مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی: امین تارخ چراغ راه سینمای ایران است

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی: امین تارخ چراغ راه سینمای ایران است

نسیم/ آئین نکوداشت جشن خانه سینما شب گذشته در سالن "سیف الله داد" خانه سینما برگزار شد که در بخش دوم برنامه نماهنگ ویژه تقدیر از "امین تارخ" پخش شد و به دنبال آن "فاطمه معتمد آریا" به روی صحنه آمد و در سخنانی گفت: "امین تارخ" جدای از معلم بودن و انسانیتی که دارد فرزند خلف "محمد کوثر" است. کسی که بخش زیادی از هم نسل های آقای "تارخ" مدیون آموزش های او هستند.
نقش انکار ناپذیر امین تارخ به عنوان چراغ راه سینمای ایران
"جعفری جلوه" مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در مورد "امین تارخ" گفت: از این بازیگر به عنوان هنرمندی شریف، اصیل، حساس و مسئولیت شناس یاد می کنم. "امین تارخ" به عنوان کارگردان و چه به عنوان استاد نقش چراغ راه را در سینمای ایران بازی کرده است. می توانم از او به عنوان بازیگری معلم و صاحب اندیشه یاد می کنم.
عدم استفاده مناسب سینما از حضور امین تارخ
"محمدرضا معینی" عضو هیات مدیره خانه سینما نیز در سخنانی گفت: خوشحالم که در آئین نکوداشت امین تارخ حضور دارم و خدا را شکر می کنم که کمی آرامش داریم. جای بسی دریغ است که سینمای ایران سهم خود را از حضور امین تارخ برنداشته است. سینما خود را از وجود این بازیگر محروم کرده است.
فرشته طائرپور تهیه کننده سینما نیز در سخنانی درمورد امین تاریخ گفت: آقای تاریخ همیشه با یک صلابت و متانت تاثیرگذار و با یک اشراف بسیار خوب نسبت به مسائل صنفی همیشه ما را همراهی کردنمد. برای بسیاری از اتفاقات حقوقی و اجتماعی که برای سینمای ایران افتاده آقای تارخ سهم بزرگی داشته است.
وی افزود: آقای "ایوبی" در سینمای ایران افراد همانند "امین تارخ" می توانند فرماندهان و دوستان خوبی برای همراهی شما باشند تا جلوی جریان های بهانه گیر بایستید. شما جز با تکیه بر جامعه صنفی سینما و چهره هایی چون امین تارخ نمی توانید این مسیر سخت را سپری کنید.
در انتهای این بخش نیز "امین تارخ" در سخنانی گفت: از معماران و بنیانگذاران اصلی و دلسوز سینمای ایران "فخر الدین انوار" و "سید محمد بهشتی" قدردانی می کنم که اگر این دو عزیز نبودند ما امروز صاحب سینمایی با شرافت، با نجابت و با شان حرفه ای نمی بودیم.
وی افزود: سینمایی که با همه کاستی ها در خارج از مرزها درخشید و نزدیک به 1400 جایزه را از آن خود کرد.
در این بخش پیام دهکردی از طرف شورای مرکزی انجمن بازیگران از امین تارخ تقدیر کرد و سته گلی را به او تقدیم کرد و در سخنان کوتاهی گفت: ای کاش فرصتی بود تا کامل و شایسته و در اندازه های قامت هنرمندانه تارخ می توانستیم از او تقدیر کنیم. امیدوارم با همت مدیران و افرادی همانند آقای تارخ صنوف ما بنیه قدرتمندی پیدا کنند تا این بزرگداشت ها را در اندازه های واقعی این هنرمندان برگزار کنند.
در انتهای این بخش نیز "امین تارخ" جایزه خود را از دست "جعفری جلوه" مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی دریافت کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی: امین تارخ چراغ راه سینمای ایران است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X