معاون سازمان بنادر: ایران یکی از اعضای فعال سازمان بین المللی دریانوردی است

معاون سازمان بنادر: ایران یکی از اعضای فعال سازمان بین المللی دریانوردی است

ایرنا/ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: علیرغم وجود برخی محدودیت ها با اعمال تحریم های ظالمانه، جمهوری اسلامی ایران همچنان یکی از اعضای فعال و پویای سازمان بین المللی دریانوردی است.

سیدعلی استیری سه شنبه شب در مراسم روز جهانی دریانوردی، افزود: توسعه حمل و نقل دریایی تنها با همکاری نزدیک و مؤثر میان موسسات کشتیرانی و دریانوردان از یک سو و بنادر به عنوان پایه های توسعه دریایی از سوی دیگر محقق می شود.

وی اظهار داشت: سازمان بین المللی دریانوردی شعار روز جهانی امسال را اجرای مؤثر کنوانسیون های بین المللی تعیین کرده و دلیل انتخاب این شعار توجه جامعه دریانوردان به اهمیت و جایگاه کنوانسیون ها در تأمین ایمنی، امنیت و حفاظت از محیط زیست دریایی است.

استیری با تاکید بر لزوم همکاری نزدیک و مؤثر میان موسسات کشتیرانی و دریانوردان و بنادر، افزود: اگر در هر یک از این دو زمینه اشکالات و نارسایی هایی به وجود آید، حمل و نقل دریایی که بستر توسعه پایدار نیز است با مشکل مواجه می شود.

عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در راستای تحقق چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران باید توسعه زیرساختها دریایی و بندری، تجهیزات و ناوگان حمل و نقل دریایی به طور جدی و همسو با توسعه پایدار با رویکرد دوستدار محیط زیست مورد توجه جدی قرار گیرد.

استیری یادآور شد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی حمل و نقل دریایی کشور باید با بهره گیری از توان و امکانات اجرایی و اقتصادی کشور و مشارکت بخش خصوصی و تجهیز منابع مورد نیاز در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورد تا جمهوری اسلامی ایران در کوتاهترین زمان ممکن به جایگاه مطلوب خود در حمل و نقل دریایی بین المللی برسد تا بنادر کشورمان جزو توسعه یافته ترین بنادر جهان محسوب شوند.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده تا به عنوان یکی از اعضای سازمان بین المللی دریانوردی به طور مستمر در فعالیت های آن مشارکت داشته باشد و خود را به عنوان یک عضو فعال و پویا معرفی کند که از این لحاظ جزو 15 کشور اول فعال در سازمان بین المللی دریانوردی است.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: حضور مستمر و فعال در اجلاس های سازمان بین المللی هیدروگرافی، انجمن بین المللی کمک ناوبری و چراغهای دریایی، انجمن بین المللی بنادر و لنگرگاه ها، سازمان بین المللی کار و اتحادیه بین المللی مخابرات دریایی از دیگر تلاشهای کشورمان در حوزه های مختلف فعالیت های دریایی است که سبب شده جایگاه ایران در عرصه های بین المللی در این بخش ارتقا یابد.

استیری افزود: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای ناوگان ملی تجاری قابل توجهی در دریا است که قابلیت تردد در مناطق خاص دزدان دریایی خارج از سواحل سومالی و خلیج عدن را دارد، اقدام به اعزام ناوهای جنگی و شناورها و نیروهای پشتیبانی در منطقه سبب شده بسیاری از شناورهای عبوری در این منطقه با بی خطری به راه خود ادامه دهند.

معاون سازمان بنادر ودریانوردی در پایان با اشاره به روز جهانی دریانوردی گفت: این روز فرصت بسیار مهمی است تا از زحمات و تلاش های صادقانه خانواده بزرگ دریانوردان کشور تقدیر و قدردانی شود.

لازم به ذکر است در پایان مراسم روز جهانی دریانوردی که با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده نیروی دریایی سپاه، فرمانده نیروی دریایی ارتش و مدیران عامل برخی از شرکت های کشتیرانی از دریانوردان نمونه عرصه دریایی کشور قدردانی شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان بنادر: ایران یکی از اعضای فعال سازمان بین المللی دریانوردی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X