نقاط متفاوتی که از فضا دیده می شود

نقاط متفاوتی که از فضا دیده می شود

باشگاه خبرنگاران/ ز زمانی که فضانوردان پا در آسمان گذاشتند همیشه صحبت از دیده شدن دیوار چین از آسمان بوده است اما این دیوار به اندازه کافی پهن نیست که دیده شود ولی می توان آن را از فضا تشخیص داد ولی موارد دیگری هستند که به راحتی از آسمان قابل مشاهده است.
شاید تغییر دادن این ذهنیت که دیوار چین تنها یک جسم کوچک است و به سختی از فضا دیده می شود سخت باشد اما نگران نباشید چرا که ما برای شما نقاط شگفت انگیز دیگری را آماده کرده ایم که به راحتی قابل مشاهده هستند. هر کدام از این موارد توسط دوربین های مخصوص و به کمک فضا نوردان گرفته شده است.

معدن های با دهانه بزرگ

معادنی که برای طلا، نقره و مس در دل زمین کنده می شوند یکی از مواردی هستند که به راحتی از آسمان قابل مشاهده اند. برای مثال در عکس معدن مسی را از آمریکا مشاهده می کنید که دهانه آن حدود ۴۴۰۰ متر است و عمقش به ۱٫۲ کیلومتر می رسد. این معدن جریان هوایی را ایجاد می کند که باعث می شود بالگرد و هواپیماهای کوچک به راحتی درون آن سقوط کنند. اکتشافات در این معدن تا سال ۲۰۳۰ ادامه دارد و معلوم نیست حجم ان چقدر بزرگتر خواهد شد. این معدن به راحتی از فضا قابل مشاهده است .

مرز میان هند و پاکستان

یکی از نقاط عجیبی که به راحتی می توان از آسمان مشاهده کرد مرز میان هند و پاکستان است. این مرز همیشه مملو از نیروهای نظامی است تا از ورود تروریست ها و قاچاق اسلحه و دیگر موارد جلوگیری شود. هنگام تاریکی این منطقه به خاطر وجود خودروهای نظامی فراوان و نورافکن های مختلف کاملا به رنگ نارنجی دیده می شود. این خط نارنجی بیش از ۳ کیلومتر ادامه دارد و گاهی انفجارهای بزرگی هم به آن اضافه می شود که همگی قابل مشاهده هستند.

خط میان کشورهای مختلف

یکی دیگر از مواردی که به راحتی از آسمان قابل مشاهده است اختلاف کشورهای مختلفی است که مهم ترین آن ها تفاوت میان کره شمالی و جنوبی است. از آسمان فرق میان این دو کشور کاملا مشخص است. یکی از فضانوردان تصویر بالا را گرفته است که مرز تو کشور را نشان می دهد. در سمت راست شما کره جنوبی را مشاهده می کنید که در مرکز آن شهر سئول بسیار پر نورتر دیده می شود. اما در مقابل به سمت چپ که می روید کاملا همه جا تاریک می شود و یک نقطه کوچک که شهر پیونگ یانگ است دیده می شود. در انتهای تصویر هم به کور چین میرسیم که پر نور است.

انفجارهای کوه آتش فشان
هر ساله ۵۰ تا ۶۰ انفجار آتش فشانی روی زمین صورت می گیرد که تمامی آن ها را به راحتی می توان از فضا مشاهده کرد. در طول سفرهای فضایی معمولا یک یا دو آتش فشان را مشاهده می کنند که در همه آن ها می توان به راحتی مواد مذاب را دید که در حال خروج از کوه هستند اما به گفته فضانوردان زیباترین زمان موقعی است که دود و خاکستر از کوه خارج می شود.

طوفان های عظیم شن
برای به وجود آمدن یک طوفان شن به سه عنصر باد، شن و ماسه نیاز است. اگر همه این موارد کنار هم جمع شوند طوفانی برپا می شود که ممکن است تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت هم سرعت داشته باشد. تصاویر مختلفی از طوفان های شن گرفته شده است که برخی از ان ها به قدری عظیم است که به راحتی می توان از فضا مشاهده کرد. به گفته فضانوردان طوفان های سهمگین چهره زمین با تغییر داده و به سمت سیاهی و تاریکی می برند.

نقاط متفاوتی که از فضا دیده می شود

نقاط متفاوتی که از فضا دیده می شود

نقاط متفاوتی که از فضا دیده می شود

نقاط متفاوتی که از فضا دیده می شود

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقاط متفاوتی که از فضا دیده می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X