ساماندهی تیم‌های امداد و نجات در وزارتخانه‌ها

رییس سازمان امداد و نجات از پیگیری‌های انجام شده جهت سازماندهی تیم‌های امداد و نجات به عنوان "کد 2" در وزارتخانه‌های کشور خبر داد.

دکتر ناصر چرخ‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دو رویکرد "ارایه آموزش‌های همگانی در سطح جامعه" و همچنین " ارایه آموزش‌های تخصصی در اقشار مختلف" را به دنبال می‌کنیم، درباره استفاده از ظرفیت سربازان در ارایه خدمات امدادی گفت: به این منظور تفاهم‌نامه‌ای را با ارتش نیروی زمینی داشتیم تا به واسطه آن بتوانیم از پتانسیل و ظرفیت نیروهای سرباز در سطح کشور در زمان حادثه استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: البته نگاه ما به این موضوع، بهره‌برداری از سربازان در زمان حادثه نیست، بلکه نگاه‌مان فراتر از این مباحث است و این افراد می‌توانند پس از پایان سربازی مسوولیتی را برعهده گرفته و ارتباط شان را با سطح جامعه حفظ کنند. به این منظور آموزش‌های تخصصی را نیز برای آنها در نظر خواهیم داشت. امیدواریم بعد از هفته هلال، استارت این کار زده شود و به موضوع آموزش‌های تخصصی امدادی برای سربازان وارد شویم.

رییس سازمان امداد و نجات کشور با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه امداد و نجات کشور، افزود: بر اساس مصوبه کارگروه امداد و نجات، بحث ارائه آموزش‌های همگانی و همچنین تخصصی را در تمام وزارتخانه‌ها دنبال می‌کنیم. در این راستا منتظریم لایحه قانون سازمان مدیریت بحران به تصویب برسد و پس از آن بحث اجرایی شدن مصوبات کارگروه را در وزارتخانه‌ها شروع کنیم.

چرخ‌ساز گفت: براین اساس سازماندهی تیم‌های امداد ونجات به عنوان کد 2 در وزارتخانه‌ها را پیگیریم. در این مبحث هم نگاه‌مان فرابخشی است.

رییس سازمان امداد و نجات کشور به ایسنا گفت: سازمان امداد و نجات برای ارائه این آموزش‌ها آمادگی دارد، اما این مبحث، بحثی حاکمیتی است و لازم است دستورالعمل آن از سوی وزارت کشور نهایی و ابلاغ شود.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساماندهی تیم‌های امداد و نجات در وزارتخانه‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X