فيشر: مرزهاي بين اتريش- ايتاليا بسته نخواهد شد

به گزارش ايرنا, فيشر كه آخرين سفر او به عنوان رييس جمهوري اتريش به رم است، در يك كنفرانس خبري با همتاي ايتاليايي خود سرجيو ماتارلا تاكيد كرد كه كشورش تنها براي جلوگيري از عبور غير قانوني مهاجران، تصميم به افزايش كنترل مرز دو كشور با نام 'برنر' گرفته است و قصد بستن مرز را ندارد.
وي تاكيد كرد كه اين اقدام تنها براي مدت كوتاهي انجام خواهد گرفت و بعد از آنكه عبور غيرقانوني مهاجران به پايان رسيد، كنترل ها برداشته و مرزها مجددا به حالت قبل خود باز مي گردد.
فيشر و ماتارلا دراين كنفرانس خبري خوستار حل بحران پناهندگان در اتحاديه اروپا، برقراري امنيت در مرزهاي خارجي، توزيع عادلانه پناهندگان در اروپا و كمك به كشورهاي مبدا براي جلوگيري از ورود پناهجويان شدند.
خبرگزاري رسمي اتريش آپا اعلام كرد كه روز گذشته سومين تظاهرات آنارشيست ها عليه بستن گذرگاه مرزي ميان ايتاليا و اتريش در مرز مشترك برنر انجام شد كه به تنش با ماموران و درگيري با پليس كشيده شد.
تظاهركنندگان به سوي ماموران پليس حمله كردند و در جريان اين درگيري ها يك مامور زخمي شد. حدود 500 نفر در دو دسته در اين تظاهرات اعتراضي شركت كردند. دسته اول سعي در شكستن صفوف و موانع پليس براي رسيدن به راه آهن كرده و به پرتاب ترقه و مواد انفجاري به سوي ماموران پرداختند. پليس نيز در واكنش به سوي معترضين يورش برد و با گاز اشك آور سعي بر متفرق كردن آنها كرد .
اوايل ارديبهشت ماه و در پي اعلام مقامات اتريشي مبني بر كنترل منطقه مرزي 'برنر' براي جلوگيري از ورود پناهجويان از ايتاليا به اين كشور، نخست وزير ايتاليا نيز هشدار داد كه اين اقدام برخلاف مقررات اروپا است.
پيشتر 'هلموت توماك' رئيس پليس اتريش، از بكارگيري 250 مامور پليس در مرز 'برنر' با ايتاليا خبر داده و گفته بود: در صورت نياز سرباز نيز به اين منطقه اعزام مي شود كه البته بستگي به تصميم وزارت دفاع دارد.
وي همچنين با اشاره به ايجاد حصار مرزي ميان ايتاليا و اتريش براي جلوگيري از ورود پناهجويان به اين كشور گفته بود: اين تصميم نيز بستگي به ايتاليا دارد.
اروپام**441**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فيشر: مرزهاي بين اتريش- ايتاليا بسته نخواهد شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X