باهنر: عبور از بحران آبی در کشور نیازمند وحدت ملی است/ مردم صرفه جویی کنند

باهنر: عبور از بحران آبی در کشور نیازمند وحدت ملی است/ مردم صرفه جویی کنند

خانه ملت/ نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تشریح جلسات مشترک مجلس و دولت در بحث اقتصاد مقاومتی و حل بحران آب، گفت، تبذیر ها و اسراف های صورت گرفته در مساله آب باعث بوجود آمدن وضعیتی نا به هنجار در کشور شده است و رفع این مشکل نیاز به تدوین سیاست های عمومی و وحدت ملی دارد.

محمد رضا باهنر با اشاره به آخرین جلسه کمیته اقتصاد مقاومتی که چندی پیش با حضور نوبخت در مجلس برگزار شد، گفت: در حال حاضر مجلس در حال همراهی با دولت در این زمینه است و با دعوت از آنها به قوه مقننه روند کار را پیگیری می کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت اقدامات نرم افزاری و تصمیمات اجرایی وسیعی در بحث اقتصاد مقاومتی در پیش گرفته است، افزود: دولت دستگاه مجری اقتصاد مقاومتی و زمان اجرای آن را مشخص کرده است.

وی با بیان اینکه مجلس نیازی به تصویب قانون جدید در بحث اقتصاد مقاومتی احساس نمی کند، ادامه داد: مجلس منتظر است دولت قوانین دست و پا گیرو قوانین نیازمند به اصلاح را معرفی کند و قوه مقننه نیز برای کشف این قوانین با دولت در حال همکاری است.

باهنر با اشاره به جلسه رئیس مجلس با وزرای نیرو و جهاد کشاورزی که جهت بررسی وضعیت آب در مجلس برگزار شد، توضیح داد: مساله آب در برخی نقاط کشور در حال نزدیک شدن به بحران و در برخی مناطق به بحرانی جدی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه تبذیر ها و اسراف های صورت گرفته در مساله آب باعث بوجود آمدن وضعیتی نا به هنجار در کشور شده است، گفت: رفع این مشکل نیاز به تدوین سیاست های عمومی و وحدت ملی دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در این جلسه مشترک در جریان مسائل و مشکلات مربوط به آب قرار گرفتیم، گفت: از وزرا خواسته شد تا نقشه راهی تدوین کنند تا اگر به تدوین سیاست های کلی قوانین و دستورالعمل ها داشته باشد با مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت تحقق آن به بحث بپردازیم.

عضو کمیسیون اصل نودم مجلس با بیان اینکه در مساله بحران آب نیاید رقابتی بین استان ها و شهرستان ها وجود داشته باشد، تصریح کرد: پیرامون مساله آب باید وحدت ملی ایجاد شود البته باید دانست که با صرفه جویی این بحران حل خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باهنر: عبور از بحران آبی در کشور نیازمند وحدت ملی است/ مردم صرفه جویی کنند » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X