بدترین کفش ها برای پای شما

بدترین کفش ها برای پای شما

بانوان/ شاید تا به حال نسبت به این موضوع بی تفاوت بوده اید ، اکثر ما بر اساس مد کفشمان را انتخاب می کنیم ، هم خانم ها و هم آقایان باید توجه داشته باشند که کفش مناسب و راحتی انتخاب کنند ! درست است که استفاده از کفش های پاشنه بلند برای خانم ها بسیار زیباست اما استفاده هرروزه آن مشکلات بزرگی ایجاد خواهد کرد .حتما شنیده اید که پا قلب دوم ماست ، کفش نامناسب می تواند عامل سردرد ، کمردرد ، درد مفاصل و بسیاری بیماری های دیگر شود ....

**اشتباه 1 : پاشنه های خیلی بلند
هیلاری برنر ، سخنگوی جامعه سلامت پا در آمریکا می گوید :" پاشنه های خیلی بلند می توانند به هر چیزی از پیچ خوردن قوزک پا تا درد های مزمن ختم شوند". بیایید نگاهی دقیق تر به بلندی،مدل و ناراحتی های کفش های امروزی بیندازیم.

مشکل : برآمدگی پشت پا
اگر پاشنه ها خیلی بلند یا متوسط باشند فرقی نمی کند، این مدل به عنوان عامل برآمدگی دردناکی در پشت پاشنه پا شناخته می شود. این ماده سخت باعث بدشکل گرفتن استخوان می شود که برخی خانم ها آن را " برآمدگی پشت پا" نامیده اند. این فشار به تاول، برجستگی، آماس و حتی دردهایی در تاندون ختم می شود. یخ،ارتوتیکز(کفی طبی) و پد پاشنه به همراه کفش بهتر ممکن است باعث کاهش درد شوند. برآمدگی استخوانی دائمی است.
مشکل: وضیعت غیرطبیعی پا
پاشنه های خیلی بلند وضعیتی را به پاها تحمیل می کنند که فشار زیادی به سینه پا وارد می کند. این عضله حیاتی جائیست که ، استخوان های بلند کف پا وغضروف های دایره ای شکل و استخوان انگشت هابه هم می رسند. فشار زیاد ممکن است این استخوان ها یا رشته های عصبی دور آن ها را ملتهب کند. فشار مزمن به استخوان های پا ممکن است به ترک هایی مویی بینجامد.
راه حل: کفش های پاشنه کوتاه بپوشید
استفاده از کفش هایی با پاشنه کوتاه تر در جلوگیری از مشکلات استخوانی کف پا به شما کمک می کند. هرچه پاشنه کوتاهتر، وضعیت پایتان هم طبیعی تر خواهد شد. برنر انتخاب کفش هایی که پاشنه آن ها بیش تر از 2 اینچ نباشد را توصیه می کند و حتی آن ها هم باید با اعتدال پوشیده شوند.
مشکل: پیچ خوردگی قوزک پا
تمام پاشنه های بلند خطر پیچ خوردن قوزک پا را افزایش می دهند. شایع ترین مشکل، پیچ خوردگی جانبی است که زمانی رخ می دهد که پایتان به سمت بیرون برمی گردد. این باعث کشیده شدن بیش ازحد طبیعی رباط های قوزکتان می شود. پیچ خوردگی شدید ممکن است باعث پارگی رباط ها شود. قوزکی که پیچ خورده باید بی حرکت شود و ممکن است به درمان فیزیکی تا قسمت پاشنه احتیاج داشته باشد. خطر آرتروز به علت پیچ خوردگی یا ترک مویی قوزک پا بیشتر می شود.

**اشتباه 2 : پاشنه های بلند و باریک
گرچه تمام پاشنه های بلند می توانند مشکل ایجاد کنند، پاشنه های بلند و باریک بسیار خطرناکند.برنر می گوید،" وزن روی یک قسمت متمرکز می شود که باعث می شود تلوتلو بخورید، مثل اینکه روی میله ای راه می روید." نتیجه این می شود که احتمال بیشتری دارد بلغزید و پایتان پیچ بخورد.
راه حل: پاشنه های قطورتر
پاشنه های درشت سطح بیشتری دارند و وزن شما را یکسان تر توزیع می کنند.این باعث می شود پایتان در مقایسه با پاشنه های نازک و باریک ثابت تر باشد. گرچه پاشنه های درشت همچنان به سینه پایتان فشار می آورند، خطر افتادن شما را با کم کردن تلوتلو خوردنتان کاهش می دهند.

**اشتباه 3 : کفش های مسطح باله
برنر استفاده از این کفش های ظریف را به راه رفتن روی سطحی مقوایی تشبیه می کند. او می گوید،" هیچ پشتیبانی برای قوس پا وجود ندارد." که پا را از عملکرد مطلوب می اندازد و می تواند به مشکلاتی برای زانو،مفصل ران و پشت منجر شود. حفاظت نادرست از قوس پا به وضعیت دردناک پا که التهاب کف پا نام دارد می انجامد.

راه حل:استفاده از (کفی طبی)
اگر ظاهر کفش های مسطح باله را دوست دارید، گذاشتن چیزی در آن ها می تواند از درد های پا جلوگیری کند. و کفی های معمول قادرند از دردها و مشکلات پا بکاهند. متخصصان استفاده از (کفی طبی) را برای محافظت از انحنای پا و کاهش فشار بر نقاط حساس توصیه می کنند.

