عضو کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد: لایحه خروج از رکود، التیام بخش بازار بورس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد: لایحه خروج از رکود، التیام بخش بازار بورس

خانه ملت/ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با مثبت ارزیابی کردن ارائه لایحه خروج از رکود بر بازار بورس کشور گفت، تحرک بخشیدن به بازار سرمایه نیاز به زمان دارد بنابراین تاثیرات مطلوب لایحه خروج غیرتورمی از رکود بر بازار بورس کشور در آینده مشهود می شود.

اسماعیل جلیلی درباره دلایل کاهش شاخص بورس کشور گفت: یکی از دلایل افت شاخص بازار سرمایه به این دلیل است که این بازار خود را با واقعیت های اقتصادی کشور تطبیق می دهد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل در مجلس شورای اسلامی افزود: باید پذیرفت در حال حاضر بخش تولید کشور در حال رکود بوده بنابراین طبیعی است که بازار بورس از وضعیت مطلوبی برخوردار نمی شود.

وی افزود: واگذاری برخی شرکت های دولتی در سال گذشته باعث شد که دارایی این شرکت ها تجدید ارزیابی شود که این موضوع به رشد بازار بورس منتهی شد البته در همان زمان بسیاری از کارشناسان نیز معتقد بودند این رشد پایدار نخواهد بود.

جلیلی ادامه داد: در حال حاضر قیمت سهام بسیاری از شرکت های دولتی که به دلیل واگذاری و تجدید ارزیابی رشد کرده بود به تعادل رسیده و دیگر مبتنی بر عملکرد و میزان سود دهی شرکت است.

جلیلی افزود: سازمان بورس باید برنامه جامعی برای تحرک بخشی به بازار سرمایه داشته باشد تا عرضه و تقاضای مناسبی در بازار سهام انجام شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت ها به نقدینگی نیاز دارند بنابراین با تامین نقدینگی و فعال کردن چرخه ایجاد ارزش افزوده باید تلاش کرد که شرایط بازار بورس مطلوب شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، یادآور شد: باید پذیرفت تحرک بخشیدن به بازار سرمایه نیاز به زمان دارد بنابراین تاثیرات مطلوب لایحه خروج غیرتورمی از رکود بر بازار بورس در آینده مشهود می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد: لایحه خروج از رکود، التیام بخش بازار بورس » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X