وابستگی رشد اقتصاد جهانی به چین

وابستگی رشد اقتصاد جهانی به چین

خراسان/ مرکز تحقیقات و توسعه چین در گزارشی به نقش اقتصاد چین در رشد و توسعه اقتصادهای منطقه و جهان می پردازد.

در این گزارش آمده است: از آنجایی که چین به صورت فزاینده ای به اقتصاد بین المللی ملحق می شود، و رشد بالایی را در سال های گذشته تجربه کرده است، نه تنها فقط به رشد و توسعه خودش کمک کرده است، بلکه شاهد ایجاد رشد و توسعه در سایر کشورها نیز شده است.

مطالعه مرکز تحقیقات و توسعه چین نشان می دهد که توسعه اقتصادی چین اثرات زیادی بر سطح کیفی و کمی اقتصاد های جهان گذاشته است. این گزارش به صورت مشخص نشان می دهد که سهم رشد اقتصادی چین در رشد اقتصادی جهان به صورت فزاینده ای در حال رشد است و روز به روز بزرگتر نیز می شود. در طول سه دهه گذشته سهم چین به صورت متوسط از رشد اقتصادی جهان حدود 13.5 درصد بوده است. یعنی کل جهان 13.5 درصد رشد اقتصادی خود را مدیون چینی هاست. علاوه بر این چین به تنهایی 40 درصد رشد کشورهای در حال توسعه را نیز در بر می گیرد.

چین هم چنین بیشترین کمک را به اقتصاد جهان و به خصوص ایالات متحده امریکا بعد از بحران مالی غرب در سال 2008 کرده است. توسعه چین هم چنین اثر مثبت و فزاینده ای سرریزی بر سایر کشورها و مناطق دنیا داشته است. به گونه ای که کمک 1.07 درصدی به رشد کشورهای توسعه یافته و کمک 1.56 به کشورهای در حال توسعه کرده است. این دلیل سومی است که کشورهای مختلف دنیا بعد از امریکا و آلمان به تجارت خارجی با چین روی آورده اند. کشورهایی که آثار بزرگ رشد اقتصادی چین را بر وارد کنندگان و صادرکنندگانی نظیر ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی و امریکا دیده اند. مرکز تحقیقات و توسعه چین یکی از نهادهایی است که به رهبران چینی توصیه های سیاستی ارائه می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وابستگی رشد اقتصاد جهانی به چین» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X