روزنامه در مطلبی عنوان "سرانجام 40 دستور ویژه رییس جمهور،" نوشت: بررسی عملکرد یکساله دولت یازدهم بیانگر اهتمام ویژه رییس جمهور به صدور دستورات ویژه در حوزه های مختلف است در یک سالی که از عمر دولت یازدهم می گذرد بیش از 40دستور ویژه صادر شود. از مهم ترین این دستورات می توان به دستور ویژه رییس جمهور برای شناسایی و برخورد با ویژه خواران و سوء استفاده کنندگان از تحریم اشاره کرد که دی ماه سال گذشته صادر شد.

ایران - حسن کمالی وکیل‌مدافع خانواده کامرانی از اعلام نظر دیوان عالی کشور درباره پرونده کهریزک در روزهای آینده خبر داد. 
 
آرمان - سازمان بازرسی از محکومیت قطعی و انفصال از خدمات حساس دولتی ۹ نفر از کارکنان شهرداری‌های خوزستان خبر داد. 9 نفر از کارکنان شهرداری‌های ماهشهر، سوسنگرد، اندیمشک، رامشیر و بندر امام خمینی (ره) به دلیل ارتکاب برخی تخلفات محکوم شدند. در آراء مذکور تنزل مقام و محرومیت از انتصاب به پست‌های حساس و مدیریتی در دستگاه‌های دولتی دیده می‌شود. 

کیهان -مدتی است که برخی گروه‌های موسیقی غربی به بهانه کسب درآمد، اقدام به برگزاری کنسرت خیابانی و جمع‌آوری پول به سبک متکدیان می‌کنند. این درحالی است که این گروه‌ها دارای پوشاک، سازها و زیورآلات چند میلیونی هستند. این موضوع گویای آن است که این گروه‌ها، اهدافی فراتر از کسب درآمد را در سر دارند.

جمهوری اسلامی - امیرعباس سلطانی عضو کمیسیون انرژی در مجلس گفت: متاسفانه حاشیه‌های پرونده زنجانی بسیار زیاد شده است و ادعاهایی از قبیل پرداخت بدهی‌های وی از خارج از کشور نیز تلاش برای به حاشیه بردن این پرونده است. وی با اشاره به آزاد شدن ضراب از زندان ترکیه، گفت: رضا ضراب در دادگاه گفته است که تحت فرمان زنجانی بوده و هیچ اختیاری از خود نداشته است و ما نیز مدارکی در دست داریم که ضراب و زنجانی با هم حساب‌های بانکی داشتند. 

جمهوری اسلامی-یک شرکت اروپایی در حال مذاکره با ایران است تا نسبت به ساخت نهمین خط لوله گازی این کشور که قرار است گاز طبیعی را به ترکیه صادر کند، اقدام کند. نام این شرکت اروپایی اعلام نشده، ولی مدیر اجرایی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفته مذاکرات با این شرکت در 22 سپتامبر آغاز خواهد شد. این خط لوله که طول آن 1800 کیلومتر پیش‌بینی شده، قرار است گاز طبیعی را از عسلویه در جنوب به مرز بازرگان در شمال غربی ایران انتقال دهد. 

کیهان - اختلافات میان جریان‌های افراطی اصلاح‌طلب و دولت یازدهم، چیزی نیست که از دید فعالان سیاسی پنهان باشد. شاید مهمترین دلیل آن سهم‌خواهی این گروه افراطی از دولت باشد.سعید شریعتی، عضو مرکزیت حزب منحله مشارکت، در قالب انتقاد از تیم رسانه‌ای دولت، صراحتا تیم اجرایی رئیس‌جمهور و حتی تیم رسانه‌ای وی را جریانی امنیتی دانسته و از بخل آنها گلایه می‌کند! اظهارات شریعتی بیانگر آن است که تیم رسانه‌ای دولت در کارکردی واژگونه، به جای انتقال اخبار صحیح به مردم، اطلاعات غلطی را به رئیس‌جمهور منتقل می‌کنند که در نهایت باعث اشتباه در تصمیم‌گیری‌های مهم اجرایی می‌شود.

