وزیر بهداشت خبر داد: اعتبار 8 میلیارد دلاری برای حل کمبود آب کشور/ حاشیه نشینی 1.3 میلیون نفر در مشهد

وزیر بهداشت خبر داد: اعتبار 8 میلیارد دلاری برای حل کمبود آب کشور/ حاشیه نشینی 1.3 میلیون نفر در مشهد

ایسنا/ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، حاشیه نشینی و فرسودگی زیر ساخت های بهداشتی و درمانی را بزرگترین مشکل شهر مشهد عنوان کرد .

دکتر سیدحسن هاشمی در نشست شورای شهر مشهد که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد، با اشاره به این که با وجود تغییرات جمعیتی و گسترش شهر، مهاجرت پذیری و توسعه حاشیه نشینی، زیر ساخت های بهداشتی و درمانی شهر مشهد همانند 35 سال گذشته است، خاطر نشان کرد: با توجه به سرانه جمعیت مشهد، در حال حاضر بیش از2000 تخت بیمارستانی جدید در این شهر مورد نیاز است .

وی با اشاره به این که در کل کشور با مشکل فرسودگی زیر ساخت های بهداشتی و درمانی مواجه هستیم، عنوان کرد: رفع مشکلات این حوزه تنها با همکاری تمامی سازمان ها از جمله شهرداری و شورای شهر و در مشهد به طور ویژه با مساعدت آستان قدس رضوی قابل حل است.

وی با اشاره به این که بر اساس نتایج سر شماری بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر در حاشیه شهر مشهد ساکن هستند، افزود: رفع مشکلات بهداشتی درمانی و توسعه خدمات، مهمترین اقدامی است که باید در این مناطق اجرایی شود .

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در سال جاری با توجه به اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت هیچ طرح توسعه ای در حوزه بهداشت و درمان به جهت مشکلات اقتصادی و کمبودهای اعتباری و محدودیت های منابع دولت، نه تنها در مشهد بلکه در کل کشور قابل اجرا نیست.

دکتر هاشمی با اشاره به وجود دو بیمارستان قائم (عج) و امام رضا (ع) در یکی از مناطق پر تراکم مشهد که در فاصله بسیار کمی هم از یکدیگر قرار دارند، اظهار داشت: با توجه به قدمت بیش از 45 سال بیمارستان قائم (عج) و تمرکز بیشتر خدمات بهداشتی درمانی در این منطقه لزومی به ادامه ارائه خدمت به این شکل نیست و می توان این مرکز را جا به جا کرد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: در کنار جا به جایی این بیمارستان می توان علاوه بر ایجاد تخت های بیمارستانی جدید خدمات بهداشتی و درمانی را به شکل گسترده تری ارائه داد.

دکتر هاشمی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات بهداشتی و درمانی گفت: با دل و جان آماده حمایت از طرح های اجرایی در مشهد هستیم.

بنابر این گزارش شهردار و اعضای شورای شهر مشهد نیز در این جلسه آمادگی کامل خود را برای عملیاتی کردن پیشنهاد وزیر بهداشت در حمایت از طرح های ارتقاء دهنده خدمات بهداشتی درمانی اعلام کردند.

همچنین در این جلسه ایجاد کار گروه جابجایی بیمارستان قائم (عج) با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت و شهرداری به تصویب رسید و مقرر شد ظرف یک ماه آینده نتایج تصمیمات این کارگروه به وزارت بهداشت اعلام شود.

تشکیل جلسه شورای اداری شهرستان فریمان با حضور وزیر بهداشت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان نماینده ویژه دولت در هشتمین سفر استانی هیات دولت به خراسان رضوی، در جلسه شورای اداری شهرستان فریمان شرکت کرد.

هاشمی در این جلسه با اشاره به مشکلات شهرستان فریمان گفت: به رغم خدمات زیادی که در 3 دهه گذشته به شهرستان فریمان ارائه شده است، این شهرستان همچنان دارای مشکلات عدیده ای در حوزه های مختلف است.

وی با اشاره به این که بیش از 40 درصد مردم فریمان کشاورز هستند، گفت: مشکلات زیادی از جمله خشکسالی و کمبود آب در این منطقه وجود دارد که امیدواریم بتوانیم برای رفع این مشکلات در جلسات شورای اداری استان که با حضور رییس جمهور تشکیل می شود تصمیمات خوبی اتخاذ نماییم.

وزیر بهداشت در ادامه به تشریح مشکلات و نیز اقدامات دولت در یک سال گذشته پرداخت و گفت: همه می دانیم که دولت در چه شرایط اقتصادیی کار خود را شروع کرد و باید با همدلی و همراهی و بدون ایجاد انتظارات خارج از امکانات، مشکلات را حل کنیم.

وی به اقدامات اقتصادی دولت در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: دولت تصمیمات خوبی برای کنترل تورم، راه اندازی چرخ اقتصادی و خروج از رکود داشته است.

وزیر بهداشت افزود:برای حل مشکل کمبود آب در کشور نیز مقرر شده است که 8 میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی اختصاص یابد.

دکتر هاشمی همچنین به مشکلات حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: در شهرستان فریمان با توجه به نزدیکی این شهر به مشهد میزان جمعیت این شهرستان و مشکل کمبود تخت بیمارستانی امیدواریم نهایتاً در خرداد ماه سال آینده بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان فریمان افتتاح شود.

وی همچنین اظهار داشت در خصوص نوسازی و ساخت خانه های بهداشت نیز تصمیمات موثری خواهیم گرفت.

بر اساس این گزارش در جلسه شورای اداری شهرستان فریمان که با حضور فرماندار، نماینده مجلس، امام جمعه و دیگر مسئولین این شهرستان تشکیل شد، هر یک از مسئولین، ضمن تشکر از وزیر بهداشت به دلیل اجرای طرح تحول نظام سلامت و تبریک به وزیر بهداشت به دلیل انتخاب وزارت بهداشت به عنوان یکی از دستگاه های برتر کشور در جشنواره شهید رجایی و تشکر از عملکرد وزارت بهداشت که مورد تایید رهبری نیز می باشد، ضمن ارائه گزارشی از مشکلات شهرستان فریمان، درخواستهای خود را مطرح کردند.

بنابراین گزارش تکمیل هرچه سریعتر بیمارستان در حال ساخت فریمان، بازسازی خانه های بهداشت، خرید آمبولانس، رفع مشکلات مربوط به کم آبی در بخش کشاورزی، درخواست پرداخت تسهیلات کشاورزی، ساخت موزه آثار شهید مطهری، افتتاح سالن کشتی، ساخت سالن ورزشی مخصوص بانوان، گاز رسانی به روستاهای فاقد گاز، نوسازی مدارس و ایجاد واحدهای دانشگاهی در فریمان از جمله درخواست های مسئولین شهرستان فریمان در جلسه شورای اداری این شهرستان بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر بهداشت خبر داد: اعتبار 8 میلیارد دلاری برای حل کمبود آب کشور/ حاشیه نشینی 1.3 میلیون نفر در مشهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X