امضاي تفاهمنامه همكاري رايزني فرهنگي ايران و دانشگاه دولتي مسكو

به گزارش ايرنا، اين تفاهمنامه را «رضا ملكي» رايزن فرهنگي ايران در روسيه و «ايگور عبدالقاضي اف» رييس انستيتو آسيا و آفريقاي دانشگاه دولتي مسكو امضا كردند.
اين تفاهمنامه با هدف همكاري هاي علمي و پژوهشي در حوزه زبان و ادبيات فارسي در زمينه برگزاري المپياد زبان فارسي، حمايت از تحقيقات و پايان نامه ها، اعطاي فرصت مطالعاتي و جوايز ادبي، تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه هاي ايران و برگزاري دوره هاي دانش افزايي به مدت سه سال امضاء شده است.
انستيتو آسيا و افريقا دانشگاه دولتي مسكو يكي از مهم ترين مراكز آكادميك روسيه در بخش زبان فارسي و ايرانشناسي است و رايزني فرهنگي ايران همكاري هاي مختلفي در عرصه هاي آموزشي و ادبي با اين پژوهشگاه دارد.
از مهم ترين اين همكاري ها برگزاري المپياد زبان فارسي است كه هر ساله با تلاش رايزني در انستيتو آسيا و آفريقاي دانشگاه دولتي مسكو برگزار مي شود و در آن دانشجويان فارسي آموز از دانشگاه هاي مسكو و مناطق مختلف روسيه و در برخي دوره ها از كشورهاي همسايه شركت مي كنند.
اروپام*391**1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضاي تفاهمنامه همكاري رايزني فرهنگي ايران و دانشگاه دولتي مسكو» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X