العبادی: نامزدهای پست‌های وزارت نفت و حمل و نقل لزوما از بصره باشند

العبادی: نامزدهای پست‌های وزارت نفت و حمل و نقل لزوما از بصره باشند

تسنیم/ حیدر العبادی به دنبال اعتراضات مردم بصره درباره ندادن هیچ پستی به نمایندگان این پست در دولت جدید از گروه های سیاسی خواست که نامزدهای پست های نفت و حمل ونقل را حتما از بصره انتخاب کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه السومریه، دفتر حیدر العبادی مامور تشکیل کابینه اعلام کرد: العبادی از تشکل هایی که نامزدها برای پست وزارت نفت و حمل و نقل را معرفی می کنند خواست که این افراد لزوما از استان بصره باشند.
در این بیانیه آمده است: العبادی از معرفی نامزدهایی از استان بصره در دولت آینده با توجه به اینکه استان بصره منبع اساسی بودجه عراق و دروازه دریایی عراق به خارج محسوب می شود حمایت می کند.سهم استان ها وظیفه ای که گروه های سیاسی باید به آن توجه کنند.
یادآور می شود عواطف نعمه نماینده وابسته به ائتلاف دولت قانون به ائتلاف همپیمانی و گروه های سیاسی درباره نادیده گرفتن پست های وزراتی بصره هشدار داده و افزوده بود: استان بصره در دوره های قبل مظلوم واقع شده است.25 نماینده از استان بصره در پارلمان حضور دارند و افراد باکفایت زیادی که توان تصدی پست های وزراتی را دارند وجود دارد.
از سوی دیگر در ادامه گمانه زنی برای پست های وزراتی منابع سیاسی آگاه عراقی از نامزدی حسین الشهرستانی معاون نخست وزیر در امور انرژی برای تصدی پست وزارت علوم و پژوهشهای علمی در کابینه جدید عراق خبر دادند.
به گفته این منبع رایزنی ها میان اعضای ائتلاف همپیمانی منجر به اعطای پست مذکور به الشهرستانی شده است.این منبع عراقی بیان کرد: اسامی مطرح شده در رسانه ها طی ساعات آینده درباره برخی پست ها ظرف ساعات آینده تغییر می کند زیرا با اعتراض گروه های سیاسی روبرو می شوند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «العبادی: نامزدهای پست‌های وزارت نفت و حمل و نقل لزوما از بصره باشند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X