صفحه نمایش Super AMOLED در Galaxy Note 4 دقیق ترین صفحه نمایش تا کنون می‌باشد

صفحه نمایش Super AMOLED در Galaxy Note 4 دقیق ترین صفحه نمایش تا کنون می‌باشد

ترنجی/ یکی از دغدغه‌های همیشگی ما، صفحه نمایش Super AMOLED سامسونگ است. چرا که همیشه با یک هیاهوی خاصی معرفی شده و همه نگاه‌ها را به سوی خود جذب می‌کند ولی خب صادقانه بگوییم کمی‌در رنگ‌ها اغراق دارد و از دقت بالایی برخوردار نبودند. این روند زیاد ادامه دار نشد که شاهد تغییرات اساسی این شرکت در زمینه نگرش به این صفحه نمایش‌ها بودیم. سامسونگ بدون شک قصد دارد Super AMOLED‌ها را به عنوان “برترین” صفحه نمایش‌های تاریخ بالا ببرد. برای این که امر محقق شود، در اس 4، نوت 3 و در اس 5 شاهد یک سری بهبود‌های زیادی بودیم که باعث شد رنگ‌های پردازش شده در این صفحه نمایش‌ها حالت طبیعی تری به خود بگیرند. در نوت 3 شاهد بودیم که سامسونگ خیلی تلاش کرد رنگ سرد به نمایش گذاشته شده توسط این نمایش را کمتر کند ولی باز هم در نشان دادن رنگ سفید، هنوز مشکلاتی وجود داشت.

سری تب اس خود را نشان داد. زمانی که این تبلت‌ها معرفی شدند، به عنوان اولین تبلت‌های Super AMOLED تولید شده توسط سامسونگ با چینشی جدید به حساب می‌آمدند. بر اساس گزارش‌هاش شده، صفحه نمایش در این تبلت از دقت بسیار بالایی برخوردار بوده و مخصوصا اگر شما حالت پایه یا Basic را فعال کنید، رنگ‌های تولید شده به واقعیت بسیار نزدیک خواهد بود. با در دست گرفتن تب‌های اس، حس جالب و هیجانی خاص به شما القا می‌شود که تمام مشکلات موجود بر خود طراحی تبلت را فراموش خواهید کرد. دمای عادی، پردازش دقیق بر اساس قانون دلتا باعث شده بود که چشمان هر فرد در مواجه شدن با این تبلت مخصوصا در حالت ذکر شده، بسیار راحت بوده و حس طبیعی بودن تصاویر کاملا درک شود.

سوگلی بعدی اکنون معرفی شده است؛ گویا واقعیت، به دنیای اسمارت فون‌ها نزدیک تر شده است. حدس‌های زیادی مبنی بر بهترین صفحه نمایش تولید شده زده می‌شد تا این که امروز نتایج این مورد را نیز به ما ثابت کرد. سامسونگ توانسته است حالت Basic را بهبود ببخشد و به صفحه نمایش 5.7 اینچی بیاورد تا بتواند این حالت را به عنوان حالت عادی در صفحه نمایش جایگزین کند! این بدان معنی است که شما در حالت عادی با برترین صفحه نمایش روبه رو هستید. از سوی دیگر باید این مژده را به شما دهیم که بالاخره صفحه نمایش AMOLED در اسمارت فون‌ها، واقعی شدند! نتایج بدست آمده در آزمایشات انجام شده به عنوان اولین نتایج بدست آمده واقعا حیرت آور و تحسین برانگیز است اما خب به هر حال ممکن است در طی آزمایشات آینده کمی‌نتیجه بسدت آمده متفاوت باشد ولی این مورد حقیقت دارد که سامسونگ در این صفحه نمایش برای نوت 4 سنگ تمام گذاشته است.

دمای رنگ تولید شده در این فبلت 6596 کلوین است که بر اساس استاندارد بسیار به عدد 6500 به عنوان معیار نزدیک است! این بدان معنی خواهد بود که تعادل بین رنگ‌های آبی و قرمز عالی خواهد بود. با تشکر از سامسونگ که توانسته است رنگ سبز را بر خلاص مدل‌های قبلی پیشرفت‌های زیادی ببخشد و از حالت غیر واقعی به دنیای کنونی بیاورد.
با توجه به آزمایشات Delta E greyscale و Delta E rgbcmy که نتایج 3.84 و 4.86 را بدست آورده، طیف رنگی معیار از سیاه خالی تا سفید خالص در نوت 4 با معیار بسیار هماهنگ بوده و تفاوت خاصی را متوجه نخواهید شد. میزان خطای بدست آمده در آزمایش Delta E که برای خطای رنگی در نظر گرفته شده، عدد کمتر از 5 برای این نتیجه گویای نتیجه بسیار عالی است.

عدد 3.84 بدست آمده در Delta E این مورد را یادآور می‌شود که هنوز هم جا برای بهتر شدن وجود دارد اما با توجه به نتایج قبلی AMOLED‌ها این عدد بدست آمده یک پیشرفت چشمگیر به حساب می‌آید. با توجه به نمودار‌ها اورده شده در این مطلب این مورد را متوجه خواهد شد که رنگ‌های تولیدی در این صفحه نمایش به معیار اصلی بسیار نزدیک است و در بعضی از موارد همان معیار اصلی خواهد بود البته اگر خواهیم کمی‌بزرگنمایی کنیم! تجربه این را ثابت کرده است که سامسونگ برای فراهم کردن بهترین تجربه کاربری با صفحه نمایش‌های AMOLED همیشه از ویژگی‌های نرم افزاری زیادی نیز کمک می‌گیرد. برای مثال حالت‌هایی چون AMOLED cinema یا AMOLED photo بر اساس الگوریتمی‌خاص صفحه نمایش را بهبود‌هایی بخشده که خب تنها در این آزمایشات، معیار پیش فرض در نظر گرفته خواهد شد.

صفحه نمایش نوت 4 این قابلیت را دارد تا به راحتی به میزان نور 500 نیت برسد در نتیجه این را مطمئن خواهیم بود که تجربه کاری با نوت 4 در زیر نور آفتاب به مراتب از تجربه کاری با اس 5 بهتر خواهد بود.

صفحه نمایش Super AMOLED در Galaxy Note 4 دقیق ترین صفحه نمایش تا کنون می‌باشد

صفحه نمایش Super AMOLED در Galaxy Note 4 دقیق ترین صفحه نمایش تا کنون می‌باشد

صفحه نمایش Super AMOLED در Galaxy Note 4 دقیق ترین صفحه نمایش تا کنون می‌باشد

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صفحه نمایش Super AMOLED در Galaxy Note 4 دقیق ترین صفحه نمایش تا کنون می‌باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X