انتشار فراخوان نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران

انتشار فراخوان نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران

ایرنا/ به گزارش روز یکشنبه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جشنواره بین المللی پویانمایی تهران همچون دوره های گذشته در چهار بخش مسابقه، خارج از مسابقه، نمایش ویژه و چشم انداز از 17 تا 21اسفند 1393 در تهران برگزار خواهد شد.
بخش مسابقه این جشنواره پذیرای حداکثر سه قسمت از مجموعه ها و سریال ها و همچنین آثار تبلیغی شامل فیلم های آموزشی، صنعتی و تبلیغاتی است.
گزینش آثار بخش مسابقه بر عهده شورایی است که اعضای آن را ستاد جشنواره انتخاب می کند و دست اندرکاران تهیه و تولید آثار این بخش امکان شرکت در ترکیب هیات داوران را نخواهند داشت و همچنین حضور نماینده ای از جشنواره بدون داشتن حق رای در نشست های هیات داوران است.
هیات داوران در بخش مسابقه ایران آثار تولید شده پس از سال 1389 و در بخش مسابقه بین الملل آثار خارجی ساخته شده پس از ژانویه 2011 را مورد قضاوت قرار خواهند داد.
هیات داوران بخش مسابقه ایران و بین الملل جوایزی شامل تندیس طلایی، نقره ای و برنزی به فیلم های اول تا سوم اهدا خواهد کرد و همچنین تندیس طلایی، نقره ای و برنزی، جایزه ویژه هیأت داوران، جایزه ویژه دبیر جشنواره و دیپلم افتخار به بهترین فیلم، کارگردانی، فیلم نامه، انیماتور، اثر تلویزیونی، اثر تبلیغی، فیلم تجربی، فضاسازی، موسیقی، صداگذاری و... اختصاص می دهد.
آثار بخش خارج از مسابقه هم ارزش با آثار بخش مسابقه هستند و به دلایلی مانند مطابقت نداشتن با مقررات حضور در بخش مسابقه، عضویت یکی از سازندگان در هیات داوری و تکمیل شدن ظرفیت مورد نظر بخش مسابقه به نمایش در می آید.
بخش نمایش ویژه به شیوه غیررقابتی و به منظور فراهم کردن عرصه ای پویا برای تبادل تجربه و اندیشه هنرمندان و ایجاد زمینه ای مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار ایرانی در مقایسه با آثار سایر کشورها شکل گرفته و گزیده ای از آثار برگزیده جشنواره های مختلف جهانی و مروری بر آثار یک مکتب یا سبک ویژه از جمله مواردی است که در این بخش به نمایش گذاشته خواهد شد.
بر اساس این گزارش، آثار بخش چشم انداز با تاکید بر جنبه های آموزشی و اطلاعاتی، به شیوه غیررقابتی و با گزینش از میان تولیدات کشورهای مختلف صورت می پذیرد که در آن پرداختن به موضوع هایی مانند معرفی استعدادهای نوپا، تبیین جایگاه پویانمایی در آثار تبلیغی و مروری بر آثار یک فیلم ساز مورد توجه قرار می گیرد.
دبیرخانه این جشنواره در مقررات عمومی این فراخوان بر ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.tehran-animafestival.ir تاکید و اعلام کرده تنها فیلم های ارسالی که کد رهگیری بر روی آن ها درج شده است را می پذیرد.
برای مجموعه هایی که هر قسمت داستان مستقلی دارد لازم است برای هر قسمت ثبت نام جداگانه انجام و کد رهگیری مستقل دریافت شود در غیر این صورت دبیرخانه جشنواره تنها قسمت نخست آن مجموعه را در جشنواره شرکت خواهد داد.
همچنین دریافت جایزه از جشنواره های دیگر مانع از شرکت داده شدن آثار پویانمایی در این جشنواره نخواهد شد و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی برای اشخاص، نهادها و سازمان ها نیزدر نظر گرفته نشده است
دبیرخانه جشنواره پویانمایی تهران روز 15 آذر را زمان پایانی برای ارسال آثار تعیین و اعلام کرده است که انتخاب آثار در نیمه دوم دی ماه 1393 انجام خواهد شد.
تهیه کنندگان دولتی و خصوصی که تمایل دارند آثارشان در بخش های مختلف جشنواره حضور یابد، می توانند پس از ثبت نام از طریق وب سایت و درج کد رهگیری بر روی نسخه فیلم، آن را به همراه هرگونه اطلاعاتی که ضروری می دانند به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
علاقه مندان به شرکت در این جشنواره باید آثار خود را به نشانی تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دبیرخانه نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی، صندوق پستی 363-14145 ارسال کنند.
این جشنواره با هدف فراهم سازی بستری شایسته برای تبادل اندیشه ها و آموخته ها با گرد آوری و عرضه هدفمند آثار، کشف توانمندی ها و تشویق نوآمدگان عرصه پویانمایی به ابتکار و نوآفرینی و گسترش توانایی ها با طرح تکنیک ها و نگرش های تازه برای دستیابی به کیفیتی افزون تر از 17 تا 21 اسفند سال 1393 در کانون برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتشار فراخوان نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X