قبح شکنی از دیدار با فتنه گران؛ خط قرمز معاونان رئیس جمهور با فتنه کجاست؟

قبح شکنی از دیدار با فتنه گران؛ خط قرمز معاونان رئیس جمهور با فتنه کجاست؟

فرهنگ نیوز/ متن پیش رو در فرهنگ نیوز منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

به نظر می رسد دیدار معاونان رئیس جمهور با شیخ یوسف صانعی، در راستای پروژه تطهیر اهالی فتنه۸۸ صورت گرفته و زین پس باید منتظر نفوذ سایر چهره های سرشناس حامی سران فتنه در بدنه دولت تدبیر و امید نیز باشیم!
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست طی سفری که روز گذشته به قم داشت، در اقدامی تامل برانگیز به دیدار با شیخ یوسف صانعی که پیش از این به «شیخ فتنه» شناخته می شد رفت.

این دیدار از آن جهت مهم و غیرقابل قبول است که در اواخر سال گذشته نیز چنین دیداری از سوی اسحاق جهانگیری معاون ول رئیس جمهور ترتیب داده شده بود که نمایندگان مجلس به آن واکنش نشان داده بودند.

جهانگیری طی سفری که اسفندماه سال گذشته به قم داشت، در دیداری با شیخ یوسف صانعی با وی به گفت و گو پرداخته بود، که نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی همان روزها و در واکنش به این اقدام، در تذکری از رییس جمهور خواسته بود که روحانی شخصا به معاون اولش تذکر دهد!

رسایی عضو فراکسیون روحانیت مجلس شوری اسلامی ضمن اشاره به دیدار جهانگیری با یوسف صانعی گفته بود: «روحانیون مجلس با امضای تذکری خطاب به رییس جمهور از ایشان خواسته اند که به معاونین و وزرا و مدیران اجرایی به منظور حفظ حرمت جامعه مدرسین حوزه علمیه تذکرات لازم را بدهند.»

وی با اشاره به اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در سال۸۸ گفته است: «از جمله توصیه‌های امام خمینی(ره) به همه دست اندرکاران حفظ حرمت جامعه مدرسین درباره چنین موضوع مهمی است که در صحیفه امام به آن اشاره شده است. مقام معظم رهبری هم چنین تاکیداتی را در باره جایگاه جامعه مدرسین داشته اند. روحانیون مجلس معتقدند که این اقدام معاون اول به منظور شکستن این حرمت بوده و جریان افراطی در دولت قصد دارد بعد از این مرحله، دیگر مدیران اجرایی را روانه چنین دیداری تا برخی چهره هایی که در سال های اخیر و بویژه در فتنه ٨٨ نقش داشتند را احیا کنند. تاکنون تمامی روحانیون حاضر در جلسه امروز این تذکر را امضا کرده‌اند اما بسیاری از نمایندگان غیر روحانی و بویژه برخی از چهره های سرشناس مجلس قصد امضای این بیانیه را دارند که در این مرحله بنا شد فقط روحانیون مجلس این تذکر را بدهند.»

هر چند روحانیون مجلس از رئیس جمهور خواستار حفظ حرمت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شده بود، اما این بار و پس از گذشت تنها چند ماه یکی از معاونین روحانی در سفری به قم به دیدار «شیخ فتنه» رفته می رود.

صانعی در مدت هشت ماه فتنه ۸۸ به عنوان یکی از حامیان اصلی میرحسین موسوی و مهدی کروبی شناخته می شد.

وی در یکی از میتینگ های انتخاباتی میرحسین موسوی در سال۸۸ و جریان انتخابات ریاست جمهوری دهم با انتقاد از دروغگویی برخی حاکمان، دروغ را بزرگ‌ترین گناه دانست و گفت: اگر کسی بخواهد دروغ بگوید رای دادن به او گناه است؛ چون او با دروغ گفتن به یک ملت خیانت می‌کند. باید پای صندوق‌های رای برویم و کسی را انتخاب کنیم که اساس کارش بر صدق و راستی است!

صانعی در حالی آن روزها موسوی را فردی صادق و راستگو معرفی می نمود که پس از پایان ساعات رای گیری و پیش از اعلام نتایج از سوی وزارت کشور، میرحسین موسوی در اقدامی تعجب برانگیر در نشست خبری با دروغی بزرگ خود را پیروز انتخابات معرفی نمود!

البته حرکت میرحسین و کروبی بر مدار بی قانونی به همینجا ختم نشد و تحرکات آشوب طلبانه آنان ماه ها کشور را دچار تلاطم نمود و شهد شیرین حضور پرشور ملت را در انتخابات ریاست جمهور به کام آنها تلخ کرد.

دیدار ابتکار با صانعی و انتشار خبر این دیدار در پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست با فردی که پس از اتفاقات سال۸۸ صلاحیت مرجعیت او از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، سلب شده است، جای بسی تامل دارد. حساسیت روی این موضوع زمانی بیشتر می شود که پیش از این اهالی بهارستان به دیدار جهانگیری با صانعی واکنش جدی نشان داده بودند و اکنون ابتکار بی توجه به حساسیت های موجود در زمینه فتنه۸۸ بار دیگر به دیدار یکی از حامیان موسوی و کروبی رفته است.

در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به تاریخ ۱۲ دیماه ۸۸ در پاسخ به سئوال برخی از فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم درباره وجود شاخصه های مرجعیت در عملکرد شیخ یوسف صانعی آمده بود: "با توجه به پرسش های مکرر مومنان، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر اساس تحقیقات به عمل آمده در یک سال گذشته و پس از جلسات متعدد به این نتیجه رسیده است که ایشان فاقد ملاک های لازم برای تصدی مرجعیت می باشد."

دیدارهای مختلف با یوسف صانعی در راستای قبح شکنی رابطه مستقیم دولتمردان با اهالی فتنه در حالی صورت می گیرد که چندی پیش مقام معظم رهبری در دیدار با رییس جمهور و اعضای هیئت دولت صراحتا تاکید کرده بودند که « مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.»

به نظر می رسد این اقدام معاون رییس جمهور در ادامه دیدار جهانگیری با صانعی، در راستای پروژه تطهیر اهالی فتنه۸۸ صورت گرفته و زین پس باید منتظر نفوذ سایر چهره های سرشناس حامی سران فتنه در بدنه دولت تدبیر و امید نیز باشیم!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قبح شکنی از دیدار با فتنه گران؛ خط قرمز معاونان رئیس جمهور با فتنه کجاست؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X