کردهای سوریه ضربات سنگینی را به داعش وارد کردند

کردهای سوریه ضربات سنگینی را به داعش وارد کردند

واحد مرکزی خبر/ درگیری های گروه های مردمی کُردهای سوریه با گروه تروریستی داعش در مناطق شمالی این کشور ادامه دارد.

تصاویر منتشر شده در اینترنت نشان می دهد گروه موسوم به واحدهای دفاع مردمی سوریه همچنان در مناطق شمالی سوریه به مقابله خود با گروه تروریستی داعش ادامه می دهد و این گروه در تصاویری که منتشر کرده است جسد یکی از جنگجویان گروه داعش را به همراه سلاح و مواد مخدر همراه وی نشان داده است.
یکی از جنگجویان واحدهای دفاع مردمی کردهای سوریه گفت جنگجویان این گروه ده ها عضو گروه تروریستی داعش را کشته اند و در اطراف شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه ضربات سنگینی به گروه داعش وارد کرده اند.
تصاویر جنگ کردهای سوریه در برابر گروه داعش توسط یک جوان نوزده ساله کرد به نام دالیل بوراس در اینترنت منتشر شده است که خود وی در کنار واحدهای دفاع مردمی کردهای سوریه در برابر داعش می جنگد. محتوای این گزارش تصویری با گزارش های رسانه های دیگر از جمله خبرگزاری اسوشیتدپرس درباره تحولات شمال سوریه همخوانی دارد.
همزمان هزاران آواره کُرد سوریه روز سه شنبه به علت اقدامات گروه داعش در مناطق روستایی نزدیک مرزهای ترکیه از مرزهای این کشور عبور کردند و وارد آن شدند.
سَلین اونال سخنگوی کمیساریای آوارگان سازمان ملل در ترکیه روز سه شنبه اعلام کرد بیش از صد هزار کرد سوریه در روزهای اخیر وارد ترکیه شده اند.

یکی از آوارگان کُرد سوریه بعد از ورود به خاک ترکیه گفت اکنون جنگ در مناطق شمالی سوریه میان جنگجویان کرد و اعضای گروه تروریستی داعش ادامه دارد. داعش به روستاهای کردهای شمال سوریه حمله می کند. گروه داعش ابتدا به روستای ما حمله کرد و ما روستای مان را تخلیه کردیم و به روستای دیگری فرار کردیم و بعد از مدتی نیروهای داعش به همان روستا حمله کردند و ما ناچار شدیم از آن روستا هم فرار کنیم. بعد از آن وارد یک شهرهای مرزی شدیم نیروهای داعش به آن شهر هم حمله کردند و ساکنان آن شهر هم ناچار شدند از آن خارج شوند. اعلام شده بود نیروهای داعش به سمت شهر کوبانی حرکت می کنند ما به ناچار به سمت مرز ترکیه عبور کردیم و چهار روز در گذرگاه مرزی منتظر ماندیم تا به ما اجازه داده شد وارد ترکیه شویم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کردهای سوریه ضربات سنگینی را به داعش وارد کردند » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X