بازگشت فضانوردان روس و آمریکایی به زمین

بازگشت فضانوردان روس و آمریکایی به زمین

ایسنا/ فضانورد ناسا به همراه دو کیهان‌نورد روس با اتمام مأموریت شش ماهه در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)‌، صبح پنج‌شنبه به زمین بازگشتند.
کپسول فضایی سایوز حامل «استیو سوآنسون» فرمانده مأموریت اکتشافی 40 ایستگاه فضایی، «اولگ ارتمیف» و «الکساندر اسکورتسوف» - کیهان‌نوردان روس - ساعت 23:01 به وقت گرینویچ روز چهارشنبه نهم سپتامبر (03:31 بامداد پنج‌شنبه 20 شهریور) از ایستگاه فضایی جدا شده و در مسیر بازگشت به زمین قرار گرفت.
کپسول سایوز پس از یک سفر سه و نیم ساعته، در ساعت 02:23 به وقت گرینویچ (06:53 به وقت تهران) در مناطق استپی قزاقستان به زمین نشست.
این سه فضانورد در طول اقامت پنج و نیم ماهه در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)‌ شاهد الحاق کپسول باری سیگنوس، کپسول باری پروگرس روسیه، پنجمین و آخرین کپسول باری آژانس فضایی اروپا (ESA)‌ و جدا شدن کپسول باری دراگون بودند.
فضانوردان حاضر در مأموریت اکتشافی 40 ایستگاه فضایی رکورد بیشترین زمان برای انجام آزمایشات علمی در یک هفته را به نام خود ثبت کردند.
همزمان با اتمام مأموریت و بازگشت «سوآنسون»، فرماندهی ایستگاه فضایی به «ماکسین سورائف» روس واگذار شد.
در حال حاضر بجز «سورائف»، «راید وایسمن» فضانورد ناسا و «الکساندر گرست» فضانورد اروپایی در ISS حضور دارند و سه خدمه دیگر مأموریت اکتشافی 41 نیز 25 سپتامبر (سوم مهر) راهی فضا خواهند شد.
پیش از این مرحله، در تاریخ 19 سپتامبر ( 28 شهریور) کپسول باری دراگون در مأموریت جدید، تجهیزات مورد نیاز فضانوردان را به ایستگاه فضایی منتقل خواهد کرد.

بازگشت فضانوردان روس و آمریکایی به زمین

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت فضانوردان روس و آمریکایی به زمین » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X