ابتکار – این روزناممه در مطلبی با تیتر «اگر خاتمی نامه نمی‌نوشت» به واکنش‌ها به نامه خاتمی پرداخته و نوشته است: بسیاری از سایت‌های خبری اصولگرا به عنوان رقبای سیاسی اصلاحات، از این نامه به عنوان مسیر بازگشت شخصیت ارشد اصلاح طلبان به سپهر رسمی سیاست کشور یاد کرده‌اند وبرخی نیز با بی‌اعتمادی به این نامه نگاری، آن را فرصتی دوباره برای بازسازی «فتنه» قلمداد کرده‌اند. گو اینکه نامه خاتمی به رهبر انقلاب و آرزو و دعای سلامتی برای ایشان همزمان طیف بزرگی از انتقادهای اصولگرایان به اصلاحات را تعدیل کرده و تاحدی موجب فروکش کردن فوران تخریب‌های تندرو‌ها نیز شده است.

جمهوری اسلامی – این روزنامه در مطلبی با عنوان «ملاحظاتی پیرامون توافق تجاری ایران و روسیه» به عملکرد دولت های نهم و دهم اشاره و نوشته است: به نظر می‌رسد شرایط برای احیای تلاشی که ناپختگی‌های دیپلماتیک آن را نافرجام گذاشت فراهم آمده است... با این حال، برخی کارشناسان معتقدند با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در ایران و معذوریت‌های خاص روسیه، تعیین سقف 70 میلیارد یورو برای تبادلات تجاری و اقتصادی میان دو کشور چندان دست یافتنی نیست و حداقل به 5 سال زمان احتیاج است تا بتوان به چنین سطحی از همکاری‌ها دست یافت. 

کیهان - سخنان اخیر رئیس جمهور درباره مبارزه با بدحجابی اظهار نظرهای متفاوت و بعضاً متناقضی از سوی برخی دیگر از دولتمردان را در پی داشته است.

رسالت – ناظمی اردکانی رئیس سازمان ثبت احوال کشورگفت: شناسنامه های جدید درثبت احوال مکانیزه ومبتنی برپایگاه اطلاعات جمعیتی کشوراست، لذا قابل جعل نیست.

همشهری - یکسال بعد از آنکه دولت یازدهم سکان مذاکرات هسته ای را به دست گرفت دوباره مذاکرات هسته ای به ایستگاه نیویورک رسیده است. به همان جایی که از آنجا آغاز شده بود. همان جایی که چند قطعنامه علیه ایران به تصویب رسیده است. چشم انداز نهایی مذاکرات هم به همین جا ختم می شود. قطعنامه ها باید پاره و تحریم ها لغو شود. 

آرمان - یک کارخانه تولید ترشی، حریم درجه یک محوطه جهانی پاسارگاد را شکست. این کارخانه در فاصله 4 کیلومتری از آرامگاه کوروش است و در حریم درجه یک محوطه جهانی پاسارگاد قرار گرفته و با اینکه در پشت یک تپه است و منظر طبیعی اثر را مخدوش نمی‌کند اما طبق قوانین میراث فرهنگی، هر گونه ساخت و‌سازدر حریم درجه یک این اثر جهانی ممنوع است 

جوان – درپی انتشار اخبار افزایش سهمیه پذیرش دانشجوای دکترا در دانشگاه ازاد کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس پی گیری این موضوع را در دستور کا ر خود قرار داد.

جوان- این روزنامه در مطلبی با عنوان" دبیر کل مامور گشایش جبهه جدید علیه ایران " با اشاره به مواضع تازه بان کی مون به تلاش وی برای ایجاد چالش تازه علیه ایران در استانه سفررئیس جمهور به نیویورک پرداخته است

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تازه های مطبوعات/ ملاحظاتی پیرامون توافق تجاری ایران و روسیه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X