بیگانگان فضایی، زمین را چگونه می‌بینند؟

بیگانگان فضایی، زمین را چگونه می‌بینند؟

باشگاه نجوم ساری/ تعداد بسیار کمی از انسان‌ها این فرصت را داشته‌اند که زمین را با تمام زیبایی‌اش از فضا ببینند و حتی تعداد بسیار کمتری توانسته‌اند این تجربه را از سطح ماه داشته باشند، در حقیقت، باشکوه‌ترین نما از سیاره سوم از سوی خورشید که ممکن است بیشتر انسانها بتوانند از آن لذت ببرند، از دریچه هواپیمایی در ارتفاع ۱۲ کیلومتری خواهد بود.
البته با تلاش‌های سازمان ناسا و به لطف تصاویر زمین از فضا که توسط ماموریت‌های فضایی سرنشین‌دار و بدون سرنشین به زمین ارسال شده، مشاهده زمین از دیدگاه بیگانگان فضایی برای همه انسانها میسر شده است.
جدیدترین تصاویر از زمین که اخیرا توسط فضاپیمای کاسینی از مدار سیاره زحل ثبت شده، سیاره ما را به شکل یک لکه آبی رنگ در فاصله بین حلقه‌های زحل نمایش داده‌اند.

کاسینی که از سال ۲۰۰۴ در اطراف این سیاره حلقه‌دار می‌چرخد، تصاویر خود را از فاصله حدود ۱۴۵۰ کیلومتری ثبت کرده که سومین مجموعه از تصاویر زمین از فضای خارجی به شمار می‌رود. اما به نوشته مجله دیسکاور، طیف گسترده‌ای از تصاویر ثبت شده از مسیرهای نزدیکتر وجود دارند که زمین را از هر زاویه ممکن و قابل تصور نمایش داده‌اند.

در همان روز که مردم زمین یک عکس دسته‌جمعی را در برابر دوربین کاسینی به ثبت رساندند، فضاپیمای مسنجر نمای جالبی از کل منظومه شمسی را به تصویر کشید, این تصویر به نمایش نمایی از وسعت منظومه شمسی پرداخته که سیارات مختلف در آن به شکل نقاط ریز نور مشخص شده‌اند.

بیگانگان فضایی، زمین را چگونه می‌بینند؟

بیگانگان فضایی، زمین را چگونه می‌بینند؟

بیگانگان فضایی، زمین را چگونه می‌بینند؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیگانگان فضایی، زمین را چگونه می‌بینند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X