قدرت روسیه در بخش اکتشاف نفت و گاز از نگاه شرکت نفت ایران

قدرت روسیه در بخش اکتشاف نفت و گاز از نگاه شرکت نفت ایران

تسنیم/ معاون امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اعلام این که روسیه برای حضور در صنعت نفت کشور ابراز تمایل کرده است، قدرت روسیه را در بخش اکتشاف تشریح کرد.

بهمن سلیمانی درباره توانایی شرکتهای روسی در بخش اکتشاف گفت: اگرچه تا یک سال پیش روسیه، رتبه اول در بین کشورهای دارنده ذخایر گاز را داشت و اکنون ایران دارنده این رتبه است اما این کشور همچنان یکی از قدرتهای گازی دنیا است؛ از نظر ذخایر نفتی نیز این کشور ذخایر مناسبی دارد.

وی افزود: وجود چنین ذخایری در کشور روسیه، نشان دهنده این است که این کشور اکتشاف زیادی انجام داده و دارای فناوریهای مناسبی در این زمینه است.

معاون امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اشاره به این که روسها تجربه اکتشاف در خشکی و دریا را دارند گفت: البته همکاری شرکتهای اکتشاف روسیه با ایران برای عملیات اکتشاف نفت و گاز بسیار محدود بوده است. در واقع همکاریهای روسها با ایران تنها در بخش مطالعات بود نه عملیات اکتشافت.

سلیمانی با بیان این که توانایی این کشور را باید بر اساس شواهد موجود در تولید نفت و گاز سنجید گفت: ممکن است فناروی مورد نظر خاص این کشور باشد و ما با آن آشنایی نداشته باشیم؛ سیستم روسها با غربیها و ایرانیها متفاوت است. با وجود این آنها صاحب فناوری هستند.

وی با اظهار این که روسها علاقه زیادی برای حضور در صنعت نفت دارند گفت: همچنین برای حضور در طرحهای بخش اکتشاف ایران هم ابراز تمایل کردند اما تاکنون مذاکرات ما با شرکتهای اکتشاف روسیه منجر به قرارداد نشده است.

به گزارش تسنیم، پیش از این هرمز قلاوند؛ مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اعلام این که روسیه از حضور در طرحهای اکتشافی نفت و گاز ایران استقبال کرده است از مذاکره با دو شرکت روسی در این زمینه خبر داد و گفت: روسها هم برای اکتشاف نفت و گاز در خشکی و هم دریا متقاضی هستند.

همچین وی اعلام کرد: با 15 شرکت اروپایی و سه شرکت آسیایی برای حضور در 40 بلوک اکتشافی جدید ایران مذاکره شده است که همکاری شرکت ملی نفت ایران با دانشگاه بارسلون و یک شرکت اروپایی برای انجام مطالعات در بلوک زاگرس در حال نهایی شدن است

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قدرت روسیه در بخش اکتشاف نفت و گاز از نگاه شرکت نفت ایران » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X