گوناگون/ شهرهای اسطوره ای زیر آب

گوناگون/ شهرهای اسطوره ای زیر آب

صد خبر/  -"PORT ROYAL" در جامائیکا
این شهر مرکزی برای فعالیت دزادان دریایی به شمار می آید به گونه ای که هر شب برای شب زنده داری به آن توجه می کردند با زلزله 7.5 ریشتری جزیره جامائیکا شهر "پورت رویال" محو شد و منجر به کشته شدن بیش از دو هزار نفر از ساکنان آن شهر شد.
بنابراین گزارش در سالهای اخیر این شهر همچنان در حال محو شدن است و هم اکنون در 40پایی زیر آب قرار دارد.
گفتنی است بسیاری از باستان شناسان برای کشف و شناسایی آثار به این مکانها می روند.
- "اهرام YONAGUIN-JIMA" در ژاپن
پیوسته کارشناسان در این مورد بحث دارند که آیا این شهر ساخته دست بشر است یا بصورت طبیعی وجود دارد.
دشوار است که بگوئیم این مکان طبیعی است زیرا وقتی کسی به سنگ ها و اهرام نگاه می کند غیر ممکن است باور کند این مکان طبیعی است.
شایان ذکر است بسیاری از شناگران برای کشف این مکان به این آبها شیرجه می زنند.
این در حالیست که این مجسمه ها ساخته انسان است و برخی از کارشناسان می گویند این اهرام ها در عصر یخی یا نزدیک به 10 هزار سال قبل از میلاد ساخته شد.
-"DWARKA" در هندوستان
این شهر چیزی جز اسطوره نیست. گزارش ها حاکیست "لورد کریشنا" صاحب شهری است که 70 هزار قصر طلا و نقره و معادن گران قیمت در آن وجود داشت.
شایان ذکر است این شهر در عمق 131 پایی زیر خلیج "دوارکا" کنونی قرار دارد و یکی از قدیمی ترین شهرهای هندوستان به شمار می اید اما آنچه از اهمیت برخوردار است اینکه آثار موجود در این شهر به 7500 قبل از میلاد برمی گردد.
-"شهر LION CITY OF QUIANDAO" در چین
این شهر از تاریخی ترین شهرهای زیر آب است این شهر در عهد خانواده شرقی "هان" ساخته شد و در حدود 62 برابر یک استادیوم ورزشی مساحت دارد.
گفتنی است می توان این شهر را در عمق 85 تا 131 پایی زیر آب دریاچه ایسلند یافت این شهر با بالاآمدن آب دریا در سال 1950 در زیر آب پنهان شد. اما مجسمه هایی که باعث زیبایی این شهر می شود با زیبایی اسکندریه در مصر رقابت می کند.

گوناگون/ شهرهای اسطوره ای زیر آب

گوناگون/ شهرهای اسطوره ای زیر آب

گوناگون/ شهرهای اسطوره ای زیر آب

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گوناگون/ شهرهای اسطوره ای زیر آب » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X