**اشتباه 4 : دمپایی ابری
دمپایی ابری دارای کمترین ضریب محافظت است. وقتی پا بدون محافظ است،خطر فرو رفتن چیزی در پا یا جراحت های دیگر بیشتر است . افرادی که مبتلا به دیابت هستند نباید این کفش ها را بپوشند، زیرا بریدگی ها و خراش های ساده ممکن است به عوارض جدی منجر شوند. به علاوه بسیاری از دمپایی های ابری هیچ محافظتی برای قوس پا فراهم نمی کنند. مانند کفش های باله التهاب کف پا را بدتر می کنند و مشکلاتی برای زانو، مفصل ران و پشت ایجاد می کنند.
مشکل : التهاب کف پا
نواری از بافتی که plantar fascia نامیده می شود در کف پا امتداد می یابد. زمانی که راه می روید روی پاشنه کشیده می شود و با وجود انحنای مناسب پا بهترین عملکرد را دارد. پابرهنه راه رفتن و یا استفاده از کفش های سست و بدون محافظ برای قوس پا ممکن است plantar fascia را بیش از حد کشیده، پاره یا ملتهب کند. این مشکل شایع می تواند دردهای پاشنه شدیدی را در پی داشته باشد و استراحت دادن به پا فقط تسکینی موقتی را فراهم می کند.
گزینه بهتر: صندل های ورزشی
صندل های ورزشی مناسب یا دیگر کفش های سبک برای راه رفتن طراحی شده اند. کف ضخیم، پایتان را بالاتراز زمین و دور از تکه های مخروبه نگه می دارد. برنر اشاره می کند،" آن ها واقعا محافظ خوبی برای قوس پا دارند." تعدادی از این کفش ها مهر تایید از جامعه پزشکی درمانی آمریکا دارند.

**اشتباه 5 : پاشنه های یک سره بزرگ
این کفش ها معمولا کف سفتی دارند.برنر می گوید، "عملکرد طبیعی پایتان را تحت تاثیر قرار می دهد، پایتان سعی می کند به سمت خاصی خم شود اما کفش مقابله می کند زیرا بسیار سفت است." اگر پاشنه کفش بسیار بالاتر از انگشت ها باشد؛ بر استخوان های کف پا فشار وارد می آورد.
گزینه بهتر : پاشنه های کوتاه تر
گرچه همچنان توصیه نمی شود، اما پاشنه های کوتاه تر، فشار کم تری نسبت به همتایانش روی پا وارد می آورد. به دنبال کفشی باشید که سطح آن موازی زمین باشد. باعث فشار کم تری بر سینه پا می شود. گرچه سطح سفت کف آن مانع حرکت طبیعی راه رفتن می شود.

**اشتباه 6 : کفش های نوک دار
ممکن است شیک باشند، اما کفش های نوک دار تمام قسمت جلوی پایتان را تحت فشار می گذارند. پس از مدتی، می تواند به درد عصبی، پینه، تاول و انگشت ها ی خم منجر شود. حتی زیر ناخن های برخی خانم ها بر اثر فشار دائم کبود می شود.
مشکل : پینه
پینه توده دردناکی در کنار انگشت بزرگ پاست که ممکن است به خم شدن غیرطبیعی انگشت بینجامد. زمانی شکل می گیرد که بافت یا استخوان مفصل اصلی جا به جا شود. این موضوع بعد از سال ها فشار و حرکت غیرطبیعی اتفاق می افتد. کفش های نوکدار یکی از علل شایع هستند که شیوع پینه را در میان خانم ها موجب می شوند.
مشکل : بدشکلی انگشت ها
کفش های پاشنه بلند وزن زیادی از بدن را به سمت انگشت ها منتقل می کنند و سپس آن ها را به هم فشار می دهند. در طول زمان،نتیجه می تواند خم شدن انگشت ها، و شکل غیرطبیعی در مفصل انگشت ها باشد که تدریجا سفت می شود. در برخی موارد جراحی برای تسکین درد خم شدگی شدید انگشتان لازم است.این فشار می تواند بدشکلی های دیگری هم برای انگشتان ایجاد کند، به همراه سایش مداوم کفش که به میخچه های دردناک و برآمدگی استخوانی می انجامد.
راه حل : کفش های آزادتر
می توانید برای جلوگیری از خطرات کفش های نوک دار، کفش های آزادتری را انتخاب کنید.اگر این مدل برایتان جذاب نیست، به دنبال کفشی باشید که بالاتر از سطح انگشت هایتان قرار بگیرد. یک مدل سالم، نوک و کناره های انگشتان شما را آزار نمی دهد. همچنین برنر انتخاب کردن جنس لطیف تری را به جای چرم سفت توصیه می کند.

**اشتباه 7 : کفش هایی با اندازه نامتناسب
از بین 10 نفر، 9 نفر از خانم ها کفش های بسیار تنگ می پوشند. عواقب آن عبارتند از : برآمدگی، تاول، پینه،میخچه و مشکلات دیگر. سایش دائمی می تواند مفاصل را آزار دهد و باعث ورم آن ها شود.تحقیقات نشان می دهند بسیاری از کودکان هم کفش هایی با اندازه نامتناسب می پوشند و در حالی که رشد می کنند، در معرض خطر ابتلا به بدشکلی پا قرار دارند.
راه حل: قبل از خریدن کفش های جدید، در انتهای روز و در حالی که سرپا هستید،اندازه دقیقی از طول و عرض پایتان بگیرید.برای پاهایی که بیش از حد معمول صاف اند یا انحنا دارند، آزمایشی توسط متخصص لازم است.این شرایط خطر ابتلا به آرتروز را افزایش می دهد. درمان های زودهنگام و استفاده از کفش مناسب در جلوگیری از پارگی مفاصل به شما کمک می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدترین کفش ها برای پای شما» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X