وضعيت پيشرفت استان ها در سفرهاي استاني دولت بررسي مي شود

به گزارش ايرنا «علي اصغر احمدي» شامگاه يكشنبه در گفت و گوي ويژه شبكه استاني كرمان با بيان اينكه در سفرهاي استاني كاروان تدبير و اميد استعداد بخش غيردولتي در استان ها نيز بررسي مي شود گفت: براي تنظيم برنامه سفر جلسه اي در تهران با مديران بانك ها، بنيادها، برخي قرارگاه ها و مجموعه هاي توانمند نيز برگزار مي شود.
وي افزود: نوع تصميمات در سفر رياست جمهوري و هيات دولت به كرمان در حد وسع استان قابل تامل و توجه خواهد بود.
او گفت: تصميماتي كه رياست جمهوري در اين سفر با مرم در ميان خواهد گذاشت در حوزه هاي راه، عمران شهري، آب، فاضلاب، برق، كشاورزي، علمي، فرهنگي، سلامت، بهداشت و درمان، ورزش، جوانان، گردشگري، گازرساني و صنعت و معدن است.
جانشين رئيس ستاد كاروان تدبير و اميد با اشاره به ظرفيت هاي گسترده استان كرمان در حوزه هاي مختلف افزود: كرمان به لحاظ وسعت و فرهنگ خود شخصيت هاي بزرگي را تربيت كرده كه خدمات بزرگي را به كشور و انقلاب ارائه كرده اند و شهداي بزرگي از اين استان جان خود را در راه انقلاب تقديم كرده اند.
وي از دولت يازدهم به عنوان دولتي قانونمند و راستگو نام برد و گفت: بايد با مردم به گونه اي رفتار كنيم كه واقعي باشد، اينكه فكر كنيم با يك سفر مي توان همه مشكلات را حل كرد، امكان پذير نيست اما حداكثر استفاده از فرصت هاي سفرها همواره مد نظر بوده است.
احمدي اظهار كرد: در راستاي برگزاري سفرهاي استاني براساس شرايط آب و هوايي و وضعيت استان ها تقويمي در سطح كشور تدوين شده است كه سفرها براساس آن انجام مي شود.
وي گفت: استان كرمان به عنوان بيست و هفتمين مقصد كاروان تدبير و اميد تعيين شده كه بي شك مردم ميهمان نواز اين استان، استقبال گسترده اي از رياست جمهوري خواهند داشت.
جانشين رئيس ستاد كاروان تدبير و اميد گفت: رئيس جمهوري، رئيس جمهور آحاد ملت و فراتر از گروه هاي سياسي است و حضور مردم در استقبال از ايشان نيز بر پايه همين نظريه خواهد بود.
وي ادامه داد: رياست جمهوري بعد از ورود به فرودگاه كرمان مورد استقبال رسمي و سپس از ميدان بسيج تا مصلاي امام علي (ع) مورد استقبال مردمي قرار مي گيرند.
وي گفت: استقبال از رياست جمهوري در تحقق امنيت و وحدت ملي تاثير دارد و آثار آن در سطح بين المللي و دنيا نيز قابل مشاهده خواهد بود.
احمدي ديدار با اقشار مختلف مردم، ديدار با كارآفرينان و نقش آفرينان توسعه اقتصادي استان، شوراي اداري و نشست خبري از ديگر برنامه هاي رياست جمهوري در سفر به كرمان است.
وي اظهار كرد: احتمال دارد دكتر روحاني بازديدي از برخي پروژه ها نيز داشته باشند.
وي گفت: براي تمامي شهرستان هاي استان نيز وزيران يا معاونان رئيس جمهوري اعزام مي شوند و با فرماندارن و ائمه جمعه جلساتي را مي گذارند و مطالب نمايندگان قبل از نشست شوراي اداري به رياست جمهوري اعلام مي شود.
جانشين رئيس ستاد كاروان تدبير و اميد افزود: در اين سفر وزيران، معاونان رياست جمهوري و برخي شخصيت هاي استان مقيم تهران نيز دعوت مي شوند.
وي خاطرنشان كرد: اساس تصميمات بررسي وضعيت استان در گذشته است و كارشناسان اعزامي بررسي مي كنند تا طرح هاي نيمه تمام تكميل شوند.
وي گفت: تمام تلاش دولت بر اين است طرح هايي كه مال بيت المال روي آنها هزينه شده است را به سامان برساند، حتي اگر اين طرح ها مربوط به دولت يازدهم نباشند.
احمدي به راه اندازي سامانه ارتباط مردم با دولت اشاره و بيان كرد: در گذشته نامه هايي داده مي شد اما اكنون بر پايه تكنولوژي، دانش فني و آي تي طرحي پيش بيني شده كه از 24 ساعت قبل از سفر تا 24 ساعت بعد از سفر مركز سامد با شماره 111 در اختيار مردم قرار مي گيرد.
وي عنوان كرد: اين ستاد فردا (دوشنبه) در استان كرمان برقرار مي شود و مردم مي توانند نظرات و خواسته هاي خود را مطرح كرده و كد پيگيري دريافت كنند و مطالبات مردمي در سطح استاني و ملي پيگيري مي شود.
جانشين رئيس ستاد كاروان تدبير و اميد در ادامه اين گفت و گو با بيان اينكه يكي از ابتكارات رهبري در هر سال نامگذاري سال هاست گفت: امسال ادامه اقتصاد مقاومتي سال گذشته با قيد اقدام و عمل مطرح شده است.
وي بيان كرد: اقتصاد مقاومتي به معناي آن است كه بر داشته هاي خود تكيه و سعي كنيم با بومي سازي همه تكنولوژي و دانش روز دنيا فقر در جامعه نباشد و نيز فرصت هاي شغلي بر پايه جوانان تحصيلكرده و فرهنگ هر منطقه ايجاد كنيم.
وي با اشاره به ظرفيت هاي استان كرمان در حوزه كشاورزي، گردشگري، صنعت و معدن عنوان كرد: بايد مراحل ارزش افزوده را كوتاه كنيم.
احمدي گفت: هر كاري كه دولت مستقيم عمل مي كند تقريبا با سختي پيش مي رود و هر كاري به مردم سپرده شود، با روند بسيار خوبي پيش مي رود زيرا مردم مي دانند كه چگونه هزينه كنند.
وي خاطرنشان كرد: استان كرمان از استان هاي برتر كشور است و اگر اين تدبير با اقدامات استاندار كرمان و دلسوزانه حاصل شده بر پايه همراهي مردمي است كه در منطقه اي يارانه خود را براي استفاده از آب با روش هاي نوين اختصاص داده اند و جاي تقدير دارد.
وي درباره پيگيري مصوبات سفرهاي استاني نيز گفت: سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ساز و كاري را تعريف كرده تا تمام وعده ها و تصميمات سفر هيات دولت، بعد از سفر به صورت مشخص و دوره اي پيگيري شود.
احمدي افزود: رئيس جمهوري همواره تاكيد دارند كه اگر دو قول بدهيم و اجرا شود بهتر از 100 قول است كه اجرايي نشوند.
وي خاطرنشان كرد: در حد وسع خود مصوبات سفرها و درخواست هاي مردمي را پيگيري مي كنيم.
كاروان تدبير و اميد روز سه شنبه بيست و يكم ارديبهشت به كرمان مي آيد.
7440/3028*1613

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعيت پيشرفت استان ها در سفرهاي استاني دولت بررسي مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X