مبادله موافقت‌نامه امنیتی بین ایران و تاجیکستان

 مبادله موافقت‌نامه امنیتی بین ایران و تاجیکستان

ایسنا / امضاء و مبادله موافقت‌نامه امنیتی ایران و تاجیکستان توسط وزرای کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان در مراسمی در حضور دو رییس‌جمهور انجام شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور که در معیت دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری به تاجیکستان سفر کرده است، پس از ملاقات با وزیر کشور تاجیکستان در حضور رؤسای جمهور 2 کشور به امضای موافقت نامه همکاری‌های امنیتی در زمینه مبارزه با تروریسم، جرائم سازمان یافته و سایر مسایل امنیتی از جمله تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات نیز در این ملاقات با طرف تاجیک پرداخت.

مبادله اطلاعات عمومی و اطلاعات عملیاتی در مورد مسیرها و شیوه‌های عمل قاچاقچیان، فعالیت شبکه‌ها و سران باندهای قاچاق، مبادله اطلاعات و انتقال تجارب در مورد اقدامات و برنامه‌های اثرگذار در زمینه های همکاری های امنیتی، همکاری برای دسترسی و بکارگیری ابزارهای نوین فنی و برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه همکاری‌ها، انتقال تجارب از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تکمیل دوره‌های تخصصی و انجام پژوهش‌های مشترک از جمله توافق طرفین است.

بر اساس این گزارش، ایران و تاجیکستان علاوه بر توافقنامه امنیتی با توجه به روند رو به گسترش کشت، تولید و قاچاق و مصرف مواد مخدر و تاثیر مخرب آن بر بنیان‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جوامع، یک یادداشت تفاهم همکاری مشترک در زمینه مبارزه با مواد مخدر را نیز در 15 ماده و به مدت 5 سال در چارچوب مفاد کنوانسیون‌های بین‌المللی ناظر بر کنترل مواد مخدر و با اعتقاد به اهمیت همکاری و هماهنگی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و احترام کامل به اصول حاکمیت ملی دولت‌ها و تمامیت قلمرو ارضی طرفین و اصل عدم مداخله در امور داخلی امضاء کردند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « مبادله موافقت‌نامه امنیتی بین ایران و تاجیکستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X