عضو هیات نمایندگان اتاق تهران: بخش خصوصی استقلال کافی برای تصمیم‌گیری ندارد

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران: بخش خصوصی استقلال کافی برای تصمیم‌گیری ندارد

ایسنا/ بخش خصوصی استقلال کافی برای تصمیم‌گیری ندارد و نیازمند حلقه ارتباطی با دولت در هیات رییسه است که کرباسیان به عنوان عضو جدید در این بخش می‌تواند کانال این ارتباط باشد.

محمد مهدی رییس‌زاده - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اظهار کرد: انتخاب کرباسیان توسط هیات نمایندگان اتاق به عنوان نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران نشان می‌دهد بخش خصوصی هنوز نیازمند این است برای رسیدن به خواسته‌هایش از بخش دولتی استفاده کند و استقلال لازم را ندارد.

وی گفت: کرباسیان که در حال حاضر رییس گمرک است و می‌تواند صدای فعالان این بخش که عمدتا در کار واردات و صادرات هستند را به گوش مقامات دولتی برساند. البته ارتباط مستقیم سازمانی کرباسیان با وزیر اقتصاد کانال مناسبی است که مشکلات و مسائل بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای بخش خصوصی بهتر شنیده و حل شود.

رییس زاده اظهار کرد: نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که اعضای هیات رییسه باید در تمام جلسات اتاق بازرگانی شرکت کنند و وقت زیادی برای مسائل اتاق بازرگانی بگذارند و امیدواریم که مسئولیت‌های گمرکی کرباسیان مانع حضور فعال وی در اتاق بازرگانی نشود.

عضو اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: البته نعمت‌زاده نشان داده که در برخورد با بخش خصوصی همیشه منعطف عمل کرده است و با وجود این که رییس شورای عالی نظارت اتاق بازرگانی نیز هست هیچ وقت نظر خاصی را اعمال نکرده و فقط 20 نماینده‌ای که طبق قانون حق وزیر است را انتخاب کرده است.

وی گفت: وجود یک عضو از نمایندگان دولتی در هیات رییسه در همه ادوار مرسوم بوده و به عنوان حلقه رابط بین اتاق بازرگانی و دولت صدای بخش خصوصی را به گوشی دولتیان رسانده است. بارزترین نمونه آن خسروتاج است که مدت زیادی نایب‌ رییس اتاق بازرگانی بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو هیات نمایندگان اتاق تهران: بخش خصوصی استقلال کافی برای تصمیم‌گیری ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X